Wentylator w laptopie hałasuje

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Hofander
Posty: 285
Rejestracja: środa 01 paź 2003, 00:00

Wentylator w laptopie hałasuje

Post autor: Hofander » wtorek 27 cze 2006, 10:43

Szanowni Koledzy,
niezwykle hałąsuje mi wentylator w laptopie, wręcz wyje i włącza sie co chwila. Nie jestem zbytnim orłem w tematach komputerowcyh, jakaś porada gdzie i jaki wentylator kupić? Laptok Siemens Amilo Centrino 1,7.

Z góry dzięki.
Pzdr
H


Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Wentylator w laptopie hałasuje

Post autor: MB » wtorek 27 cze 2006, 11:11

Wentylatorów jest na rynku ogromna rozmaitość i musiałbyś znać dokładny model. Jeśli nie jesteś orłem to pozostaje wyłącznie serwis.

wuwaldi
Posty: 218
Rejestracja: środa 09 lis 2005, 00:00

Re: Wentylator w laptopie hałasuje

Post autor: wuwaldi » wtorek 27 cze 2006, 12:47

...Laptok Siemens Amilo Centrino 1,7.

..
**********************
Masz chyba 2 lub 3 lata gwarancj. Idź do serwisu.
reżyser dźwięku, rencista

Awatar użytkownika
Hofander
Posty: 285
Rejestracja: środa 01 paź 2003, 00:00

Re: Wentylator w laptopie hałasuje

Post autor: Hofander » wtorek 27 cze 2006, 16:31

......Laptok Siemens Amilo Centrino 1,7.

..
**********************
Masz chyba 2 lub 3 lata gwarancj. Idź do serwisu....
**********************
Powiedzieli, żebym się walił, bo ten typ tak ma. Co za porażka. Poza tym juz raz trzymali mi kompa 1,5 mca w serwisie i oddali popsuty, bo części nie dojechały.

Awatar użytkownika
Boleek
Posty: 268
Rejestracja: środa 15 lut 2006, 00:00

Re: Wentylator w laptopie hałasuje

Post autor: Boleek » wtorek 27 cze 2006, 16:51

http://www.4max.pl/ ten sklep specjalizuje sie w wentylatorach ,

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: Wentylator w laptopie hałasuje

Post autor: netes » wtorek 27 cze 2006, 16:55

...Szanowni Koledzy,
niezwykle hałąsuje mi wentylator w laptopie, wręcz wyje i włącza sie co chwila. Nie jestem zbytnim orłem w tematach komputerowcyh, jakaś porada gdzie i jaki wentylator kupić? Laptok Siemens Amilo Centrino 1,7.

Z góry dzięki.
Pzdr
H

...
**********************
Przede wszystkim musisz pogodzić się z tym, że im cieplej, tym wentylator będzie włączał się częściej i bardziej hałasował, niestety. Minęły już czasy, kiedy to lapki były urządzeniami prawie bezgłośnymi.
Poza tym wątpię, żebyś w sklepie dostał wentylator pasujący do Twojego lapka chyba, że jest standardowych wymiarów, co raczej w lapkach się niestety nie zdarza. Musisz zmierzyć przekątną wentylatora między śrubami, wtedy możesz coś dobierać, ale nie jest powiedziane, że będzie lepiej, poza tym możesz (a raczej na pewno) stracić gwarancję.
Pozdrawiam

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Wentylator w laptopie hałasuje

Post autor: Redakcja » wtorek 27 cze 2006, 18:05

.... Minęły już czasy, kiedy to lapki były urządzeniami prawie bezgłośnymi...



Nie prawda, obudził mnie w nocy osobisty chomik biegający luzem po pokoju. Natomiast to, że mój laptop wciąż pracuje (bo zamknąłem pokrywę przed północą i o nim zapomniałem) stwierdziłem dopiero gdy zechciałem go spakować udając się rano do pracy.



...Poza tym wątpię, żebyś w sklepie dostał wentylator pasujący do Twojego lapka chyba, że jest standardowych wymiarów, co raczej w lapkach się niestety nie zdarza...



Też nie prawda. Wymontować, pokazać w dobrym sklepie i poprosić o najlepszy. Sprawdzone w akcji "reanimacja badziewia" i tylko z litości nie napiszę jakiej firmy.



...poza tym możesz (a raczej na pewno) stracić gwarancję...



To akurat prawda jeśli rzeczywiście sprzęt jest na gwarancji gdyż w serwisach zwykle wiedzą co jest montowane na "dzień dobry" .



Jeśli laptop jest na gwarancji to należy go zawlec do serwisu i absolutnie nie prosić o żadną litość względem siebie. Jeśli na początku było cicho a teraz nie jest, to serwisant swą opinię (że "ten typ tak ma") może co najwyżej włożyć sobie (i dla siebie) w swe woluminy. Zapłaciłeś za sprzęt, który w dniu zakupu był bezgłośny i taka sytuacja powinna utrzymać się do końca gwarancji (o ile umowa nie świadczy inaczej), bo sprzęt przez cały okres gwarancyjny ma obowiązek sprawować się (zachowywać) tak samo.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

ODPOWIEDZ