Compact 4 - miernik sygnału

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Compact 4 - miernik sygnału

Post autor: Respectus » poniedziałek 10 wrz 2007, 17:01

Witam! mojego compacta dopadła typowa przypadłość tego mikserka, padł wskaźnik diodowy. Wskazuje tylko sygnał prawej strony. Wiem, że wielu forumowiczów miało ten sam problem. Czy ktos sobie poradził z ta usterką metodą "chałupniczą"? Nie za bardzo uśmiecha mi sie wysyłac go do serwisu, jestem zawalony robotą a drugiego C4 nie mam pod ręką.

Awatar użytkownika
wyderko
Posty: 234
Rejestracja: piątek 24 gru 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Compact 4 - miernik sygnału

Post autor: wyderko » poniedziałek 10 wrz 2007, 21:42

Ten problem miał prawie każdy ;)

Układ zasilający wskaźniki jest wadliwy, prawdopodobnie zapodaje za duże napięcie. Ja 2x wysyłałem do serwisu, jednak za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że u nich wszystko jest ok (jasne...). Gdy skończyła się gwarancja, rozebrałem mikser - wszystkie układy przy wskaźnikach były spalone... No i teraz muszę sobie bez wskaźników radzić :(
[addsig]
IWK.org.pl - Inteligentna Wyszukiwarka Koncertów

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Compact 4 - miernik sygnału

Post autor: Respectus » poniedziałek 10 wrz 2007, 21:49

...Ten problem miał prawie każdy ;)

Układ zasilający wskaźniki jest wadliwy, prawdopodobnie zapodaje za duże napięcie. Ja 2x wysyłałem do serwisu, jednak za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że u nich wszystko jest ok (jasne...). Gdy skończyła się gwarancja, rozebrałem mikser - wszystkie układy przy wskaźnikach były spalone... No i teraz muszę sobie bez wskaźników radzić :(
...
**********************
A co to za serwis? gdzie kupowales mikserek?

Awatar użytkownika
wyderko
Posty: 234
Rejestracja: piątek 24 gru 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Compact 4 - miernik sygnału

Post autor: wyderko » poniedziałek 10 wrz 2007, 22:09

W muzyczny.pl - myślałem, że w takim sklepie takie sytuacje nie występują. Ogólnie soundraft chyba całą wielką serię wadliwych SC4 wypuścił, bo temat przewijał się przez forum chyba kilkanaście razy :)
[addsig]
IWK.org.pl - Inteligentna Wyszukiwarka Koncertów

Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: Compact 4 - miernik sygnału

Post autor: maslak_s » poniedziałek 10 wrz 2007, 22:55

a po jakim czasie do kupienia wystepowaly u was te wady z diodami?? ja swoj mikser używam od ponad roku i wszystko gra... hmmm, mam nadzieje ze nie zapieszam ;]
www.klub.agaton.pl

Awatar użytkownika
wyderko
Posty: 234
Rejestracja: piątek 24 gru 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Compact 4 - miernik sygnału

Post autor: wyderko » poniedziałek 10 wrz 2007, 23:04

U mnie po 2 dniach :)
[addsig]
IWK.org.pl - Inteligentna Wyszukiwarka Koncertów

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Compact 4 - miernik sygnału

Post autor: Respectus » poniedziałek 10 wrz 2007, 23:45

...W muzyczny.pl - myślałem, że w takim sklepie takie sytuacje nie występują. Ogólnie soundraft chyba całą wielką serię wadliwych SC4 wypuścił, bo temat przewijał się przez forum chyba kilkanaście razy :)
...
**********************
No wlasnie dziwne bo kupilem jakies dwa lata temu tez w muzyczny.pl C4, w którym po miesiącu padł wskaźnik i bez problemu wymienili mi mikserek na nowy i miałem go jeszcze w tym samym tygodniu w domu. I teraz po półtorej roku w tym wymienionym też padł mi wskaźnik. Mam nadzieję, że nie będą robić problemu, jest jeszcze na gwarancji. Dziwne, że Cie zbyli takim głupim tłumaczeniem...

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Compact 4 - miernik sygnału

Post autor: lakiernik » wtorek 11 wrz 2007, 08:43

...a po jakim czasie do kupienia wystepowaly u was te wady z diodami?? ja swoj mikser używam od ponad roku i wszystko gra... hmmm, mam nadzieje ze nie zapieszam ;]...
**********************
u mnie po miesiącu
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

kaboom
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 20 mar 2005, 00:00

Re: Compact 4 - miernik sygnału

Post autor: kaboom » wtorek 11 wrz 2007, 17:42

...Witam! mojego compacta dopadła typowa przypadłość tego mikserka, padł wskaźnik diodowy. Wskazuje tylko sygnał prawej strony. Wiem, że wielu forumowiczów miało ten sam problem. Czy ktos sobie poradził z ta usterką metodą "chałupniczą"? Nie za bardzo uśmiecha mi sie wysyłac go do serwisu, jestem zawalony robotą a drugiego C4 nie mam pod ręką....
**********************
Witam! zdażyło mi się to dwa razy. Zawsze padała jedna z diód. Po wymianie na nowe problem znikał.

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Compact 4 - miernik sygnału

Post autor: Respectus » środa 12 wrz 2007, 11:09

Witam! zdażyło mi się to dwa razy. Zawsze padała jedna z diód. Po wymianie na nowe problem znikał. ...
**********************
Jedna z diód?? Mi padła cała lewa strona...

ODPOWIEDZ