Alesis Fusion 6HD vs. Korg TR61

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
pisar81
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 00:00

Re: Alesis Fusion 6HD vs. Korg TR61

Post autor: pisar81 » wtorek 15 maja 2007, 12:03

......
**********************
Witam ludziska:)
Kupiłem Alesisa - klawisz spoko tylko trochę szarpie mi nerwy bo mam starego OS'a wgranego ale jak kupie sobie kartę CF to go ubgradnę:)
Mam pytanko; Macie moze jakieś przebiegi arpeggio zrobione przez siebie na chauturkę i nie tylko??
Aha i jeszcze jedno czy ktoś wie czy arpeggia od yamahy MO6 da się wrzucić na ten klawisz?? POMOCY bo jestem jeszcze ciemny jak tabaka w rogu mam go dopiero 4 dni.:)

piotr_kap
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 19 cze 2007, 00:00

Re: Alesis Fusion 6HD vs. Korg TR61

Post autor: piotr_kap » wtorek 19 cze 2007, 19:44

Czy ten ALESIS ma aranże. czy moze działać równiez jak Keyboard
Mam na uwadze ten sprzęt ale botrzebuję również jakiego śprotego Keyboard z kilkoma aranżami
Zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu
Piotrek
Prosze o odpowiedz

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Alesis Fusion 6HD vs. Korg TR61

Post autor: WG » piątek 10 sie 2007, 11:38

...Czy ten ALESIS ma aranże. czy moze działać równiez jak Keyboard

Oj chyba nie

Ja mam pytanko do użytkowników Alesis 6HD.

Ile czasu zajmuje wczytanie banku sampli o pojemności 64 MB w Alesis 6HD?
A ile czasu zajmuje wczytanie banku sampli o pojemności 192 MB ?

192MB to chyba max co podaje producent ale niby są jakieś metody że można uzyskać więcej no no ciekawe.
Z tego co piszą sampler ma dosyć fajne możliwości a dynamika wyjść jest bardzo dobra także podejrzewam, że ten instr. może spokojnie konkurować z zawodowymi samplerami.

PS. Barwy na tle dzisiejszych Tyros 2, Korg PA czy Motif XS no to niestety "cienkie" choć niektóre syntki, pady są kapitalne i chyba pod takim kierunkiem został on tworzony. Bardzo słabo stoi z brzmieniami instrumentó akustycznych i to na pewno tłumaczy jakość kiepskich demówek na stronie a z drugiej strony uznanie dla producenta za pokazanie "prawdy" i nie fałszowanie brzmień za pomocą studyjnego masteringu.

Czy ktoś wie albo ma przecieki czy planowany jest następca po Alesis 6HD ?

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Alesis Fusion 6HD vs. Korg TR61

Post autor: lukaszg » piątek 10 sie 2007, 15:10

**********************
--------------------------------------
......Czy ten ALESIS ma aranże. czy moze działać równiez jak Keyboard

Oj chyba nie
--------------------------------------
Nie ma aranży, ma jedynie arpregiator (max 4).


**********************
Ja mam pytanko do użytkowników Alesis 6HD.

Ile czasu zajmuje wczytanie banku sampli o pojemności 64 MB w Alesis 6HD?
A ile czasu zajmuje wczytanie banku sampli o pojemności 192 MB ?
--------------------------------------
Doczytaj info na stronie ALESISa, ten instrument ma fabrycznie 64 MB RAMu, a jak chcesz więcej, to musisz dokupić rozszerzenie.
Mówiąc o bankach, masz pewnie na myśli zbiór iluś tam brzmień.
I nie wiem ile czasu zajmuje wczytanie 64 MB, w tym instrumencie niema czegoś takiego jak "wczytywanie banków sampli".
Masz brzmienia i te które załadujesz w trybie program, mix, lub song, to te które wybierzesz, te się załadują.
Brzmienia mogą się opierać na różnych typach syntezy analogowej, FM, modelowanie fizyczne, itp. i ładowanie takich brzmień trwa momentalnie.
A brzmienia które bazują na samplach, to w zależności z jak dużej ilości i jak wielkich sampli jest stworzone brzmienie, tym dłuższy czas ładowania. Ładowanie jednego przeciętnego brzmienia opartego na samplach trwa od 0.5 sek do 2-5 sekund.
Jak duże są sample z ROMu nie sposób sprawdzić, ale np.
Zmierzyłem ze stoperem w ręku kilka brzmień...
Np.:
- załadowanie Holy Grail Grand Piano: 5 sek. (brzmienie z ROMu)
- załadowanie Sampleheads Kit: 4.5 sek. (rozbudowane dynamiczne brzmienie perkusyjne ładowane z HD, do ściągnięcia ze strony ALESISa. Zajmuje około 6 MB)
- innych brzmień samplowanych ładowanie ich trwa momentalnie w granicy 0.5 - 1 sek, wszystko zależy od brzmienia i jego rozbudowania. A ja powyżej podałem czasy większych brzmień.

Brzmienia są na dłużej przechowywane w pamięci i jeśli je załadowałeś do tracka w trybie song, to gdy je załadujesz np. w trybie program lub mix, to go już instrument nie będzie ponownie ładować, bo będzie w pamięci. Dzięki temu oszczędza się czas.


**********************
192MB to chyba max co podaje producent ale niby są jakieś metody że można uzyskać więcej no no ciekawe.
Z tego co piszą sampler ma dosyć fajne możliwości a dynamika wyjść jest bardzo dobra także podejrzewam, że ten instr. może spokojnie konkurować z zawodowymi samplerami.
--------------------------------------
Tak 192 MB to max, ale to musisz dokupić rozszerzenie, bo fabrycznie masz 64 MB RAMu, na forum FUSIONa są tematy odnośnie rozszerzenia pamięci które nazywa się "E3"
I ten instrument faktycznie może konkurować z samplerami i cena bardzo ładna Sampler, wirtualny analog a na dodatek 8-mio ścieżkowy rejestrator audio

Ma dwa wyjścia analogowe a do tego SPDIF coaxialny, no i ADAT optyczny.


**********************
PS. Barwy na tle dzisiejszych Tyros 2, Korg PA czy Motif XS no to niestety "cienkie" choć niektóre syntki, pady są kapitalne i chyba pod takim kierunkiem został on tworzony. Bardzo słabo stoi z brzmieniami instrumentó akustycznych i to na pewno tłumaczy jakość kiepskich demówek na stronie a z drugiej strony uznanie dla producenta za pokazanie "prawdy" i nie fałszowanie brzmień za pomocą studyjnego masteringu.

Czy ktoś wie albo ma przecieki czy planowany jest następca po Alesis 6HD ?...
--------------------------------------
Sam nie wiem, wszystko zależy od punktu widzenia, ja osobiście nie narzekam na brzmienia akustyczne - gitary, itp. Miłe brzmienia organowe, do tego do pokręteł możemy np. przester na organy dodać, ustawiać tempo obrotu rotary speaker, i wiele innych, wszystko konfigurowalne do brzmienia.
A gitarki zawsze można dopieścić, efekt insertowy jakiegoś comba gitarowego dodać, itp. Poza tym od czego jest sampler, żeby wgrać własne brzmienia.
Niedawno byłem w jakimś sklepie osłuchać tak mocno reklamowany KORG PA800 (wiem wiem to keybord), ale... brzmienia gitarowe elektryków mi się ogromnie nie podobały.

A co do demówek ALESIS FUSION, to większość demówek została nagrana przez "zwykłych userów" tegoż instrumentu. Nie sugeruj się aż tak demówkami, znajdź sklep gdzie jest ten instrument i go osłuchaj w sklepie

Poza tym na stronie ALESISa jest sporo dodatkowych barw stworzonych przez HOLLOW SUN a na jego stronie masz też darmowe free packi do FUSIONa stworzone przez tego człowieka.

Serdeczenie pozdrawiam,
Łukasz

ODPOWIEDZ