Vistamizowanie XP

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: NoRd384 » sobota 22 wrz 2007, 17:45

nie rozumiem po co syficie system rozwalając rejestr i muląc jego proces ?
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Awatar użytkownika
Arab
Posty: 191
Rejestracja: wtorek 21 sie 2007, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: Arab » sobota 22 wrz 2007, 18:55

...Mnie tam te wszystkie upiększacze wręcz odrzucają i mam wrażenie że mam przeładowane cukierkowatością wszystko.

Obecnie nawet jakakolwiek tapeta mnie odrzuca.. takie skrzywionko.. ...
**********************
Byłem w ubiegłą środę na akademii firmy Maxdata (laptopy), teraz ta firma będzie sprzedawała notebooki pod marką Belinea, był tam egzemplarz testowy Centrino Core 2 Duo, 1GB Ram, grafika zintegrowane, Vista Ultimate, bawiłem się nim 2 minuty tragedia!!!! Przez ten system wszystko się muli, komputer za 3000zł powinien inaczej działać.o Zapytacie co to ma wspólnego z dyskusją? Ano to że robienie czegoś takiego jak instalowanie Theme Packów i samej Visty* na komputerze studyjnym to przejaw głupoty, ja kompa traktuje jak instrument, rozumiem że dla kogoś względy estetyczne są ważne, ale trzeba pamiętać że zawsze można kupić tanio drugiego kompa do GG, internetu itp. i tam mieć bombki, wstążki i cukierki

*Przynajmniej nie teraz

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: Pan_Jabu » sobota 22 wrz 2007, 20:00

...nie rozumiem po co syficie system rozwalając rejestr i muląc jego proces ? ...
**********************

Ja też nie rozumiem, ale skoro lubią?
Instalowanie takich nakładek na kompie przeznaczonym do poważnej pracy to proszenie się o kłopoty... O ile nie gwarancja kłopotów...

Raz mój współpracownik zainstalował sobie taką nakładkę, która WinXP miała mu upodobnić do OSX. Chodziło to bardzo problematycznie, po prostu źle (niestabilnie i muląco). Stan taki trwał do odinstalowania nakładki... kiedy to system przestał działać w ogóle...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: Zbynia » sobota 22 wrz 2007, 21:24

......
**********************
arab bo vista na 1 gb muli - zajetosc pamieci to minimum 75%..odpal program i masz 95.....
2 giga i zaczyna zyc
powiedzmy bo to jednak straszny syf....a przedewszystkim programistyczny burdel..........


nord nic sie nie syfi tak naprawde - to tylko zmiana wygladu w wiekszosci a to jak wiesz jest niestety opisane w rejestrze i polega tylko na zmianie wartosci - juz kiedys zrobilem X na caly ekran - spoko zamknac moglem tylko zebym wiedzial co
i najmniej bezkonfliktowym problemem byloby zrobienie dyskietki z ktorej automatycznie wpis w rejestrze zostalby poprawiony....

ale ze nie wiedzialem jak to tylko format

a to jeden tylko maly wpis byl....wiec syfem jest sam rejestr
zmianakolorow wygladu okien itp nie ma najmniejszego wplywu ani na wydajnosc ani na dzialanie jesli nie ma w tym dodatkowo efektow jak rozblyski rozwiania czy przezroczystosci..........


i wbrew wszystkim gadkom wyglad xp ma identyczny wplywa na wydajnosc jak 98 - bo nie zmienia sie nic procz wygladu - problemem sa efekrty i ewentualne towarzyszace grafiki no ale to logiczne

cala reszta to nic innego jak zmiana kolorow a szary nie zuzywa mniej wydajnosci od bialego czy czarnego


ps.tylko pamietajcie - bialy to bialy a czarny to czarny zeby przypatkiem ktos nie zglupial :))))))


Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: pixel » środa 26 wrz 2007, 11:24

no wlasnie. skoro zauwazylem mikroskopijny spadek wydajnosci ktory mi nie przeszkadzal w pracy i nie zniszczylo mi to rejestru (znam sie dosyc na windozie, wiec potrafie sie upewnic co sie dzieje z systemem), a wyglad mi przypadl do gustu to źle?? co ma vista do nakladki vtp?? nic!!
to zupelnie dwie inne bajki. wiem jak dziala vista i nie polecam nikomu.
a obrzydzenie do tapety to naprawde juz jakies zboczenie

peace

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: pixel » środa 26 wrz 2007, 11:30

a zmiana na OSX to pewnie byla robiona przez WindowBlinds - to jest zamulacz okrutny.
Ja pisze tylko o Vista Transformation Pack, bo znam i sam sie przekonalem ze nie krzywdzi systemu tak jak wam sie wydaje.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: Zbynia » środa 26 wrz 2007, 11:56

wczoraj zainstalowalem i musze przyznac ze srednio
bo niestety zeby dzialal w pelni potrzebuje windows blinds
ten dock ala vista jest do bani kompletnie - przezroczystosc nieustawialna niestety ale wyglada ok

ale czy muli??jesli nie suwasz oknami to nie....troszke pamieci tylko zajmuje
rejestr olewam bo od roku mam w nim taki smietnik ze szok ale wazne ze sie nic nie krzaczy

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: pixel » piątek 28 wrz 2007, 12:39

wlasnie mi sie przypomnialo. przy instalce lepiej nie wybierac wszystkiego. jest tam kilka nie potrzebnych rzeczy jak np miniatury okien jak sie na pasku startowym mysza najedzie i sidebar z widgetami z ktorego nigdy nie kozystalem. wersji 7 nie znam, mialem wersje 6.

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: cichydd » piątek 28 wrz 2007, 15:41

Osobiście używam kilku dodatków. YzDock - dockbar ala OsX - nie wyobrażam sobie życia bez niego :) WindowFX - dodatek który daje efekty przezroczystości okien w trakcie przeciągania itp. Ta półprzezroczystość jest bardzo praktyczna - można sobie podejrzeć co jest pod spodem po prostu klikając na oknie i przytrzymując klawisz bez odsuwania okna na bok - rewelacja. Style okien - obecnie nie używam, ale używałem długo stylów ala osx uruchamianych programem TuneUp Utilities 2007 ( który poza tym jest doskonałym kombajnem do tuningu i czyszczenia systemu )

O tych programach mogę powiedzieć że są bardzo stabilne, mało zasobożerne i przede wszystkim bez żadnego problemu można je wyłączyć w każdej chwili. Niektóre pluginy np nie chcą się poprawnie wyświetlić z półprzezroczystością ( bardzo rzadko ale czasem coś przykrzaczy ) więc wystarczy zamknąć proces windowfx i po sprawie.
W opcjach Windowfx należy ustawić akcelerację sprzętową przez kartę graficzną.
Aha - jeszcze program StyleXP - również bezproblemowy i 100 % stabilny.

Co do sensowności bajerków . Dlczego nie krytykujecie Apple za piękny wygląd i efekty ?
Ja dziś już nie mogę patrzeć na ohydne i smutne okna Win 98. Dla mnie to jest istotne żeby to ładnie wyglądało niemniej zaakceptowałem domyślny styl XP bo jest schludny i czytelny. Vista jest dużo bardziej męcząca.

Awatar użytkownika
Monk
Posty: 150
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: Monk » piątek 28 wrz 2007, 15:53

Co do sensowności bajerków . Dlczego nie krytykujecie Apple za piękny wygląd i efekty ?
**********************

Bo nie mam jabłka.

ODPOWIEDZ