2 razy więcej za monitory?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: Gerry » poniedziałek 02 lip 2007, 20:00

...Co do brzmienia monitorów to jest tyle zdań co użytkowników, ktoś kto używa Behringerów B2031A (ok. 1500zł) i zna je na wylot po przesiadce na ADAMY A7 (ok. 3000zł) bedzie po godzinie zmęczony ich górą i brakiem dołu jak w Behr... i na odwrót.
____________________________________________________

Mam wrażenie, że niektórzy wypowiadają się a nigdy nie mieli styczności ze sprzętem o którym mówią ...
**********************
Rozumiem, że pijesz do mnie? Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź. Nie porównuję tych monitorów, nie smiem nawet tego robić. Mam styczność z tymi i tymi, sugeruję tylko, że opinie uzytkowników nie będą pomocne i jestem pewien, że ktos kto siedzi rok czasu na behringerach i bedzie do nich przyzwyczajony bedzie przerażony tym co usłyszy nagle z ADAM A7 (i na odwrót) po czym napisze na tym forum, że ADAM A7 to kicha bo ma brzydką górę.
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
TOTAL
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: TOTAL » poniedziałek 02 lip 2007, 22:54


**********************
BASS TRAP DIY (DO IT YOUR SLEF - zrób to sam)...
**********************

Wełna mineralna, styropian, niektórych pułapek trzeba przynajmniej cztery, a zalecane 8 - paranoja!

Dzięki za podpowiedzi i za ew. dalsze sugestie, że bez tych tub w najlepszym wypadku będzie kicha, ale dopóki wynajmuję jednopokojowe mieszkanie o pułapkach nie ma mowy.

Z dotychczasowych odpowiedzi wynika, że w niepotraktowanym pomieszczeniu 1500zł vs 3000zł jest nie do przewidzenia, przypuszczalnie dlatego, że nie sposób przewidzieć jak pokój wykoślawi które częstotliwości.
Czyli, że teoretycznie mógłby polepszyć odbiór Alesisów a schamić Adamów.

Idąc tym torem można jeszcze wywnioskować, że większe szanse na dobre (mniej złe) zabrzmienie mają Adamy, bo same z siebie są wierniejsze. Tyle, że kosztują 2x więcej, a żeby poznać ich możliwości trzeba z pokoju zrobić garaż.

$#1+, Jedynym pewnym rozwiązaniem byłoby zamówienie w Thomannie obu modeli i zwrot jednych (lub obu) przed upływem miesiąca.

Bo polskie sklepy z tego co się zorientowałem nie są skłonne akceptować zwrotu sprzętu, jeśli nie podpasuje. Można najwyżej "wymienić na droższy", co jest zakamuflowaną bzdurą, bo co jak te drugie też nie podejdą.

Kuszą mnie te A7, ale wywalić 3 tysiące, żeby się przekonać, że w dalszym ciągu lipa, to spora przesada.

Jak myślicie?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: Zbynia » poniedziałek 02 lip 2007, 23:54

tylko ze 3/4 wygluszen mozesz zamontowac i zdemontowac - tlumaczenie ze wynajmujesz pokoj jest bez sensu....bo nie musisz w nim nic budowac..........

Awatar użytkownika
TOTAL
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: TOTAL » wtorek 03 lip 2007, 00:11

Po prostu nie chcę ich w pokoju. Gdy będę miał 2 to jeden przeznaczę na wygłuszenia.


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: Soundscape » wtorek 03 lip 2007, 07:55


Jak myślicie?...
**********************
Są polskie sklepy gdzie np. bierzesz pare sprzętów (oczywiście zostawiasz ich wartość w sklepie), testujesz je w domu, później bierzesz ten, który Ci odpowiada, resztę odnosisz i dostajesz spowrotem kase. Jeżeli jest się gdzwieś stałym klientem to taka akcja powinna się toczyć bez problemów.

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: Respectus » wtorek 03 lip 2007, 11:11

Wg prawa, kupując poprzez internet masz siedem dni na zwrot towaru nawet bez podania przyczyny a jeśli sprzedawca nie poinformuje cie o takiej mozliwości to ten czas wydłuża sie do 30-tu dni

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: Soundscape » wtorek 03 lip 2007, 11:26

...Wg prawa, kupując poprzez internet masz siedem dni na zwrot towaru nawet bez podania przyczyny a jeśli sprzedawca nie poinformuje cie o takiej mozliwości to ten czas wydłuża sie do 30-tu dni...
**********************
No tak, ale zawsze mogą się znaleźć, którzy takich praw nie uznają i nie przyjmą zwrotu. A jak przyjmą na zlecenie powiedzmy sądu, to i tak sprawa się może ciągnąć miesiąc, niekiedy nawet więcej...Ja tam wole się nie stresować Chyba że ewentualny zwrot jest omówiony już z sprzedawcą, wtedy tak.

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: Respectus » wtorek 03 lip 2007, 11:29

No tak, ale zawsze mogą się znaleźć, którzy takich praw nie uznają i nie przyjmą zwrotu. A jak przyjmą na zlecenie powiedzmy sądu, to i tak sprawa się może ciągnąć miesiąc, niekiedy nawet więcej...Ja tam wole się nie stresować Chyba że ewentualny zwrot jest omówiony już z sprzedawcą, wtedy tak....
**********************
Dokładnie tak. dlatego zawsze przed zakupew warto zapytać o taka ewentualność

Awatar użytkownika
TOTAL
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: TOTAL » wtorek 03 lip 2007, 22:37

Okay. Jutro ide do RNR

maja tam
v4
alesis
i jeszcze jakies fostexy, ale pierwsze slysze.


V4 tez nie biore poważnie pod uwage, bo kilka m-cy temu na tym forum dowiedziałem się, że różnica między V i RP jest tylko w tym , że V mają limiter (trochę dziwne zważywszy różnicę w cenie, ale co zrobić ;)

Tym razem biorę ze sobą Grooveboxa. Podłączę Alesisów i być może RP (jak mają), a potem szybko na rosola porównać z A7.


Nie jestem niczyim stałym klientem , ale faktycznie spróbuję wynegocjować możliwość zwrotu, jeśli w domu będzie kicha.


Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Jeśli ktoś ma coś do dodania, to jeszcze jest czas ;)

Jimek, doszedłeś do jakichś wniosków?

Awatar użytkownika
TOTAL
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: TOTAL » środa 04 lip 2007, 20:49

Byłem dziś w sklepie. Porównywałem

Alesis M1 MKII
Fostex PM-04
FOstex PM-1
Event TR-5

Odtwarzałem

I
swoje i demonstracyjne loopy z MC-808

II
fragmenty CD Nu-Clear Visions of coś (trance)




I
Maksymalny szok
Muza robiona na MC808 granym przez CAmbridge 300 i JBL2001 - zestaw całkiem niestudyjny, kilka dni temu odtwarzana u kumpla który ma stare, bardzo ładnie i szczegółowo brzmiące kolumny B&W okazała się kompletnym niewypałem. Przester brzmiał okrutnie, całość rzadko bywała przejrzysta, kompresja była nie do poznania!
Wywnioskowałem, że to wina moich domowych odsłuchów - że nie mam szansy w nich usłyszeć drastycznych przegięć (przester) etc.

W sklepie okazało się, że na wszystkich testowanych monitorach muza brzmiała mniej więcej zgodnie z moimi zamierzeniami/oczekiwaniami.

O ile słychać było istotną różnicę w charakterze dźwięku, kompresja wypadła przyzwoicie, a przester - taki jak trzeba.


Możliwy wniosek
Sprzęt kumpla obnaża kiepskość mixu, bo jest lepszy i ukazuje o niebo więcej niż testowane monitory.
Ma to sens ? Jest jeszcze inne możliwe wytłumaczenie?



Krojenie niegłośnym basem
Alesisy wytrzymywały krojenie basem (przepuszczonym przez b. ostry filtr LP)

Fostexy za to sprawiały wrażenie, jakby miały się rozsypać. Membrana roztelepywała się niezdrowo.

Na innych nie sprawdzałem


Czy można wyciągnąć jednoznaczne wnioski, że

a)Alesisy są mocniejsze bardziej predyponowane do grania też mocnego basu
b) Fostexy się nie nadają, bo ich bas się za łatwo załamuje

?




II

Alesisy
brzmiały szorstko, ale bas był wporzo. Był punktualny i nie mulił. Że brakowało środka - bardziej uwierzyłem na słowo sprzedawcy. Faktycznie po przełączeniu na Fostex PM-1 dźwięk stawał się bogatszy, pełniejszy.

Fostex PM-1
Najbardziej zyskały po przejściu z TR-5. Może widziałem już dokładniej, czego mogłoby brakować. A może po prostu upiększają? Wyszedłem zachwycony PM-1, ale po dłuższej chwili dotarło do mnie, że monitory nie mają przede wszystkim zachwycać, ale raczej obnażać. Nie wiem, co o tym myśleć.

Fostex PM-0.4
Bardzo efektowna góra, multum planów, trance jakiego jescze nie słyszałem nigdzie indziej niż na wypasionych imprezach.
Basu brak.
Jest do nich subbass, ale nie pojawi się w RNR wcześniej niż we wrześniu.
Powrót na PM-1 - już nie taka jazda jak na maleństwach, ale za to brzmienie pełne.


Event TR-5
Bardzo wyraźnie zarysowana góra, choć nie taka dorodna jak Fostexach. Jakby płaska, ascetyczna. Ale za to na TR-5 w jednym utworze odkryłem bardzo dobrze wyeksponowane, gdzie indziej nie zauważalne tak wyraziście kwasowo brzmiące syki. Czad.
Brak samych dołów, ale w TR-6 już chyba jest lepiej. Na dniach jadę do innego sklepu poporównywać TR-6 i 8. Do mojego pokoju chyba 6 to góra.

Powrót na PM-04 - trójwymiar, przestrzenie, rzecz jasna tylko w wysokich. Rewelka.

________________________________


Pls, pomóżcie mi zebrać myśli.

Fostex PM - czy one przypadkiem nie upiększają? Może ktoś wie coś na ich temat? Na forum nie znalazłem żadnych konkretów.

PM-04 czyżbym się zasugerował? one górę mają rewelacyjną!

Zestaw PM-04 plus sub - ma ktoś pojęcie co by z tego wynikło? Całość kosztowałaby 2 paczki.

Adamy mają być dopiero za półtora tygonia.

ODPOWIEDZ