Czy jest w Polsce jakis producent BassTraps?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Czy jest w Polsce jakis producent BassTraps?

Post autor: grembo » czwartek 15 mar 2007, 00:20

Hej, Toaysze pomóżcie.

Poszukuje od jakiegoś czasu mocno przenośnych możliwości/patentów na adaptacje akustyczną studia.

Jako ze studio ma być rowniez pod klienta nie branzowego (to ma byc takie podreczne studio post-prod, gdzie bede mogl przy okazji robic swoje projekty), zalezy mi na tym aby atrakcyjnie raczej wygladalo, i zeby pomieszczenie nie bylo zagracone.

Nie chce zbyt wielu piramidek (nie uwazam efektu ich dzialania za muzyczny, zreszta pomieszczenie male i bez wielkich aspiracji). Mam 14 sztuk i to na razie wystarczy.

U kolegi zapoznalem sie z dzialaniem RealTraps,sprawe uwazam za genialna - estetyczne, b.skuteczne, przenosne i niedrogie....ale niedrogie tylko na terenie USA. W zwiazku z tym, że cholerstwo cieżkie jak diabli koszty przewozu ich do Polski sa dramatycznie wrecz wysokie.

Znacie moze jakas polska/europejska firme produkujaca skuteczne trapy? Ew.ludzi ktorzy potrafia to zrobic sami? Nie chce zadnych pulapek Hemholtzów i innych wielkich i nieporecznych sytuacji. Zastanawialem sie czy jakiejs Politechniki nie zaczepic w tym temacie....

Mysle ze sprawa pulapek basowych oraz innych przenosnych absorberów/dyfuzorów nie interesuje tylko mnie? Moze posiadacie jakies informacje...


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
CD-RW
Posty: 279
Rejestracja: czwartek 19 lut 2004, 00:00

Re: Czy jest w Polsce jakis producent BassTraps?

Post autor: CD-RW » czwartek 15 mar 2007, 09:52

Z tego co widac, na ich stronie, to tego typu ustroje mozna zrobic samodzielnie, lub z pomoca kolegi zaprzyjaznieonego z wkretarka (w przypadku ram stalowych zespawa Ci taka ramke w 5 minut np. czlowiek ktory robi ogrodzenia, slusarz, hydraulik itp.) Pozniej trzeba zakupic welne mineralna (taka jakby sprasowana - pewnie za chwile odezwie sie ktos kto dokladnie wie jak sie nazywa - sa rozne grubosci) umiescic w sprokurowanych ramach, troche materialu w kwiatki, zeby bylo ladnie i gotowe.Piramidki to generalnie przereklamowana sprawa jest - przynajmniej wszystkie te 3-4 cm. Mniej doswiadczeni koledzy przyklejaja takie piramidki, rozpraszajac /pochlaniajac wysoki srodek i gore, mniej kluje w uszyiwec uwazaja ze jest ok, i zostaja z calym balaganem w srodku pasma i w dole, ale to juz niewazne, przeciez maja piramidki :) Przede wszystkim sie kurza :) piramidki oczywiscie.

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Czy jest w Polsce jakis producent BassTraps?

Post autor: grembo » czwartek 15 mar 2007, 10:10

Dzieki, moze sproboje - poczekam moze ktos opisze co to za materialy. Czekam tez na oferte z GhostAcoustic, moze te ich trapy sa niedrogie - chociaz nie wiem jakie opinie uzytkownikow o nich sa. Ja mam zamiar uzyc piramidek na sufit w pomieszczeniu lektorsko/nagrywajacym, ew. zrobie je na plytach. Beda po prostu przyklejone po 4 piramidki do dwoch plyt z litego drewna i bede je sobie wieszal w razie potrzeby, tak beda sobie staly pod sciana albo w magazynku :) .
Chce tez sciagnac kolege-naukowca od akustyki, z mikrofonem pomiarowym - niech i on cos powie, ale wiem ze niestety estetyka ma tez wielkie znaczenie - jesli nie nadrzedne w profilu branzy w ktorym bede tam czasami dzialal

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Czy jest w Polsce jakis producent BassTraps?

Post autor: grembo » czwartek 15 mar 2007, 11:36

To caly zasób wiedzy forumowiczow

ALEK-W
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00

Re: Czy jest w Polsce jakis producent BassTraps?

Post autor: ALEK-W » czwartek 15 mar 2007, 13:05

...To caly zasób wiedzy forumowiczow ...
**********************
Temat byl walkowany, myslę, że nikomu już się nie chce o tym gadac, ale może sie myle
Zobacz jeszcze tu


Awatar użytkownika
miszkomen1
Posty: 25
Rejestracja: środa 19 lip 2006, 00:00

Re: Czy jest w Polsce jakis producent BassTraps?

Post autor: miszkomen1 » czwartek 15 mar 2007, 16:39

Wpisz "bass trap diy" lub "bass trap homemade" w goglach, ostatnio też coś szukałem i pamiętam, że było sporo ciekawych propozycji.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Czy jest w Polsce jakis producent BassTraps?

Post autor: AdamZ » czwartek 15 mar 2007, 17:19

......To caly zasób wiedzy forumowiczow ...
**********************
Temat byl walkowany, myslę, że nikomu już się nie chce o tym gadac, ale może sie myle
Zobacz jeszcze tu ...
**********************

Szczerze mówiąc sam często miewam kłopoty z dogrzebaniem się do czegoś w archiwum. Niełatwa to sprawa :)
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Awatar użytkownika
kaslab
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2007, 00:00

Re: Czy jest w Polsce jakis producent BassTraps?

Post autor: kaslab » czwartek 15 mar 2007, 19:03

Co do Real Traps to są genialne ... ale zamówienie 4 sztuk + opłata przesyłki + cło i inne opłaty to koszt 6 000 i nic się z tym nie da zrobić w tym koszt pułapek to 3600 reszta opłaty ... przerabiałem temat ...

Zrobienie ich nie jest takie proste bo to nie tylko wełna mineralna w ramie... z materiałem... a :

- włókno szklane (które nie dostępne jest w Polsce, tam są firmy które robią specjalne płyty TYLKO I WYŁĄCZNIE do zastowań akustycznych) a współczynniki pochłaniania rodzimych płyt Isover są niestety niższe...

- no i pomiedzy płytą a materiałem jest membrana (można ją zrobić z odpowiedniej grubości sklejki) która poprzez wibracje powoduje że pochłanianie niskich częstotliwości jest znacznie wydajniejsze)

- no i przynajmniej Real BassTrap owinięte są w materiał odbijający częstotliwości pwyżej 500hz...

Biorąc to pod uwage już na strcie korzystamy z gorszych materiałów, no ale czesem i one spełniają swoje funkcje poprawnie.

Skąd to wiem ? Od Ethana Winera producenta tych pułapek.

Pozdrawiam,

Ps. Swego czasu przymierzałem się do rozpoczęcia produkcji tego typu ustroii. Ale w Polsce to jest tragdia... firmy nie produkują na bieżąco wełny szklanej tylko mineralną, która ma dużo gorsze właściwości. Czas oczekiwania to czasem kilka miesięcy !! I jak tu można coś planować ?! Zamówiłem kilka sztuk na które czekałem 3 miesiące i na razie wyleczyłem się z DIY
Producent

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Czy jest w Polsce jakis producent BassTraps?

Post autor: grembo » czwartek 15 mar 2007, 20:16

...TZN tu http://www.eis.com.pl/virtual/modules.php?name=Forum&file=search...
**********************
jak na czlowieka ktory jest tu od dzisiaj (15.03.2007) masz duza wiedze o tym co tu bylo.

Nie bylo na przestrzeni napewno ostatnich miesiecy nic o polskich producentach/dystrybutorach basstrapów - bylo o pulapkach Hem (nie pamietam nazwiska) oraz o zwyklych materialach "tlumiacych" w rodzaju Porfles czy piramidka a nawet dykta.

ODPOWIEDZ