Półprofesjonalne studio/sala grania

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
mareku
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 00:00

Półprofesjonalne studio/sala grania

Post autor: mareku » piątek 10 sie 2007, 01:56

Cześć.

Szukałem trochę na forum ale nie znalazłem czegoś podobnego.
Jeśli jest to przepraszam i proszę o wyrozumiałość.
Siedzę w sprzęcie live dość długo ale ze studyjnym i całą budową studia dopiero się zapoznają więc proszę o wyrozumiałość.
Nie pytajcie proszę po co i dlaczego :) Jeśli przyjdzie czas to chętnie się podzielę podłożem ideologicznym naszej inwestycji :)

Wraz z bratem w budynku który mamy obok domu chcemy zrobić salę do grania, przystosowaną do nagrywania.
Mój brat jest basistą, ja gitarzystą.
Zbieramy pieniądze, mieliśmy już wiele opcji sprzętu ale nie wiemy na co się zdecydować i czy o czymś nie zapomnieliśmy.
Jeśli chodzi o część do grania( będzie oddzielona od reżyserki ścianą z oknem z szybą dźwiękochłonną ), myśleliśmy o nie kupowaniu tradycyjnych dwóch kolumn do nagłaśniania całości a jedynie(aż) odsłuchów podłogowych(5 sztuk) co też chyba ułatwi nagrywanie w przeciwieństwie do kolumn normalnych, a każdy będzie wszystko słyszał na cacy. Tutaj myślimy o handboxach LMA110 ( Jeśli można złożyć taki system 5 odsłuchów taniej a dobrze to powiedzcie )
Pozostając nadal w salce grania trzeba by kupić:
-2 x shure sm57 do gitar
-1 x dibox do basu
- zestaw mikrofonów do perkusji - jakie?
- shure sm58 na wokal ( jedna lub dwie sztuki )
- statywy i okablowanie ( warto kupić 5m multicore'a może ? )

Przechodząc do reżyserki mamy najistotniejszą sprawę:
MIKSER - a więc jaki mikser, najlepiej z intrefejsem do nagrywania wielośladowego na komputer ( Phonic Helix Board 24 Fire Wire ?? )
i dwa monitory studyjne bliskiego pola ( tutaj akurat w okolicach 1500-1800 można przebierać dużo ale to najmenijszy problem)

Jeśli o czymś zapomniałem to napiszcie.

psr740
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 00:00

Re: Półprofesjonalne studio/sala grania

Post autor: psr740 » piątek 10 sie 2007, 02:07

Wiem ,że mikrofon to kwestia dostosowania do danej barwy wokalisty.Nie rozumie jednak czemu wszyscy upieracie się przy sm 58?.Bez urazy ale tan mikrofon mial już swoje duże pięć minut a pasmo jego przenoszenia na dzień dzisiejszy wypada słabiutko.Nawet niższe modele Sennheiser przenoszą bardziej szeroko niż sm 58.Tak jak pisałem wczesniej jest to jednak kwestia gustu.Kupcie sobie lepiej dobrą pojemnościówke i zostawcie tego sm 58 w spokoju.Tyle jeśli chodzi o mikrofon.
nie lubie kłamstwa

Awatar użytkownika
mareku
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 00:00

Re: Półprofesjonalne studio/sala grania

Post autor: mareku » piątek 10 sie 2007, 02:13

...Wiem ,że mikrofon to kwestia dostosowania do danej barwy wokalisty.Nie rozumie jednak czemu wszyscy upieracie się przy sm 58?.Bez urazy ale tan mikrofon mial już swoje duże pięć minut a pasmo jego przenoszenia na dzień dzisiejszy wypada słabiutko.Nawet niższe modele Sennheiser przenoszą bardziej szeroko niż sm 58.Tak jak pisałem wczesniej jest to jednak kwestia gustu.Kupcie sobie lepiej dobrą pojemnościówke i zostawcie tego sm 58 w spokoju.Tyle jeśli chodzi o mikrofon....
**********************

Pojemnościówkę .. hmm .. może racja.. mamy pozytywne doświadczenia z SM58 i dlatego. a jaką byś polecał najbardziej bo wybór jest spory.powiedzmy do 500zł

psr740
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 00:00

Re: Półprofesjonalne studio/sala grania

Post autor: psr740 » piątek 10 sie 2007, 02:21

Za tą kasę polecam mikrofon Octava mk 319.Jadałem za nią 539 zł w promocji i jestam zadowolony.Na temat tego mikrofonu dużo pisano na tej stronie i przewaznie opinie były pozytywne.Ja też jestem zadowolony.Jednak powtarzam kwestia gustu.
nie lubie kłamstwa

Awatar użytkownika
mareku
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 00:00

Re: Półprofesjonalne studio/sala grania

Post autor: mareku » piątek 10 sie 2007, 12:54

z tą pojemnościówką to chyba racja. może jakaś inna ale pojemnościówka tak.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Półprofesjonalne studio/sala grania

Post autor: Zbynia » piątek 10 sie 2007, 13:47

stawialbym na wielokanalowy interfejs i osobno mikser - pozwoli ci to na wypuszczenie wielu sladow do miksera w celu zmiksowania....tego nie zrobisz jakims phoniciem czy innym bo one wypuszczaja tylko sume stereo....
oczywiscie koszta wzrastaja

Awatar użytkownika
mareku
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 00:00

Re: Półprofesjonalne studio/sala grania

Post autor: mareku » piątek 10 sie 2007, 13:52

...stawialbym na wielokanalowy interfejs i osobno mikser - pozwoli ci to na wypuszczenie wielu sladow do miksera w celu zmiksowania....tego nie zrobisz jakims phoniciem czy innym bo one wypuszczaja tylko sume stereo....
oczywiscie koszta wzrastaja...
**********************
z tego co czytałem PHONIC przez FireWire wysyła każdy kanał osobno. to nieprawda?


Kolejne pytania i koncepcje mi się nasuwają.
a może Behringer DDX3216, można go potem rozbudować o kolejne 16 kanałów z preampami w racku i to jest dobre.
Ale jak go podłączyć do kompa? Kupić interfejs ADAT do DDX i interfejs ADAT do kompa tak?
jaki soft można sprzężyć dobrze z mikserem ? na mikser chcielibyśmy przeznaczyć maks 4000.
to chyba narazie tyle.
wierzę że pomożecie

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Półprofesjonalne studio/sala grania

Post autor: Zbynia » piątek 10 sie 2007, 18:37

......stawialbym na wielokanalowy interfejs i osobno mikser - pozwoli ci to na wypuszczenie wielu sladow do miksera w celu zmiksowania....tego nie zrobisz jakims phoniciem czy innym bo one wypuszczaja tylko sume stereo....
oczywiscie koszta wzrastaja...
**********************
z tego co czytałem PHONIC przez FireWire wysyła każdy kanał osobno. to nieprawda?


Kolejne pytania i koncepcje mi się nasuwają.
a może Behringer DDX3216, można go potem rozbudować o kolejne 16 kanałów z preampami w racku i to jest dobre.
Ale jak go podłączyć do kompa? Kupić interfejs ADAT do DDX i interfejs ADAT do kompa tak?
jaki soft można sprzężyć dobrze z mikserem ? na mikser chcielibyśmy przeznaczyć maks 4000.
to chyba narazie tyle.
wierzę że pomożecie...
**********************


owszem wysyla z miksera do komputera - w druga strone tylko stereo - podobnie jak onyx....najwiekszy bubel tego interfejsu niestety a szkoda...........

mialem ddx'a sprawowal sie bez zarzutu - 16 adat in/out i analog drugie 16......

nagrywanie i routing sygnalu mistrzostwo - nie przelaczasz nic tylko konfigurujesz mikser - na koncerty tez spoko........
moze nie najwyzsza jakosc ale dzialal przyzwoicie
ja mialem polaczone to z emu1212 a drugi adat wykorzystywalo akai mpc4k
do tego mikrofony preamp klawisz gramofony....na wszystko starczylo wejsc i zero przepinania

Awatar użytkownika
mareku
Posty: 44
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 00:00

Re: Półprofesjonalne studio/sala grania

Post autor: mareku » niedziela 12 sie 2007, 22:20

a perke jak w to zmieścić?
bo liczę :
perkusja zajmuje 7 wejść
bas 1
gitary 2
wokal 1 lub 2 ( gramy z dwiema wokalistkami)
klawisz 1stereo .
i brakuje już jednego wejścia

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Półprofesjonalne studio/sala grania

Post autor: Zbynia » niedziela 12 sie 2007, 22:23

no jak to jak??16 kanalowy mikser i po sprawie.......na wszelki wypadek rzucilbym sie na 24 kanalowy.......

jak masz troszke kasy to polecam tascama cyfrowego dm24 z karta firewire(24 z i do kompa) - bedzie super sprawa i dobry sound
odchodzi ci interfejs do kompa eq kompresory itp - juz cos z miksera mozna ikrecic bez klopotu plus fajny poglos.......

ODPOWIEDZ