Juli@ niby 24-bit - ciąg dalszy!

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
SpaceMan
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 00:00

Re: Juli@ niby 24-bit - ciąg dalszy!

Post autor: SpaceMan » czwartek 03 maja 2007, 23:41


Eeee to raczej ja sie pytam, jak Ty to sprawdziles - juz w poprzednim watku zadalem to pytanie i nic. Wiesz jak sprawdzic, bo sprawdziles, i wiesz, ze odtwarza 16b, to po co sie pytasz?...
**********************

wiec odpowiadam

zapisywanie sprawdzam w Cubase i ustawiam zapisywanie na 24 i tyle.
Pozniej sprawdzam plik jak zostal zapisany i juz. Tylko chce wiedziec dlaczego Cubase nie wykrywa urzadzenia jako 24 tylko 16. I czy ustawienie samo w sobie programu w project setup pozwoli mi odtwrzac vst 24. Bo ciagle kolo tego biegamy. nie chodzi mi o nagrywanie. Wiem ze ta karta ma taka mozliwosc poniewaz to sprawdzilem. Potrzebuje konkretu dlaczego karta widziana jest przez Cubase jako 16 i nie ma mozliwosci zmiany ustawien na 24. Przeciez stery Julia@ asio powinny odrazu pokazywac urzadzenie w programie jako 24 bitowa karte skoro takowa jest. Prosto
Z zamilowania muzyk, dopiero zaczynam przygode bo bawie sie tym tylko 5 lat, teraz dopiero zaczne szalec bo kupilem sprzet.

Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Juli@ niby 24-bit - ciąg dalszy!

Post autor: janos » czwartek 03 maja 2007, 23:54

... Potrzebuje konkretu dlaczego karta widziana jest przez Cubase jako 16 i nie ma mozliwosci zmiany ustawien na 24...
**********************

...a skąd takie wnioski????

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Juli@ niby 24-bit - ciąg dalszy!

Post autor: matiz » piątek 04 maja 2007, 00:06

zapisywanie sprawdzam w Cubase i ustawiam zapisywanie na 24 i tyle.
Pozniej sprawdzam plik jak zostal zapisany i juz.


I gdzie odpowiedz? Jaki jest ten plik?

Tylko chce wiedziec dlaczego Cubase nie wykrywa urzadzenia jako 24 tylko 16.

A gdzie to w Cubase jest? Chyba mam jakiegos innego...

I czy ustawienie samo w sobie programu w project setup pozwoli mi odtwrzac vst 24. Bo ciagle kolo tego biegamy. nie chodzi mi o nagrywanie.

Ustawienia w Projects Setup dotycza, jak tam jest wyraznie napisane, plikow nagrywanych.

Potrzebuje konkretu dlaczego karta widziana jest przez Cubase jako 16 i nie ma mozliwosci zmiany ustawien na 24. Przeciez stery Julia@ asio powinny odrazu pokazywac urzadzenie w programie jako 24 bitowa karte skoro takowa jest.

Ale gdzie Ty to w kubusiu ustawiasz?!?

Awatar użytkownika
SpaceMan
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 00:00

Re: Juli@ niby 24-bit - ciąg dalszy!

Post autor: SpaceMan » piątek 04 maja 2007, 00:16

...zapisywanie sprawdzam w Cubase i ustawiam zapisywanie na 24 i tyle.
Pozniej sprawdzam plik jak zostal zapisany i juz.


I gdzie odpowiedz? Jaki jest ten plik?

Naprawde jestes markotny wav wystarczy sinusoida tak podobnie wyglada styka?

Tylko chce wiedziec dlaczego Cubase nie wykrywa urzadzenia jako 24 tylko 16.

A gdzie to w Cubase jest? Chyba mam jakiegos innego...

Katalog asio poklikaj sobie to zobaczysz tam stery i jak wiesz mozesz sprawdzic jaka masz karte i jakie masz probkowanie.

I czy ustawienie samo w sobie programu w project setup pozwoli mi odtwrzac vst 24. Bo ciagle kolo tego biegamy. nie chodzi mi o nagrywanie.

Ustawienia w Projects Setup dotycza, jak tam jest wyraznie napisane, plikow nagrywanych.

Oddycham swobodniej

Czysta energia hehe
Z zamilowania muzyk, dopiero zaczynam przygode bo bawie sie tym tylko 5 lat, teraz dopiero zaczne szalec bo kupilem sprzet.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Juli@ niby 24-bit - ciąg dalszy!

Post autor: matiz » piątek 04 maja 2007, 00:34

Naprawde jestes markotny wav wystarczy sinusoida tak podobnie wyglada styka?

No i nadal nie odpowiedziales - jaki jest ten plik i jak to sprawdziles? Jak nie wiesz, to napisz, a nie kozakuj.

Katalog asio poklikaj sobie to zobaczysz tam stery i jak wiesz mozesz sprawdzic jaka masz karte i jakie masz probkowanie.

No fajnie...

Ja spadam z tego watku.

Awatar użytkownika
SpaceMan
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 00:00

Re: Juli@ niby 24-bit - ciąg dalszy!

Post autor: SpaceMan » piątek 04 maja 2007, 00:48

...Naprawde jestes markotny wav wystarczy sinusoida tak podobnie wyglada styka?

No i nadal nie odpowiedziales - jaki jest ten plik i jak to sprawdziles? Jak nie wiesz, to napisz, a nie kozakuj.

Katalog asio poklikaj sobie to zobaczysz tam stery i jak wiesz mozesz sprawdzic jaka masz karte i jakie masz probkowanie.

No fajnie...

ja powiem szczerze ze cie nie kumam i to w zab.... dziamiesz cos a nic konkretnego
...
**********************
zanim spadniesz to moze powiedz mi jakiej odpowiedzi oczekujesz? bedzie latwiej
Z zamilowania muzyk, dopiero zaczynam przygode bo bawie sie tym tylko 5 lat, teraz dopiero zaczne szalec bo kupilem sprzet.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Juli@ niby 24-bit - ciąg dalszy!

Post autor: MB » piątek 04 maja 2007, 02:44

Łatwiej będzie, jeśli trochę popracujesz nad sobą. Obserwuję tę dyskusję z boku i widzę, że wszystkie problemy biorą się z Twojego niedbalstwa, które owocuje po pierwsze podstawowymi problemami w posługiwaniu się systemem komputerowym a po drugie zasadniczym problemem w komunikacji na tym forum.

Pierwszy obszar niedbalstwa sprowadza się do tego, że nie uznałeś za stosowne gruntownie przestudiować instrukcji obsługi programu oraz podstawowej literatury dotyczącej zasad działania kart dźwiękowych, przetworników oraz oprogramowania. W efekcie używasz zupełnie nieodpowiednich narzędzi do zweryfikowania możliwości swojej karty, szukasz tych parametrów w ustawieniach programu, które nie mają żadnego związku z kartą, a na koniec wykonujesz bzdurne "testy" z których nic nie wynika. To nie ma nic wspólnego z muzyką i z byciem muzykiem. To są sprawy techniczne. Jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi na swoje techniczne dylematy to musisz się wgłębić w technikalia a nie powoływać na "autorytet" znajomego muzyka.

Drugi rodzaj niedbalstwa sprowadza się do tego, że nie zadajesz sobie trudu precyzyjnego formułowania swoich myśli, opisywania faktów, a przede wszystkim formułowania jasnych pytań, a z drugiej strony - czytania ze zrozumieniem tego, co ludzie Ci piszą i jakie oni zadają pytania. Przykro mi, ale piszesz tak niezrozumiale, że ledwie można wyłuskać strzępki sensu.

Nie napisałem tego po to, żeby Ci dokuczyć, tylko żeby Ci pomóc. Rozważ to. Proponuję, żebyś dokładnie i ze zrozumieniem jeszcze raz przeczytał konkretne pytania Matiza i postarał się na nie konkretnie odpowiedzieć. Konkretnie to znaczy bez wtrętów typu "wiadomo jak" albo "sam sobie sprawdź".

Awatar użytkownika
SpaceMan
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 00:00

Re: Juli@ niby 24-bit - ciąg dalszy!

Post autor: SpaceMan » piątek 04 maja 2007, 21:37

Nie mam sie zamiaru z toba klocic ale moje niedbalstwo napewno nie bierze sie z braku znajomosci systemu komputerowego. Po drugie zasady komunikacji nie sa lamane przeze mnie tylko przez kolesi co wala dociny a ktorych juz nie widzisz. Kazdy ma jakas cierpliwosc a braku wychowania mi nie brakuje z pewnoscia.

Wszystko ok tylko ze zamiast jakiegos wsparcia optrzymalem poraz kolejny wyklad na tematy mi zupelnie nie potrzebne> proponuje zalozyc forum dobrej kultury czy cus. Nie obraz sie ale gadasz i gadasz super tyle ze moglbys mi pomoc a nie prawic moraly. Piszesz o zbednych programach teoriach itp. do konkretow prosze co mam zrobic i jak tyle.

Dziekuje
Z zamilowania muzyk, dopiero zaczynam przygode bo bawie sie tym tylko 5 lat, teraz dopiero zaczne szalec bo kupilem sprzet.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Juli@ niby 24-bit - ciąg dalszy!

Post autor: preceli » piątek 04 maja 2007, 22:11

...Nie mam sie zamiaru z toba klocic ale moje niedbalstwo napewno nie bierze sie z braku znajomosci systemu komputerowego...

Po co wysilasz paluchy skoro nie masz nawet bladego pojęcia o tym co teraz napisałeś?

...Piszesz o zbednych programach teoriach itp. do konkretow prosze co mam zrobic i jak tyle...

To proste, zacznij od podstaw. Choćby rozczytaj FAQ na tym serwisie. Już tam (o ile Twa percepcja jest w stanie przyjąć cokolwiek sensownego) dowiesz się jak zakumać rozdzielczość bitową przetworników karty jak też co to za ptica tzw. rozdzielczość sesji i gdzie ew. uderzyć aby nad tym wszystkim mieć kontrolę. Jest też dział gdzie tłumaczą jak postować m.in. na tym forum (ew. gdzie można o tym poczytać) coby nie być posądzonym o buractwo. I to tyle kolego. Chyba, że masz dalej ochotę robić z siebie przygłupa.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Juli@ niby 24-bit - ciąg dalszy!

Post autor: mellodeque » piątek 04 maja 2007, 22:17

Dajcie już spokój koledze gwiezdnemu, po prostu ma karte i program i nie wie co do czego jest i tworzą sie problemy. Za jakiś czas sam wpadnie na to, ze niewiele wiedział.

Generalnie sprawe powinniśmy uważać za zamkniętą, a kolega niech sie nie przejmuje tylko pracuje w 16bitach - i tak bedzie dobrze, bo 24bity artysty nie czynią.
Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

ODPOWIEDZ