Dobre klawisze za dobre pieniądze

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
BLACKs
Posty: 3
Rejestracja: sobota 28 lip 2007, 00:00

Dobre klawisze za dobre pieniądze

Post autor: BLACKs » sobota 28 lip 2007, 19:46

Nie wiem, czy temat taki jak ten pojawil sie juz wczesniej - dopiero dzisiaj sie zalogowalem, wiec z gory przepraszam.

Mam do wydania 4 tys. zlotych i chcialbym kupic dobry klawisz. Poprzednim sprzetem byla Yamaha DGX-305 lecz nie wystarczaly mi jej mozliwosci. Chcialbym sprzet z 76 klawiszami, najlepiej dynamiczna klawiatura i duzymi mozliwosciami modyfikacji brzmien. Myslalem nad Korgiem Tritonem LE 76, przymierzalem sie tez do zakupu uzywanego Korga Karmy, lecz nie ma tych 76 klawiszy. Odpadl tez Korg Trinity Workstation PRO 76 z powodu 32 bitowej polifonii.

Juz sam nie wiem co wybrac - co byscie polecali? Gram glownie hard rock z elementami alternatywy i metalu, dlatego interesuja mnie dobrze brzmiace stringi, synth leady i pianino.

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Dobre klawisze za dobre pieniądze

Post autor: mr-hammond » sobota 28 lip 2007, 21:06

Juz sam nie wiem co wybrac - co byscie polecali? Gram glownie hard rock z elementami alternatywy i metalu, dlatego interesuja mnie dobrze brzmiace stringi, synth leady i pianino....
**********************
Sam ostatnio interesuje sie modelem alesis fusion zobacz go bo jesli ci zalezy na polifonii to on jako jedyny oferuje 272 glosy , jednak w tej cenie kupisz 61 klawiszy a za 5 tys z hakiem 88.
Moze to akurat to czego szukasz .

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Dobre klawisze za dobre pieniądze

Post autor: lukaszg » sobota 28 lip 2007, 21:22

Sam ostatnio interesuje sie modelem alesis fusion zobacz go bo jesli ci zalezy na polifonii to on jako jedyny oferuje 272 glosy , jednak w tej cenie kupisz 61 klawiszy a za 5 tys z hakiem 88.
Moze to akurat to czego szukasz ....
**********************
Jestem od roku użytkownikiem ALESIS FUSION i odpowiem napytania odnośnie tegoż instrumentu, jeśli ktoś takowe będzie mieć.

pozdrawiam

BLACKs
Posty: 3
Rejestracja: sobota 28 lip 2007, 00:00

Re: Dobre klawisze za dobre pieniądze

Post autor: BLACKs » sobota 28 lip 2007, 22:09

Alesis Fusion hm... Na Harmony Central oceniaja go rozmaicie - niektorzy mowia, ze sie czesto wiesza i ma przecietna polifonie, inni go wrecz ubostwiaja, a jeszcze inni krytykuja za ciezka wage. Sam nie wiem czy jest to najlepszy wybor, ale ostro napalilem sie na wersje 8HD - ma wszystkie funkcje, ktorych potrzebuje.

Lukaszg - czy to prawda, ze ten sprzet sie czesto wiesza? I czy jest na tyle dobry, by mozna go bylo wykorzystac live podczas koncertu?

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Dobre klawisze za dobre pieniądze

Post autor: mr-hammond » sobota 28 lip 2007, 22:31

...a jeszcze inni krytykuja za ciezka wage...
**********************
Lzej nie bedzie w tej cenie , nawet motif es 6 jest ciezszy.

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Dobre klawisze za dobre pieniądze

Post autor: lukaszg » niedziela 29 lip 2007, 00:03

...Alesis Fusion hm... Na Harmony Central oceniaja go rozmaicie - niektorzy mowia, ze sie czesto wiesza i ma przecietna polifonie, inni go wrecz ubostwiaja, a jeszcze inni krytykuja za ciezka wage. Sam nie wiem czy jest to najlepszy wybor, ale ostro napalilem sie na wersje 8HD - ma wszystkie funkcje, ktorych potrzebuje.

Lukaszg - czy to prawda, ze ten sprzet sie czesto wiesza? I czy jest na tyle dobry, by mozna go bylo wykorzystac live podczas koncertu?...
**********************
Co do tego czy ma ciężką wagę.... Wszystkie klawisze jakie posiadałem mają ciężką wagę, więc się przyzwyczaiłem, ale aż tak źle nie ma. Ja mam wersje 6 HD i waży około 13 kg.. Dla jednych do dużo a dla innych tak średnio...

Ja bardzo długo się zastanawiałem, zanim zdecydowałem się na ten instrument zdecydować, ale nic lepszego za taką cenę się nie kupi. A czy się często wiesza... Mnie się w ciągu roku zawiesił z kilka razy i i to głównie... np. w sytuacji, że z innego sekwencera nim sterowałem i w czasie odtwarzania z innego sekwencara załadować chciałem "duże brzmienie" perkusyjne... Ale to są sporadyczne "awarie"... Najlepiej polecałbym Ci iść do sklepu i zobaczyć na żywo jak Ci ten instrument pasuje.

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Dobre klawisze za dobre pieniądze

Post autor: mr-hammond » niedziela 29 lip 2007, 00:14

Ja slyszalem ze instrument wycofany z produkcji juz, ponoc alesis szykuje cos nowego, ale moze(pewnie) to plotka.

BLACKs
Posty: 3
Rejestracja: sobota 28 lip 2007, 00:00

Re: Dobre klawisze za dobre pieniądze

Post autor: BLACKs » sobota 04 sie 2007, 23:58

Na zywo bedzie trudno go ocenic, poniewaz sklepy muzyczne w mojej okolicy sa wyposazone jedynie w Yamahy, Korgi i Rolandy z serii tych ponizej 3 tys. zl. Z reszta - ja z nazwa Alesis tez sie pierwszy raz spotykam (sic!).

Odsluchalem za to kilka dem i musze powiedziec, ze przekonalem sie do tego produktu. Wezme go w ciemno, raz sie zyje...

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Dobre klawisze za dobre pieniądze

Post autor: mr-hammond » niedziela 05 sie 2007, 08:49

Odsluchalem za to kilka dem i musze powiedziec, ze przekonalem sie do tego produktu. Wezme go w ciemno, raz sie zyje......
**********************
Ze trzy numery temu w Eis byl test fusiona moze Ci pomóc.

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Dobre klawisze za dobre pieniądze

Post autor: lukaszg » niedziela 05 sie 2007, 14:54

...Na zywo bedzie trudno go ocenic, poniewaz sklepy muzyczne w mojej okolicy sa wyposazone jedynie w Yamahy, Korgi i Rolandy z serii tych ponizej 3 tys. zl. Z reszta - ja z nazwa Alesis tez sie pierwszy raz spotykam (sic!).

Odsluchalem za to kilka dem i musze powiedziec, ze przekonalem sie do tego produktu. Wezme go w ciemno, raz sie zyje......
**********************
Tutaj masz anglojęzyczne forum dotyczącego tegoż instrumentu alesis'a:

http://www.promusicproducts.com/forum/phpBB2/index.php

ODPOWIEDZ