Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
jaca2303
Posty: 211
Rejestracja: poniedziałek 30 paź 2006, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: jaca2303 » poniedziałek 10 wrz 2007, 12:18

...Bardzo dziękuje kolegom za zainteresowanie, mam teraz trochę wolnego czasu więc spożytkuje go kreatywnie. Wiecie w muzyce jest tak że albo można wejść z kimś w współprace (np: z gitarzysta, basistą, etc) albo robić wszystko solo ja wole tą drugą metodę. Ja pieca nie potrzebuje (na razie) mam mikser i monitory ale nie umiem sobie wybrać gitary na początek, ciągle mi chodzi po głowie ten zestaw (na niego mnie stać) http://www.behringer.tk/catalog/product_info.php/products_id/3103

Czy faktycznie gitary Behringer'a to dno?...
**********************

No trochę lipa ale... .
Jak na początek może być, jeśli stroi na progach i da się w miarę nisko opuścić struny ale żeby nie brzęczały za mocno .
Jak masz kogoś do pomocy, to go bierz,a jak nie to pytaj . Zależy też dużo od danego egzemplarza a i tak za dwa lata będziesz szukał innej. Albo szybciej.
Usb na razie sobie daruj, a jeśli jesteś elektronicznym świrem to sam sobie porobisz takie ciacha że d... urwie.

Awatar użytkownika
Monk
Posty: 150
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: Monk » poniedziałek 10 wrz 2007, 12:53

Kompresując nieco dyskusję:

"- Hej znalazłem coś takiego, warto kupić, na początek?
- Nie.
- Ale naprawdę do niczego?
- Tak.
- Ale ja i tak chyba kupię bo tylko na to mnie stać i już chce mieć zaraz, cokolwiek!
- Ok."


Awatar użytkownika
Arab
Posty: 191
Rejestracja: wtorek 21 sie 2007, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: Arab » poniedziałek 10 wrz 2007, 13:29

Hehe chyba masz racje poczekam trochę i kupie coś za 1000 -1500 zł (może Ibanez?)

Awatar użytkownika
Arab
Posty: 191
Rejestracja: wtorek 21 sie 2007, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: Arab » poniedziałek 10 wrz 2007, 14:03

Nie muszę mieć wypasionej gitary ponieważ ja zajmuje się muzyka elektroniczną, i chce po prostu dogrywać sobie jakieś riffy i tyle ważne żeby gitara się stroiła, o brzmienie zadba moje procesory efektów, line in w niektórych syntezatorach i EMU 0404 myślę że to da niezłe efekty.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: Soundscape » poniedziałek 10 wrz 2007, 14:10

...Nie muszę mieć wypasionej gitary ponieważ ja zajmuje się muzyka elektroniczną, i chce po prostu dogrywać sobie jakieś riffy i tyle ważne żeby gitara się stroiła, o brzmienie zadba moje procesory efektów, line in w niektórych syntezatorach i EMU 0404 myślę że to da niezłe efekty. ...
**********************
Możesz też elektro-akustyka wziąć. Wtedy nagrywasz i line i pojemnikiem gitarke. Tylko wtedy preampu potrzebujesz, albo i mixer. Jeśli chodzi o gitare samą to mnie osobiście na początek do nauki Corta polecali. Tanio i całkiem przyzwoicie.

Awatar użytkownika
Arab
Posty: 191
Rejestracja: wtorek 21 sie 2007, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: Arab » poniedziałek 10 wrz 2007, 14:31

......Nie muszę mieć wypasionej gitary ponieważ ja zajmuje się muzyka elektroniczną, i chce po prostu dogrywać sobie jakieś riffy i tyle ważne żeby gitara się stroiła, o brzmienie zadba moje procesory efektów, line in w niektórych syntezatorach i EMU 0404 myślę że to da niezłe efekty. ...

**********************

Możesz też elektro-akustyka wziąć. Wtedy nagrywasz i line i pojemnikiem gitarke. Tylko wtedy preampu potrzebujesz, albo i mixer. Jeśli chodzi o gitare samą to mnie osobiście na początek do nauki Corta polecali. Tanio i całkiem przyzwoicie....

**********************

Ta chyba będzie dobra na początek:http://www.rnr.pl/epiphone_les_paul_special.html



i nie ma podwieszanego mostka (o ile tak to się nazywa)/.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: Soundscape » poniedziałek 10 wrz 2007, 14:36

Pojedź po prostu do R`n`R i napewno Ci doradzą co by było dobrze na początek. Napewno nie będą chcieli Ci wcisnąć gitary za 2 tysie.

gościu
Posty: 37
Rejestracja: sobota 30 cze 2007, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: gościu » poniedziałek 10 wrz 2007, 18:25

Lepiej późno niż wcale! Zapraszam na lekcje...
Gram, śpiewam, nagrywam i robię jako producent...

Wojtek1980
Posty: 137
Rejestracja: piątek 18 sie 2006, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: Wojtek1980 » poniedziałek 10 wrz 2007, 18:41

Witam!
Też gram na klawiszach od dziecka i planuję kupić sobie jakąś gitarkę. Ostatnio znajmoy gitarzysta zachwycał się gitarami OLP szczególnie tym modelem axis , że to niemal to samo co music-man! A kosztuje sami zobaczcie ile: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/olp-axis-mm1-tgd

ponoć rewelacyjne gitary za taką kasę...
Korg 01/W pro, Korg X50, Yamaha P-70.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Nauka gry na gitarze w wieku 20 lat?

Post autor: preceli » poniedziałek 10 wrz 2007, 19:01

...Zapraszam na lekcje...

A na choć podobnom: Gitarowe wyzwania - kompendium wiedzy gitarowej?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

ODPOWIEDZ