2 razy więcej za monitory?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: Soundscape » poniedziałek 02 lip 2007, 11:06

W tym pytaniu chodzi mi o dwie rzeczy: co wogóle trzeba zrobić z tym moim pokojem i czy np. wyższa klasa jest bardziej/mniej wymagająca względem pomieszczenia. Częściowo uzyskałem już odpowiedź od Zbyni: nie ma reguł. Czekam jeszcze na realistyczne info, co powinienem zmienić w moim pokoju, żeby nie było kichy.
...
**********************
U mnie pomieszczenie też nie jest idealne. Monitory mam ustawione poprawnie, ale akustycznie pokój to kicha (choć znam go dobrze i potrafie w nim pracować). Miałem kiedyś Alesisy 520-ki. Sprzedałem, kupiłem KRK RP6. Teraz są one o 2 razy droższe. U mnie to się przełożyło na jakość. Miksy są lepsze, nie stresuję się zbytnio tym, że coś się okaże póżniej w muzie bardzo-bardzo złe. Podsumowując: pomieszczenie ma ogromne znaczenie, ale w moim przypadku wydanie 2 razy więcej na monitory się sprawdziło. Co nie znaczy, że to reguła.

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: Gerry » poniedziałek 02 lip 2007, 12:35

Droższe monitory absolutnie nie będą kompensować niedoskonalości pomieszczenia. Raczej jest tak, że im droższe (czyt. lepsze) monitory to tym bardziej warto zająć się akustyką pomieszczenia aby wykorzystać ich zalety (za które musieliśmy wcześniej słono zapłacić). W przypadku kiepskich monitorów poprawa akustyki pomieszczenia niewiele da bo monitory i tak będą grać kiepsko i nieprawdziwie. Co do brzmienia monitorów to jest tyle zdań co użytkowników, ktoś kto używa Behringerów B2031A (ok. 1500zł) i zna je na wylot po przesiadce na ADAMY A7 (ok. 3000zł) bedzie po godzinie zmęczony ich górą i brakiem dołu jak w Behr... i na odwrót. Prawda jest taka, że monitorów trzeba sie nauczyć i porządnie z nimi się osłuchać. IMHO w chwili obecnej mozna kupic juz przyzwoite aktywne monitory od 1500 zł (pasywne sporo taniej). Jedno nie ulega wątpliwości, że akustyka pomieszczenia to podstawa bez względu jak dobre i drogie będą to monitory.
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
TOTAL
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: TOTAL » poniedziałek 02 lip 2007, 14:41

...Droższe monitory absolutnie nie będą kompensować niedoskonalości pomieszczenia. Raczej jest tak, że im droższe (czyt. lepsze) monitory to tym bardziej warto zająć się akustyką pomieszczenia aby wykorzystać ich zalety
**********************

Czyli w niedostosowanym pomieszczeniu rożnice w klasie monitorów
1. zwiększają się
-> 2. zacierają się <-
3. pozostają mniej więcej takie same
4. nie ma reguł

Co na to Zbynia? Czy Wasze stanowiska są wzajemnie sprzeczne, czy mi się wydaje?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: Zbynia » poniedziałek 02 lip 2007, 15:42

dalej 4

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: Soundscape » poniedziałek 02 lip 2007, 15:44

...dalej 4...
**********************
Potwierdzam. Nie ma regół.

Awatar użytkownika
force
Posty: 437
Rejestracja: wtorek 11 maja 2004, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: force » poniedziałek 02 lip 2007, 16:16

każde monitory lepiej zagrają w lepiej zaadoptowanym pomieszczeniu. Każde pomieszczenie ma swoje rezonanse, dobrze jest je sprawdzić i porobić pułapki na dane częstotliwości, albo zarzucić sobie na sumę korektor tłumiący te częstotliwości. Oczywiście im głośniej słuchasz tym bardziej się wzbudzają. No i odpowiednie ustawienie ich względem pomieszczenie i jakotakie wytłumienie, aby nie było za dużo pogłosu.
SONY VAIO, MOTU Traveler, Presonus Digimax FS, ADAM A7

Awatar użytkownika
kaslab
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2007, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: kaslab » poniedziałek 02 lip 2007, 18:10

Co do brzmienia monitorów to jest tyle zdań co użytkowników, ktoś kto używa Behringerów B2031A (ok. 1500zł) i zna je na wylot po przesiadce na ADAMY A7 (ok. 3000zł) bedzie po godzinie zmęczony ich górą i brakiem dołu jak w Behr... i na odwrót.
____________________________________________________

Mam wrażenie, że niektórzy wypowiadają się a nigdy nie mieli styczności ze sprzętem o którym mówią ... TAK warto dołożyć każdą złotówkę do Adam A7 ... A porównanie ich z Alesisami, Behringerami, Yamaha HS ... jest nie na miejscu. Co z tego że Behringery robią dużo hałasu ale NIC z niego nie wynika (miałem je przez 2 dni i sprzedałem). Wiele innych budżetowych roziązań mają znajomi w domach. Ja potrzebowałem czegoś do domu wybór wstępnie padł na Yamaha HS80 (przez sentyment do NS10M) postawiliśmy je obok ADAM-ów A7 najpierw odpaliliśmy Yamaha ... wywalony środek ok... dół wydawał mi się ok... Wyłączyliśmy Yamahay i ... odpaliliśmy Adamy ... i nigdy więcej już nie włączyłem Yamahay... ADAMY grają jakby były dwa razy większe i dwa razy droższe !!!! Mają więcej dołu niż Yamaha dla wprawnego ucha to jest coś pięknego !! ADAMY nie kolorują dźwięku jak inne budżetowe rozwiązania nic nie dodają do niego, jednak bez porządnej adaptacji pomieszczenia myśle że jesteście w stanie z nich wykrzesać maksymalnie połowe tego co potrafią. Ponieważ w żle zaadoptowanym pomieszczeniu dół będzie przewalony a góra męcząca i tyle.

Dodam że mam małe pomieszczenie jednak w jego adaptacje włożyłem kupe pracy i pieniędzy. EFEKT jest jednak powalający. Kiedy puszczam to co zrobie w domu na Adam S3 bawie się w zasadzie w kosmetyke. Jak coś ustawisz na Adamach to puszczasz to w aucie, na jamniku, w mp3 i nie ma żanych niespodzianek
Producent

Awatar użytkownika
TOTAL
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: TOTAL » poniedziałek 02 lip 2007, 18:10

Wygląda na to, że będę musiał się zorientować w temacie pułapek i wytłumienia, bo na razie nie wiem nic.

Jakich haseł użyć w googlu?

Awatar użytkownika
kaslab
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2007, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: kaslab » poniedziałek 02 lip 2007, 18:44

...Wygląda na to, że będę musiał się zorientować w temacie pułapek i wytłumienia, bo na razie nie wiem nic.

Jakich haseł użyć w googlu?...
**********************
BASS TRAP DIY (DO IT YOUR SLEF - zrób to sam)
Producent

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: grembo » poniedziałek 02 lip 2007, 19:02

Co do gory w A7

pierwsze kilka mix mialem za ciemne :) bo
A)mam kieopskie warunki
B)nie bylem przyzwyczajony go glosnikow
C) robilem pod TV i to co gdzie indziej mi nie przeszkadzalo - tu dalo po uszach (co tylko swiadczy o tendencji w TV - co jasne to dobre )
D)uszy mam ok. metra od kolumn - mysle ze optymalny bylby trojkat o ramionach 1,5 metra

ODPOWIEDZ