Brzmienie MPC500 vs MPC1000 vs MPC2000 vs MPC4000

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Pine
Posty: 233
Rejestracja: czwartek 26 maja 2005, 00:00

Re: Brzmienie MPC500 vs MPC1000 vs MPC2000 vs MPC4000

Post autor: Pine » niedziela 06 maja 2007, 15:27

......A jaka jest różnica między MPC 4000 a MPC 4000 plus?????
...
**********************
podejrzewam że w wersji plus juz sa wszystkie dodatki takie jak 8 wyjsc analogowych i łącze cyfrowe adat , nie wiem czy adat jest w standardzie.
Logic express 8,RME FF400, Akai Mpc2000xl,Virus Ti,Roland JP8000,FM 8,Surge,Tc Electronic Finalizer,Tl Audio 5013 mk2, 2 x 1176 clone, 2 x pultec clone,SSL4000 bus compressor clone with external sidechain,
2176 Stereo Clone.

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Brzmienie MPC500 vs MPC1000 vs MPC2000 vs MPC4000

Post autor: lakiernik » poniedziałek 07 maja 2007, 13:53

... a może jest ktoś na tym forum, kto miał mozliwość porównać brzmieniowo YAMAHA RS 7000 z jakimkolwiek modelem AKAI MPC ?? Przecież może się okazać , że dużej różnicy w brzmieniu niema, tylko ja niepotrafię dobrze obrobić partii perkusyjnych
na RS 7000 i zupełnie zbytecznym będzie wydatek całkiem spory przeca na EMPECA...Pomóżcie dobrzy ludzie co słyszeli RS i MPC kiedykolwiek, gdziekolwiek...
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Brzmienie MPC500 vs MPC1000 vs MPC2000 vs MPC4000

Post autor: Zbynia » poniedziałek 07 maja 2007, 14:07

wersja plus ma dodane rozszerzenie spdif/wordclock jak sie nie myle....
akurat mniej to potrzebne anizeli adat czy 8 analogowych wyjsc...

a brzmienie w porownaniu z yamaha?pewie nieco lepsze dzieki swietnym filtrom wbudowanym w mpc...

Awatar użytkownika
SAKAMOTO
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 18 cze 2002, 00:00

Re: Brzmienie MPC500 vs MPC1000 vs MPC2000 vs MPC4000

Post autor: SAKAMOTO » poniedziałek 07 maja 2007, 21:09

...... a może jest ktoś na tym forum, kto miał mozliwość porównać brzmieniowo YAMAHA RS 7000 z jakimkolwiek modelem AKAI MPC ? Przecież może się okazać , że dużej różnicy w brzmieniu niema, tylko ja niepotrafię dobrze obrobić partii perkusyjnych
na RS 7000 i zupełnie zbytecznym będzie wydatek całkiem spory przeca na EMPECA...Pomóżcie dobrzy ludzie co słyszeli RS i MPC kiedykolwiek, gdziekolwiek......
**********************
Prosze bardzo.
Wiec tak RS 7000 uzywalem dosc dlugo.Niestety w porownaniu do mpc wypadala dosc blado,oczywiscie pod wzgledem jakosc samplowanego dzwieku.Brzmienie Yamahy wydaje sie bardziej cyfrowe,sterylne.Mpc natomist to raczej dynamiczne mniej sterylne dobrze brzmiacy w mixach sound. Oczywiscie jest to kwestia osobistego wrazenia.Najlepiej jakbys mial mozliwosc porownania..

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Brzmienie MPC500 vs MPC1000 vs MPC2000 vs MPC4000

Post autor: lakiernik » wtorek 08 maja 2007, 10:20

......... a może jest ktoś na tym forum, kto miał mozliwość porównać brzmieniowo YAMAHA RS 7000 z jakimkolwiek modelem AKAI MPC ? Przecież może się okazać , że dużej różnicy w brzmieniu niema, tylko ja niepotrafię dobrze obrobić partii perkusyjnych
na RS 7000 i zupełnie zbytecznym będzie wydatek całkiem spory przeca na EMPECA...Pomóżcie dobrzy ludzie co słyszeli RS i MPC kiedykolwiek, gdziekolwiek......
**********************
Prosze bardzo.
Wiec tak RS 7000 uzywalem dosc dlugo.Niestety w porownaniu do mpc wypadala dosc blado,oczywiscie pod wzgledem jakosc samplowanego dzwieku.Brzmienie Yamahy wydaje sie bardziej cyfrowe,sterylne.Mpc natomist to raczej dynamiczne mniej sterylne dobrze brzmiacy w mixach sound. Oczywiscie jest to kwestia osobistego wrazenia.Najlepiej jakbys mial mozliwosc porownania.. ...
****************
Dzięki wielkie SAKAMOTO! W tym sęk że z możliwością porównania kiepsko,nikt znajomy nie posiada MPC ,stąd moje pytanie na forum. Jeśli mógłbyś to napisz z jakim modelem MPC porównujesz RS-a i czy też miałeś wrażenie że programowane gary na RS brzmią plastikowo, choć w pewnych gatunkach jest to pożądane...NO ale nie ma instrumentu idealnego (gdyby tak połączyć całą gałkologię,LOOP REMIX, procesor genialnych efektów i całą resztę improwizacyjnych bajerów z YAMAHY z Padami,Brzmieniem i sekwencerem MPC to otrzymalibysmy maszynę IDEALNA).Rozumiem Sakamoto żę przesiadłeś się z RS na MPC???
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
SAKAMOTO
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 18 cze 2002, 00:00

Re: Brzmienie MPC500 vs MPC1000 vs MPC2000 vs MPC4000

Post autor: SAKAMOTO » wtorek 08 maja 2007, 21:14

****************
Dzięki wielkie SAKAMOTO! W tym sęk że z możliwością porównania kiepsko,nikt znajomy nie posiada MPC ,stąd moje pytanie na forum. Jeśli mógłbyś to napisz z jakim modelem MPC porównujesz RS-a i czy też miałeś wrażenie że programowane gary na RS brzmią plastikowo, choć w pewnych gatunkach jest to pożądane...NO ale nie ma instrumentu idealnego (gdyby tak połączyć całą gałkologię,LOOP REMIX, procesor genialnych efektów i całą resztę improwizacyjnych bajerów z YAMAHY z Padami,Brzmieniem i sekwencerem MPC to otrzymalibysmy maszynę IDEALNA).Rozumiem Sakamoto żę przesiadłeś się z RS na MPC???...
**********************
Jak pisalem wczesniej RS nie brzmial dla mnie dobrze zarowno dzwiek samplowany jak i gotowe brzmienia.Posiadalem dodatkowe rozszerzenie wyj/wej, ktore myslalem ze moze poprawi jakosc.Niestety.Dalej bylo to plastykowe,bardzo cyfrowe brzmienie.Juz nie wspomne o brzmieniach z modulu dzwiekowego..gdzie bardzo duzo barw sie dubuje i barw ktore nie nadawaly sie do niczego..zeby chociaz byla jakas glebsza edycja brzmien.Zestawy perkusyjne tez nie byly rewelacyjne.Moze jeden,nazwy juz nie pamietam.Ale byl z trzaskami plyty w.Chociaz z drugiej strony ile razy mozna uzywac tego samego zestawu I tak jak napisales, gdyby yamaha np przeniosla synteze z an1x do Rs i dodala jeszcze normalna sekcje samplera np a4000 no i poprawila przede wszystkim jakosc przetwornikow to bylby rewelacyjny sprzet.A tak wyszedl sredniak...Porownowalem z mpc 2000xl na ktorym pracowalem i jakosc byla o niebo lepsza..Dynamika,brak cyfry.Mix lepiej sie klejil. Jesli jakosc brzmienia yamahy cie nie satysfakcjonuje to proponowalbym przesiadke na mpc 2500..plus jakis synth.Albo po prostu dokupienie jakiegos samplera do rs np emu. Ale to wszystko zalezy czy chcesz pracowac tylko w swoim studiu czy tez grac live acty.Mpc 4000 to juz powazna jakosc przetwornikow,troche srednio brzmiacy procesor efektow no i prawdziwy kombajn do studia.Uzywany przez wielu takze na scenie.

Troche przydlugawo ale mam nadzieje ze rozwialem troche ciemnych chmur nad tym tematem.


Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Brzmienie MPC500 vs MPC1000 vs MPC2000 vs MPC4000

Post autor: lakiernik » środa 09 maja 2007, 08:17



Troche przydlugawo ale mam nadzieje ze rozwialem troche ciemnych chmur nad tym tematem.

...
**********************
Rozwiałeś cały tabun ciemnych chmur jak dla mnie, wielkie dzięki a nawet wbiłeś ostatniego gwożdzia do trumny mojej Yamahy

Dokładnie zrobiłem to samo co ty czyli dokupiłem we/wy cyfrowe i "na zachodzie bez zmian"...Także czas się rozejrzeć za jakimś MPC,ponieważ live acty jak najbardziej wchodzą w grę, tylko żal trochę RS-a bo to naprawdę świetna groove maszyna a żeby mieć i jedno i drugie to se na da (no money-no funny).
A może by tak zamontować do Yamahy przetworniki z Akai????? Ciekawe czy technicznie byłoby to wykonalne? Eureka??
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

gomor
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2009, 00:00

Re: Brzmienie MPC500 vs MPC1000 vs MPC2000 vs MPC4000

Post autor: gomor » środa 16 wrz 2009, 16:44

czy ktoś się może orientuje czy mozliwe jest podpięcie jakiegoś footswitcha do MPC (konkretnie do 500tki) i wyzwalania sampli w ten wlasnie sposob?


 


gomor
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2009, 00:00

Re: Brzmienie MPC500 vs MPC1000 vs MPC2000 vs MPC4000

Post autor: gomor » czwartek 17 wrz 2009, 15:02

chcialem jeszcze zapytac o jedną rzecz - której nie mogę znaleźć na forum MPC, mianowicie - jak się ustawia długość wybrzmiewania sampla?


chodzi mi konkretnie o to zaby np. przy graniu melodii basowej sample nie nachodziły na siebie, tylko każdy kolejny ton wyciszał poprzedni (w przeciwnym razie robi się straszny zgiełk..)


 


dziękuję z góry!


Awatar użytkownika
Papryka28
Posty: 8
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 00:00

Re: Brzmienie MPC500 vs MPC1000 vs MPC2000 vs MPC4000

Post autor: Papryka28 » piątek 18 wrz 2009, 14:54

...
chcialem jeszcze zapytac o jedną rzecz - której nie mogę znaleźć na forum MPC, mianowicie - jak się ustawia długość wybrzmiewania sampla?

chodzi mi konkretnie o to zaby np. przy graniu melodii basowej sample nie nachodziły na siebie, tylko każdy kolejny ton wyciszał poprzedni (w przeciwnym razie robi się straszny zgiełk..)

 

dziękuję z góry!...
 


 


*********************************************************


Jest to śmiesznie proste, mianowicie nie wiem jaki model używasz ja mam 2000xl


ale podejżewam że jest to w wielu modelach zbliżony "proces".


Shift+Program, potem zakładka Params, w prawym dolnym rogu masz Overlap,


który domyślnie jest ustawiony na POLY musisz zmienić na MONO i gotowe.


ODPOWIEDZ