Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
wishmaster
Posty: 287
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: wishmaster » wtorek 11 wrz 2007, 10:47

Ja tez zupelnie niedawno zaczalem grac na gitarce (jestem klawiszowcem)
i pytania o sprzet mialem podobne. Ludzie, ktorzy sie znaja od razu mi powiedzieli, zebym sobie nie zawracal glowy tanim badziewiem tylko od razu kupil cos pozadnego. Ostatecznie z tych dwoch opcji wybralem trzecia: LINE6 VARIAX 300 i teraz mysle, ze bylo to najlepsze co moglem zrobic.
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: tox » wtorek 11 wrz 2007, 12:15

Nie gram na gitarze i chyba nie będę nigdy , ale wiem jedno w sklepach muzycznych w moim mieście, o czym jak o czym, ale o gitarach wiedzą dużo jak nie najwięcej (w konforntacji z innym sprzętem oczywiscie), bo jest to chyba najbardziej chodliwy towar, dalej idąc - jest duży wybór. tobie jakaś gitarka może przypasować mniej inna bardziej, choć parametrami /czy jak to tam nazwać) będą zbliżone dlatego radzę tobie zamknąć wątek skoro wiesz że gitary usb to szit i masz kilka wskazówek, i iść do kilku sklepów muzycznych - spróbować coś tam pobrzdąkać, wyrobić sobie włąsną opinię. przecież nikt cie nie wyśmieje że nie potrafisz grać a raczej będą chcieli ci pomóc jako że chcesz zacząć. w takich sklepach co najmniej jeden sprzedawca powinien poruszać się nieźle w tym temacie.

pozdro

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: SHIVOO » wtorek 11 wrz 2007, 12:41

...Od czego zaczac? Jakie wioslo starczy na poczatek?
**********************
Nie wiem jak wam ale strasznie mi się ta gitara podoba:http://www.behringer.com/IAXE629-BKLS/index.cfm?lang=eng...
**********************
a mi taka :

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Gitary/Elektryczne/ESP-Kirk-Hammett-KH-2.html



tylko ta cena...........

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: Kubańczyk » wtorek 11 wrz 2007, 14:17

Wszystko co posiada złącze USB należy bezwarunkowo traktować jako najwyższej klasy. USB to najważniejszy port wszech czasów i nie rozumiem dlaczego dopiero teraz montuje się go w gitarach.


A tak serio to olej tę gitarę Behringera bracie jeśli kaski nie chcesz umoczyć. To największy złom. Nigdy nie da się nastroić , a i brzmienia nie uraczysz. Idź do sklepu i poproś by ktoś CI zagrał na fenderze amerykańskim, potem na meksyku, potem, na czymś za półtora koła a na koniec na tej z USB.
JEśli dysponujesz 500zł na gitkę to lepiej kup używkę po znajomości.
Udanego zakupu!
Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Awatar użytkownika
metalized
Posty: 5
Rejestracja: środa 10 paź 2007, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: metalized » środa 10 paź 2007, 16:39

Im większy hebel na początek tym lepiej. Kupić hamskiego Tensona za 300 zl i cwiczyc, cwiczyc i cwiczyc. Najlepiej na twardej gitarze.
PRODUCENT/ARANŻER DO WYNAJĘCIA. SPORE DOŚWIADCZENIE, HARD ROCK & METAL.

Awatar użytkownika
hud
Posty: 47
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: hud » sobota 13 paź 2007, 02:08

Oko!
Ja w wieku 16tu lat stwierdziłem że jestem za stary / hehe głopota młodzieńcza/ klawisz zawsze mi leżał a panny na gitare leciały... no ale w końcu gdy dylemat umarł klawisz nadal leży a do gitary jak cierpliwości nie miałem tak nie mam. Co do tapingu to radze odstwaić klawisze na najbliższe 2 lata i odrazu poświęcić się strunom. Co do grania, w przerwach między klawiszowym stukaniem warto nauczyć się kliku akustykowych incubusów lub redhotuf, ale na elektryku, z którego kilka ostrzejszych rifów z pewnością wzbogaci nasze elektroniczne projekty, a także pozwoli poćwiczyć grę na słuchawkach w zaciszu sypialni gdy żona po drugim uśnie :D Ale nie elektryku z pod marki epiphona, ibaneza lub innych 3literowych gigantów. Zadowalającą gitarkę za 400 jako nówke można wyszarpnąć w sklepie muzycznym. I wystarczy, i zabrzmi i podziała i nie twarda... Chyba że ktoś woli marką świecić...
A co do akustyków... jęśli tak nam na ognisko śpieszno to niech chociaż tego jacka można gdzieś z boku wpiąć. Panowie nie uszukujmy się. Mająć klawisze w domu musimy gdzieś te kable z nich wystające tak czy siak gitarę wpiąć bo jak ma inaczej zadziałać ;)
Pozdrawiam!
muzyka dobra (od ciężkich brzmień po lajtową elektronikę), zbieracz hardwaru od czasu zakupienia pierwszego :D, hobbistycznie paralotniarstwo, pasjonat muzyki, raczkujący twórca z ambicją grania live-actów

Awatar użytkownika
OYCIECPIOTR
Posty: 237
Rejestracja: wtorek 25 lut 2003, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: OYCIECPIOTR » niedziela 14 paź 2007, 12:41

acha, i jeszcze kwestia PAZURÓW. Jeśli chcesz grać kostką - to możesz mieć obcięte, ale jak zamierzasz grać palcami - pan Lou Cypher w filmie Harry Angel miał idealne. Problem w tym, że z takimi pazurami nie pograsz na klawiszach.
[URL=http://chomikuj.pl/MISIORPLIKI/SAMPLE+24bity]darmowe sample analogów[/URL]

Am3lka
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 14 sie 2018, 14:51

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: Am3lka » wtorek 14 sie 2018, 14:59

Na gitarze zaczełam się uczyć w wieku 26 lat pod czujnym okiem Pana Mirka, który założył swoją własna szkołę gitarową, w której uczy gry na gitarze, a także gry na innych instrumentach. Szkoła nosi nazwę - Guitar Underground. Pan Mirek jest świetnym nauczycielem ponieważ nauczyłam się grać proste kawałki w tydzień (2 lekcje w tygodniu po godzinie, reszta ćwiczeń w domu). Pan Mirek był także współzałożycielem i gitarzysta takich zespołów jak Lord, Lizard czy Bridge Club, więc ma spore doświadczenie. Również ma youtube możesz znaleźć filmiki Pana Mirka, który uczy jak grac kawałek grupy AC/DC "Highway to Hell". Jeżeli ktoś chce spróbować swoich sił na gitarze pod okiem Pana Mirka to tutaj znajdzie więcej informacji: guitarunderground.pl
Ostatnio zmieniony wtorek 16 lis 2021, 14:47 przez Am3lka, łącznie zmieniany 1 raz.

Byaer24
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2018, 09:18

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: Byaer24 » wtorek 04 wrz 2018, 12:08

Nigdy nie jest za późno na naukę.

__

toner brother DCP-L2532dw

karolex
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 17 wrz 2018, 13:09

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: karolex » czwartek 20 wrz 2018, 12:14

Też powtarzałem sobie, że nigdy nie jest za późno, ale jakoś po kilkunastu samodzielnych próbach i kilku lekcji gry, jakoś nie mogę się przekonać do tego instrumentu. Sam nie wiem dlaczego... Nawet byłbym w stanie kupić jakiś konkretny sprzęt, ale mając 27 lat stwierdziłem, że to chyba jednak nie ten czas i instrument nie dla mnie. Teraz powoli próbuję zaprzyjaźnić się z klawiszami i tu jakoś lepiej mi idzie. Czy wy też mieliście taki moment zwątpienia a potem wróciliście do gitary? Jest to w ogóle możliwe...? :)

ODPOWIEDZ