Zmniejszenie czułości mikrofonu pomiarowego

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
ElvisKing
Posty: 80
Rejestracja: niedziela 27 lis 2005, 00:00

Zmniejszenie czułości mikrofonu pomiarowego

Post autor: ElvisKing » niedziela 30 lip 2006, 12:42

Witam.Uzywam Laptopa oraz mikrofonu z wkladka WM-60 jako analizator widma...Niestety czesto sygnal jest za mocny...Jak moge zmniejszyc czulosc najlepiej prgogramowo...Tlumiki windowsowskiego mixera sa na 0 wiec ten sposob odpada...:)

Pozdrawiam
UWAGA TEN POST ZOSTAL NAPISANY PO CONAJMNIEJ 2 PIWACH :) !!!

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Zmniejszenie czułości mikrofonu pomiarowego

Post autor: spiker » niedziela 30 lip 2006, 15:08

WM60 wymaga zasilania <>9V i przedwzmacniacza, a więc jest oczywiste, że musisz użyć do WM60 jakiegoś preampu z taką opcją. Nawiasem mówiąc znam tę kapsułę bardzo dobrze i nie jestem sobie w stanie wyobrazic w jakich warunkach daje Ci ona tak silny sygnał, że musisz go ograniczać. Polecam zbudowac preamp w/g nastepującego schematu http://mysite.verizon.net/tammie_eric/audio/preamp/preamp.html.
Sprawdzone.
Pozdrawiam
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Zmniejszenie czułości mikrofonu pomiarowego

Post autor: spiker » poniedziałek 31 lip 2006, 08:11

OK, teraz już jestem sobie to w stanie wyobrazić. Mój brak problemu z WM60 wynika z tego, że ja nie podaję sygnału po preampie na wejście mikrofonowe lecz na liniowe. Wtedy jest bezproblemowo, a polecany schemat ma dwustopniowy atenuator -10dB i -20dB.
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

ODPOWIEDZ