2 razy więcej za monitory?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: Soundscape » czwartek 05 lip 2007, 09:15

Ja też kiedyś przesłuchiwałem Fostexy PM0.4. Niedługo będe potrzebował czegoś przenośnego i dla mnie ww monitorki się sprawdziły. Oczywiście bez subwoofera się nie obejdzie, ale do wstępnej kontroli środka i góry moim zdaniem się nadają świetnie. Wówczas gdy inne monitorki za tą kasę i w tych rozmiarach grają jak pierdziołki multimedialne, Małe Fostexy grają z klasą. Za 800 PLN moim zdaniem rewelka.

Z tego co czytałem o większych PM-ach (niestety ich nie słyszałem) to barwią, ale w tej kategorii cenowej i tak są niezłe. A Eventy seria TR mi zbytnio nie przypadają do gustu.

Musisz jednak jeszcze raz wszystko dokładnie przesłuchać i sam zdecydować co Ci najbardziej odpowiada.


Awatar użytkownika
TOTAL
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: TOTAL » sobota 07 lip 2007, 17:05

Słuchałem Adamów S22 i Tannoy Precision6, bo A7 nie było.

Przeżyłem ciężki szok słuchając swoich loopów na S22 - beznadziejne płaskie, puste brzmienie, zerowa aranżacja, nuda.

Inna rzecz, że zawodowe transowe numery (astrix), które wywalały na orbitę przez Fostex'y 0.4, na s22 nudziły się po chwili zimnego zachwycania się, ile tu k. słychać.


Nie wiem, jak wypadną A7 - pojadę z gboxem, gdy będzie dostawa, ale już teraz zaczynam się zastanwaniać, czy Adamowe Arty i oziębły bas nie odbiorą mi przyjemności grania.

Myślę, że trzeba wyważyć, Głośniki powinny eksponować szczegóły miksu, ale jeśli miałbym przez to znielubić cały gatunek trance, to już chyba przesada. Tym bardziej, że mark knopfler też brzmiał bez ducha.

Mam nadzieję, że A7 okażą się tym kompromisem na etapie na którym jestem. Jeśli8 nie, trzeba będzie się rozejrzeć za czymś innym.

Sugestie i uwagi mile widziane.

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: grembo » sobota 07 lip 2007, 17:14

ale przeciez na tym masz wyslyszec wady - temu to sluzy - moze ktos zechce wziac Twoje nagrania na B&W NAutilus - i u niego bedzie ... nuda i zima :)

W a7 basow mniej

Awatar użytkownika
TOTAL
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: TOTAL » sobota 07 lip 2007, 20:10

...ale przeciez na tym masz wyslyszec wady - temu to sluzy - moze ktos zechce wziac Twoje nagrania na B&W NAutilus - i u niego bedzie ... nuda i zima :)

W a7 basow mniej...
**********************


Zgadza się, pod warunkiem, że coś na nich w ogóle może grać z życiem. Nie mówię, że nie, ale z klkunastu wykonawców transowych, knopflera i jeszcze kilku nieznanych mi akustycznych wszystko brzmiało chłodno. Trochę przesada.

No ale to były A22.

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: grembo » sobota 07 lip 2007, 22:03

frajda w pracy na ADAM jest to jak slychac plany i przestrzen, doskonale slychac proporcje, kazdy ruch "pokretlem" we wtyczce czy sprzecie.

No a przeciez temu sluzy odsluch bliskiego pola.

Do ciepelek, frajd, miodnosci i innych przyjemnosci (m.in.) to sluza kolumny w domu - ew. dalekie pole czy kolumny przeznaczone raczej do masteringu (troche)

Ja nie znam sie na transie - byc moze dla Ciebie bardziej odpowiednie beda KRK (tak je odebralem - bardziej do elektonicznych gatunkow muzy), ale moze sie okazac ze nic

A co do referencji - wez moze cos swiezszego niz Knoplfler - porownujesz to z nagraniami swiezo zrobionymi? Ja kiedys bralem na takie testy Tales MArcusa Millera, oraz czasem cos o roznorodnej dynamice (np. muzyke klasyczna)

Jestes bliski zadaniu wykletego pytania - jakie odsluchy do trance? ;)

Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: fabian » niedziela 08 lip 2007, 12:10

Nie wiem, jak wypadną A7 - pojadę z gboxem, gdy będzie dostawa, ale już teraz zaczynam się zastanwaniać, czy Adamowe Arty i oziębły bas nie odbiorą mi przyjemności grania.
**********************
uwazam, ze nic z tych rzeczy!!

dobrze zrobiony trance zabrzmi przepieknie na paczkach od adama!!
bedzie i glebia planow, uslyszysz zabawy z reverbem i delayem (ktorych jest pewno w tej muzie)

dlaczego przyjemnosc z grania ma odbierac cos co pomaga w okresleniu czy mamy dobry sound czy nie?
moim zdaniem przyjemnosc z grania to wlasnie brniecie w kierunku jak najlepszego brzmienia i nie oszukiwanie sie

w zasadzie mozna powiedziec, ze A7 nie roznia sie az tak bardzo charakterystyka od S22.
basu nie nazwal bym ozieblym - jest krotki, punktowy i jak na ta powierzechnie przetwornika dosyc farmaceutyczny..
sadze, ze w wiekszosci wypadkow powinien wystarczyc bezproblemowo

the Sun Personality

Awatar użytkownika
TOTAL
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 00:00

Re: 2 razy więcej za monitory?

Post autor: TOTAL » niedziela 08 lip 2007, 22:34



Jestes bliski zadaniu wykletego pytania - jakie odsluchy do trance? ;)...
**********************

I zrobię to ! Zapnijcie pasy.

ODPOWIEDZ