Furch - gitary akustyczne

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
kordła_
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 01 maja 2007, 00:00

Furch - gitary akustyczne

Post autor: kordła_ » wtorek 01 maja 2007, 23:06

Czy możecie podać jakieś linki z próbkami brzmień tych zacnych gitar?
Nie udało mi się znaleźć zbyt wiele, poza YouTube, a chciałbym sobie kupić jedną.

repeater
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 00:00

Re: Furch - gitary akustyczne

Post autor: repeater » środa 02 maja 2007, 12:19

Nie udało mi się znaleźć zbyt wiele, poza YouTube, a chciałbym sobie kupić jedną....
**********************

IMO nie tędy droga. Brak próbek w sieci wynika - jak sądzę - z tego, że brzmienie akustyka jest wyjątkowo silnie zależne od sposobu rejestracji. Ta sama gitara potrafi zabrzmieć zupełnie inaczej w dwóch różnych nagraniach.

Druga sprawa: różnice między *egzemplarzami* gitar akustycznych mają większy wpływ na brzmienie, niż w przypadku elektrycznych. Jeden Furch zagra świetnie, drugi nieco gorzej.
Na twoim miejscu szukałbym w sklepach/komisach instrumentu nie kierując się jego marką, ale wyłącznie własnym uchem i portfelem.

Awatar użytkownika
jessman
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 01 sty 2007, 00:00

Re: Furch - gitary akustyczne

Post autor: jessman » środa 02 maja 2007, 15:49

...Nie udało mi się znaleźć zbyt wiele, poza YouTube, a chciałbym sobie kupić jedną....
**********************

IMO nie tędy droga. Brak próbek w sieci wynika - jak sądzę - z tego, że brzmienie akustyka jest wyjątkowo silnie zależne od sposobu rejestracji. Ta sama gitara potrafi zabrzmieć zupełnie inaczej w dwóch różnych nagraniach.

Druga sprawa: różnice między *egzemplarzami* gitar akustycznych mają większy wpływ na brzmienie, niż w przypadku elektrycznych. Jeden Furch zagra świetnie, drugi nieco gorzej.
Na twoim miejscu szukałbym w sklepach/komisach instrumentu nie kierując się jego marką, ale wyłącznie własnym uchem i portfelem....
**********************

zdecydowanie zgadzam się z repeaterem... grałem na kilku gitarach furch i sugeruję dokładne przetestowanie kilku egzemplarzy, gdyż muszę powiedzieć, że różnica w brzmieniu była dość duża. Jeden egzemplarz jest bardziej udany, drugi mniej, tak więc pozostaje wyruszyć na poszukiwanie w sklepach,

pozdrawiam

ODPOWIEDZ