Windows XP Proffesional 64bit, a Cubase SX 3

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows XP Proffesional 64bit, a Cubase SX 3

Post autor: Zbynia » sobota 18 sie 2007, 00:50

co do sonara to tak samo sprawuje sie w 32 jak i 64....nie ma roznicy....
mimoze sie rozbudowal za bardzo podobnie jak cubase......choc jednak chyba mniej....

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Windows XP Proffesional 64bit, a Cubase SX 3

Post autor: BigGuns » sobota 18 sie 2007, 14:25

...co do sonara to tak samo sprawuje sie w 32 jak i 64....nie ma roznicy
**********************
potwierdzam

natomiast Sonar korzysta z 4 rdzeni, i jeżeli ktoś na Sonarze pracuje to jets sens jak najbardziej takowy procesor kupić.

a propos czekania - zależy czy masz w tej chwili potrzebę i wiesz że sprzęt się zwróci. z drugiej strony jeżeli oglądać się za nowościami, to można czekać w nieskończoność, a praca czeka

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Windows XP Proffesional 64bit, a Cubase SX 3

Post autor: Pietro » niedziela 19 sie 2007, 02:48

...co do sonara to tak samo sprawuje sie w 32 jak i 64....nie ma roznicy....
mimoze sie rozbudowal za bardzo podobnie jak cubase......choc jednak chyba mniej.......
**********************

Byćmoże najnowszy Sonar nie dostaje kopa typu mniejsze zżeranie CPU, ale z pewnością jest w stanie zaadresować większą ilość pamięci niż w 32bit. Przy 32 bitach mamy ograniczenie do 2GB na aplikację (max 3GB z /3GB switchem) przy 64bitach granica ta przesuwa się do 8TB.

Tym różnią się aplikacje 32 i 64 bitowe.

- Piotr

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows XP Proffesional 64bit, a Cubase SX 3

Post autor: Zbynia » niedziela 19 sie 2007, 04:57

to ograniczenie sonara........

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Windows XP Proffesional 64bit, a Cubase SX 3

Post autor: Pietro » niedziela 19 sie 2007, 12:35

...to ograniczenie sonara...........
**********************

SONAR 6 includes both a 32-bit version for Windows XP and a 64-bit version for use with Windows XP Professional x64 Edition. Experience 20-30% processing performance gains and access up to 128 GB of RAM on x64

Cytat z oficjalnej strony.

Nie wiem nic o wydajności, ale wszyscy użytkownicy których znam, polecają Sonar 6 ze względu na faktyczny dostęp do dużej ilości ramu, co przy produkcji midi jest ekstremalnie ważne.

- Piotr

Data
Posty: 133
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 00:00

Re: Windows XP Proffesional 64bit, a Cubase SX 3

Post autor: Data » niedziela 19 sie 2007, 12:58

A nie sądzicie, że za dużo tutaj matematyki niż muzyki (choć to są ściśle powiązane sprawy) Po prostu - jak ktoś wymienia komputer to niech to zrobi bez czekania na niewiadomo jakie nowości. I tak niezależnie od momentu w którym kupimy komputer zaraz potem będzie coś lepszego. Tylko proste pytanie brzmi: na ile zyska na tym moja produkcja muzyczna ? Czy możliwość uruchomienia większej ilości wtyczek decyduje o jakości nagrania ? Czasami lepiej mieć słabszy komputer bo wtedy człowiek sie zastanowi czy na pewno ma dać jakiś kolejny plugin czy doda kolejną ścieżkę. A potem jak juz to wszystko nawsadza to następuje wielkie zdziwienie: dlaczego mi to nie brzmi ?
Większość dobrych produkcji ma w sobie zawarty jeden dobry pogłos, jakiś delay może kompresor. Przypomnijcie sobie czasy Atari 1040STE. Jakie fajne rzeczy mozna było na tym robić :) WIĘCEJ MUZYKI - MNIEJ OBLICZEWŃ!

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 179
Rejestracja: piątek 28 cze 2002, 00:00

Re: Windows XP Proffesional 64bit, a Cubase SX 3

Post autor: przemal » niedziela 19 sie 2007, 20:34

...A nie sądzicie, że za dużo tutaj matematyki niż muzyki (choć to są ściśle powiązane sprawy) Po prostu - jak ktoś wymienia komputer to niech to zrobi bez czekania na niewiadomo jakie nowości. I tak niezależnie od momentu w którym kupimy komputer zaraz potem będzie coś lepszego. Tylko proste pytanie brzmi: na ile zyska na tym moja produkcja muzyczna ? Czy możliwość uruchomienia większej ilości wtyczek decyduje o jakości nagrania ? Czasami lepiej mieć słabszy komputer bo wtedy człowiek sie zastanowi czy na pewno ma dać jakiś kolejny plugin czy doda kolejną ścieżkę. A potem jak juz to wszystko nawsadza to następuje wielkie zdziwienie: dlaczego mi to nie brzmi ?
Większość dobrych produkcji ma w sobie zawarty jeden dobry pogłos, jakiś delay może kompresor. Przypomnijcie sobie czasy Atari 1040STE. Jakie fajne rzeczy mozna było na tym robić :) WIĘCEJ MUZYKI - MNIEJ OBLICZEWŃ!...
**********************
zupełnie nietrafione....
Jestem absolwentem ASP w Krakowie, a więc jestem z innej branży :) Tworzenie muzyki traktuję jako hobby (bardzo ważne dla mnie hobby!).

Data
Posty: 133
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 00:00

Re: Windows XP Proffesional 64bit, a Cubase SX 3

Post autor: Data » niedziela 19 sie 2007, 22:07

Trafione - zatopione. Po prostu pojawiło sie w ostatnim czasie sporo wątków na podobny temat gdzie forumowicze z wypiekami na twarzy spierają się o procesory, ramy i inne zwierzęta. Czasem trzeba powiedzieć głośno, że w większości przypadków to prężnie napedzana machina producentów.

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Windows XP Proffesional 64bit, a Cubase SX 3

Post autor: Pietro » poniedziałek 20 sie 2007, 00:02

Steinberg z tego co słyszałem nie wprowadził jeszcze nawet obsługi 4 rdzeni, chłopakom się najwyraźniej nie śpieszy do nowinek....
**********************

i ta informacja jest po części błędna:

http://www.steinberg.net/547+M52087573ab0.html

Jak widać procesory Intela są już obsługiwane. Przy Windows x64 Cubase SX 3, Nuendo 3 i Cubase (Studio) 4 są także w stanie adresować do 4GB pamięci, czyli dwa razy tyle ile zwykle.

Jeśli ilość pamięci jest dla Ciebie ważna (na przykład do ładowania dużej ilości sampli czy instrumentów vst), warto x64 spróbować.

- Piotr

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Windows XP Proffesional 64bit, a Cubase SX 3

Post autor: Soundscape » wtorek 21 sie 2007, 15:12

Pamiętam uruchomienie SX3 na Win XP 64bity. Procek był Athlon 64 3000+ i było 1GB Ramu. SX3 rusza, rusza, ładuje się, ładuję, otwiera się nowy projekt...i system się rozlatuję, nic nie rusza...aż się przestraszyłem jakiego to ja słabego kompa mam. Problemem okazały się te 64 bity Windowsa na których połowa programów nie chodziła normalnie. Więc albo Sonar, albo 32 bity XP. Co do rdzeni nie wiem jak się SX zachowa.

ODPOWIEDZ