Jaką polecacie lekturę na temat masteringu?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Mruczasss
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 14 gru 2004, 00:00

Jaką polecacie lekturę na temat masteringu?

Post autor: Mruczasss » środa 12 lip 2006, 13:08

Przymierzam sie do kupna jakiejs ciekawej ksiazki na temat mixowania, i masteringu. Chcial bym zdobyc wieksza wiedze na temat tego jak jest zbudowany dzwiek, jakie pasma ucinac a jakie podbijac podczas masteringu. Macie w zanadrzu jakaś ciekawa lekture na ten temat?
lubie to co robie i jestem w tym dobry.

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Jaką polecacie lekturę na temat masteringu?

Post autor: Miłaszewski » środa 12 lip 2006, 14:07

Podstawowa pozycja to "Mastering Audio, The Art And Science". Jest to ksiazka, w ktorej mozesz dowiedziec sie najwazniejszych rzeczy, na ktore nalezy zwracac uwage podczas produkcji nagrania (nie tylko samego masteringu). Napisana w bardzo prosty sposob.

Druga, ktora moge polecic to "Handbook For Sound Engineers", mozliwie jak najnowsza wersje. Tytul chyba mowi sam za siebie. Jest naprawde gruba!

Awatar użytkownika
Mruczasss
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 14 gru 2004, 00:00

Re: Jaką polecacie lekturę na temat masteringu?

Post autor: Mruczasss » środa 12 lip 2006, 14:10

...Podstawowa pozycja to "Mastering Audio, The Art And Science". Jest to ksiazka, w ktorej mozesz dowiedziec sie najwazniejszych rzeczy, na ktore nalezy zwracac uwage podczas produkcji nagrania (nie tylko samego masteringu). Napisana w bardzo prosty sposob.

Druga, ktora moge polecic to "Handbook For Sound Engineers", mozliwie jak najnowsza wersje. Tytul chyba mowi sam za siebie. Jest naprawde gruba!...
**********************

Moze cos w jezyku polskim... (i jak narazie nie interesuja mnie metody nagrywania)
lubie to co robie i jestem w tym dobry.

Awatar użytkownika
Mruczasss
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 14 gru 2004, 00:00

Re: Jaką polecacie lekturę na temat masteringu?

Post autor: Mruczasss » środa 12 lip 2006, 14:28

Wertuje wlasnie internet (moze kiepsko go wertuje) ale szukam i szukam i nie moge znalezc zadnej ciekawej ksiazki na ten temat. Czyzby na polskim rynku nie bylo zadnej takiej pozycji ktora szczegolowo omowila by czym jest dzwiek i jak sie zabrac do masteringu (cyfrowego).
lubie to co robie i jestem w tym dobry.

Awatar użytkownika
tom12333
Posty: 35
Rejestracja: niedziela 11 cze 2006, 00:00

Re: Jaką polecacie lekturę na temat masteringu?

Post autor: tom12333 » środa 12 lip 2006, 15:22

...Wertuje wlasnie internet (moze kiepsko go wertuje) ale szukam i szukam i nie moge znalezc zadnej ciekawej ksiazki na ten temat. Czyzby na polskim rynku nie bylo zadnej takiej pozycji ktora szczegolowo omowila by czym jest dzwiek i jak sie zabrac do masteringu (cyfrowego). ...
**********************
Może powinieneś poczytać to:www.kkkk.pl/asp/fiszka.asp?ksiazka_id=5049 (możesz jeszcze poszukać bo widziałem ją za 103 zł)
albo "Podstawy nagłośnienia i realizacji nagrań" ale ją jedynie kupisz (już teraz) tylko na allegro za ponad 100 zł. gdzie w wydawnictwie kosztuje 49 zł. Pisałem do wydawnictwa i nakład będzie wznowiony być może w przyszłym roku, a księgarnie z którymi mają kontakt wyczerpały już zapasy. Powodzienia życze :)

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Jaką polecacie lekturę na temat masteringu?

Post autor: MB » środa 12 lip 2006, 16:01

...Wertuje wlasnie internet (moze kiepsko go wertuje) ale szukam i szukam i nie moge znalezc zadnej ciekawej ksiazki na ten temat. Czyzby na polskim rynku nie bylo zadnej takiej pozycji ktora szczegolowo omowila by czym jest dzwiek i jak sie zabrac do masteringu (cyfrowego). ...
**********************
Bo źle szukasz! Zabierasz się za podstawy nagrywania a posługujesz się terminem "mastering", który nie ma z tym nic wspólnego.

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Jaką polecacie lekturę na temat masteringu?

Post autor: Miłaszewski » środa 12 lip 2006, 16:07

Nie ma takiej pozycji w jezyku polskim. I watpie, zeby kiedykolwiek sie pojawila. Od prawdziwego realizatora dzwieku wymaga sie znajomosci jezyka angielskiego, bez wzgledu na kraj zamieszkania. Nieznajomosc angielskiego stanowi nieprzekraczalna bariere w zostaniu dobrym realizatorem.
[addsig]

Awatar użytkownika
Mruczasss
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 14 gru 2004, 00:00

Re: Jaką polecacie lekturę na temat masteringu?

Post autor: Mruczasss » środa 12 lip 2006, 19:50

...Nie ma takiej pozycji w jezyku polskim. I watpie, zeby kiedykolwiek sie pojawila. Od prawdziwego realizatora dzwieku wymaga sie znajomosci jezyka angielskiego, bez wzgledu na kraj zamieszkania. Nieznajomosc angielskiego stanowi nieprzekraczalna bariere w zostaniu dobrym realizatorem.
...
**********************
Tu nie chodzi o nieznajomosc jezyka angielskiego, lecz o to ze szybciej sie uczye czytajac polska lekture poza tym jest to o wiele wygodniejsze.
lubie to co robie i jestem w tym dobry.

Awatar użytkownika
Mruczasss
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 14 gru 2004, 00:00

Re: Jaką polecacie lekturę na temat masteringu?

Post autor: Mruczasss » środa 12 lip 2006, 19:55

**********************
Bo źle szukasz! Zabierasz się za podstawy nagrywania a posługujesz się terminem "mastering", który nie ma z tym nic wspólnego....
**********************
Nie, absolutnie nie biore sie za nagrywanie. Owa wiedze chcialem wykorzystac do zlozenia sampli w jedna kupe tak zeby pasma na siebie nie zachodzily(bas, gitara, vocal, perkusja) i oby calosc brzmiala ze soba jak najlepiej. Wiec jak to nazwac tak zebys sie nie naburmuszał ??
lubie to co robie i jestem w tym dobry.

Awatar użytkownika
Mruczasss
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 14 gru 2004, 00:00

Re: Jaką polecacie lekturę na temat masteringu?

Post autor: Mruczasss » środa 12 lip 2006, 20:06

**********************
Może powinieneś poczytać to:www.kkkk.pl/asp/fiszka.asp?ksiazka_id=5049 (możesz jeszcze poszukać bo widziałem ją za 103 zł)
albo "Podstawy nagłośnienia i realizacji nagrań" ale ją jedynie kupisz (już teraz) tylko na allegro za ponad 100 zł. gdzie w wydawnictwie kosztuje 49 zł. Pisałem do wydawnictwa i nakład będzie wznowiony być może w przyszłym roku, a księgarnie z którymi mają kontakt wyczerpały już zapasy. Powodzienia życze :)
...
**********************
Czyli jednak zainteresowanie ludzi w tym temacie musi byc dosc spore (albo naklady zbyt niskie :)) Podczas wertowania tez sie natknalem na ta ksiazke. Ale jednak problem z dostepnoscia jest, sluchaj moze jest jakas wersja elektroniczna tej ksiazki ? Ja tam neta jeszcze przefiltruje pewnie z kilka razy w poszukiwaniu czegos ciekawego na ten temat bo z tego forum sie nic nie wyniese a taka skondensowana wiedza w ksiazce to by bylo juz cos, mozna by sie wiele nauczyc. Poszukam jeszcze ksiazki "Mastering Audio, The Art And Science " w wersji elektroniczej bo tytul wyglada naprawde zachecajaco (mimo ze w jezyku angkielskim)
lubie to co robie i jestem w tym dobry.

ODPOWIEDZ