Gitara VST

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
AndrevanAngel
Posty: 38
Rejestracja: piątek 22 wrz 2006, 00:00

Gitara VST

Post autor: AndrevanAngel » czwartek 15 lut 2007, 14:45

Witam. Chciał bym się poradzić wtyczki vst która ma dobry dwięk gitary. Oczywiśćie jak w innych postach wspominałem robie muzyke w stylu trance. UŻywam vst Slayer i Slayer 2. Nie moge w nich znaleść dobrego brzmienia. Bardzo was prosze o pomoc bo kolejny utwór się chłodzi bez dobrej gitarki nic nie zrobie.

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Gitara VST

Post autor: SHIVOO » czwartek 15 lut 2007, 15:00

...Witam. Chciał bym się poradzić wtyczki vst która ma dobry dwięk gitary. Oczywiśćie jak w innych postach wspominałem robie muzyke w stylu trance. UŻywam vst Slayer i Slayer 2. Nie moge w nich znaleść dobrego brzmienia. Bardzo was prosze o pomoc bo kolejny utwór się chłodzi bez dobrej gitarki nic nie zrobie. ...
**********************
Jest taki fajnt plugin - zwie się JACKSON + MARSHAL
albo mój faworyt: ESP + MESA BOOGIE

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Gitara VST

Post autor: Zbynia » czwartek 15 lut 2007, 15:11

guitar rig?
masa tych rzeczy jednak gra na gotzarze to gra na gitarze

instrumenty vsti to dobre do bebnow czy syntezatorow ale taka gitara czy instrumenty dete to nie bardzo to widze

Awatar użytkownika
Vincent-Venoir
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 25 sty 2007, 00:00

Re: Gitara VST

Post autor: Vincent-Venoir » czwartek 15 lut 2007, 15:24

...guitar rig?
masa tych rzeczy jednak gra na gotzarze to gra na gitarze

instrumenty vsti to dobre do bebnow czy syntezatorow ale taka gitara czy instrumenty dete to nie bardzo to widze...
**********************
A teraz podstawowe pytanie:
Jakiej gitarki potrzebujesz?
leadowej? rytmicznej?
z szatanem czy bez? ;)

Awatar użytkownika
AndrevanAngel
Posty: 38
Rejestracja: piątek 22 wrz 2006, 00:00

Re: Gitara VST

Post autor: AndrevanAngel » czwartek 15 lut 2007, 16:45

Interesują mniej więcej dźwięki gitary takie jakie są użyte w Armin van Buuren - Zacolo. Bo robie mniej więcej utwór w tym stylu. Więc bardzo bym prosił pokierować mnie na tego typu pluginy vst.

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Gitara VST

Post autor: Kuma » czwartek 15 lut 2007, 20:02

...Interesują mniej więcej dźwięki gitary takie jakie są użyte w Armin van Buuren - Zacolo. Bo robie mniej więcej utwór w tym stylu. Więc bardzo bym prosił pokierować mnie na tego typu pluginy vst....
**********************
Może rozejrzyj się za płytami z lickami nagranymi na gitarach przez gitarzystów - są tego setki. Na Slayerze i temu podobnych mozna fajnie zrobić niektóre rzeczy, ale trzeba mieć spore pojęcie o technice gry, bo one same nie grają. Jak wiesz jak to zrobić, to na moogu zrobisz dobrą solówkę gitarową, a jak nie wiesz to żaden Slayer też nie pomoże.

Wtyczki VSTi z lickami to m.in. Virtual Guitarist El. edition, Music Lab Real Guitar, ale to są raczej "podkłady rytmiczne". SoundsOnline też mają sporo płyt z frazami gitarowymi.

pozdr
bębniarz

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Gitara VST

Post autor: JoachimK » czwartek 15 lut 2007, 20:19

Wtyczki VSTi z lickami to m.in. Virtual Guitarist El. edition, Music Lab Real Guitar, ale to są raczej "podkłady rytmiczne".
**********************
RealGuitar niekoniecznie musi byc 'podkladem rytmicznym' :)
Odmiany Virtual Guitarist juz tak, bo to riffy
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Ja-cek
Posty: 304
Rejestracja: piątek 28 lut 2003, 00:00

Re: Gitara VST

Post autor: Ja-cek » czwartek 15 lut 2007, 23:52

...Witam. Chciał bym się poradzić wtyczki ...
**********************

hmmm intrygujące, ale wątpię, czy wtyczka coś odpowie :D

nie ma dobrej gitary vst, wszystkie brzmią jak tanie chińskie podróbki i zawsze lepiej zabrzmi prawdziwa gitara.
www.surogat.pl

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: Gitara VST

Post autor: tox » piątek 16 lut 2007, 01:28

......Witam. Chciał bym się poradzić wtyczki ...
**********************

hmmm intrygujące, ale wątpię, czy wtyczka coś odpowie :D

nie ma dobrej gitary vst, wszystkie brzmią jak tanie chińskie podróbki i zawsze lepiej zabrzmi prawdziwa gitara....
**********************
Sorry że nie na temat, ale normalnie myślałem że z krzesła spadne jak to przeczytałem o radzeniu się wtyczki :). Lepiej idź do wróżki- one wiedza wiecej.Może David Harklay albo z księżyca ?

Gitara do trance?? lepiej znajdź kogoś kto ładnie zagra - to najlepsze rozwiązanie, aby zabrzmiało prawdziwie i żywo. ;)

Awatar użytkownika
Laliszon
Posty: 438
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 00:00

Re: Gitara VST

Post autor: Laliszon » piątek 16 lut 2007, 02:01

Niestety żadna wtyczka nie oddaje kompletu mic+piec, wiele razy próbowałem obejść ten zestaw (wiadomo kiedy nagrywałem w domu, to sąsiedzi, choć kicham na nich kiedy leją się poryjach zapijaczeni to jest niby ok?:))) Tak czy owak wszelkie PODY,pandory, digitechy, symulatory VST, to lipa, można sobie pograć na tym dla sportu ale na nagranie szczerze radzą zestaw fizyczny szczególnie jesli z przesterem, czysta giara jakoś jeszcze po drucie obleci. Niby wszystko nagrywa się bez problemu ale jak zmiksujesz to się okazuje że jest plasko i nie brzmi tak jakbyśmy chcieli. Gitaray bronią się pazurami i zębami przed pluginami. szkoda trochę bo byłoby łatwiej :)) tego slayera słuchałem, jest beznadziejny na maxa, klawiszowe się bronią wcale wcale, gitarowe dramat.

ODPOWIEDZ