Vistamizowanie XP

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Vistamizowanie XP

Post autor: tox » środa 19 wrz 2007, 13:16

Witam
Zaczynajac od początku to smiało mogę powiedizec , że przebrnałem już przez takie tematy jak optymalizacja i robieni z wyglądu xp windowsa 98 co daje marginalny i praktycznie nieodczuwalny przyrost wydajnosci, dlatego w przededniu reinstalacji systemu zastanowiłem się czy nie można pójśc krok dalej i wizualnie upodobnić xpka do visty - tak żeby nowoczesnością oko cieszył. Zainstalowałem jakiegoś tam vistamizera i wsystko śmiga w porządku. Nie będę miał jednak czasu żeby to stestowac jakoś głębiej , więc moje pytanie czy takie vistamizowanie xp jest wydanościowochłonne dla xpka i co owogóle o tym myslicie/ mozę polecacie jakieś inne programy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: devil » środa 19 wrz 2007, 15:16

nie robie takich rzeczy, wiec nie powinienem sie wypowiadac....

ale... skoro pracuejsz na audio, to poco ci takie bajery,,, skoro i tak caly czas ma sie odpalony sekwencer lub mikser karty itd.

jezeli nie pracujesz w audio, to pomyliles fora...

ja komputera do audio uzywam tylko do audio, wszystko na minimum, efekty, itd, optymalizacja tez zrobiona wg jakis tam przepisow, ale zeby dzialac w druga strone ? pierwsze slysze :D
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: NoRd384 » środa 19 wrz 2007, 15:32

bez sensu obciążasz system bajerami dla multimedialnych użytkowników. Do audio to w ogóle jest nie potrzebne.
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: JankoMuzykant » środa 19 wrz 2007, 15:35

Zaczynajac od początku to smiało mogę powiedizec , że przebrnałem już przez takie tematy jak optymalizacja i robieni z wyglądu xp windowsa 98 co daje marginalny i praktycznie nieodczuwalny przyrost wydajnosci
**********************
Tego nie robi się dla zmniejszenia obciążenia bajerami tylko dla ergonomii :)
[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: Zbynia » środa 19 wrz 2007, 15:42

troszke na pewno ale przy obecnych komputerach to praktycznie niezauwazalne...........
tylko czasem te wspaniale programiki knoca system a i do fajnego wygladu nieco brakuje.....

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: BigGuns » środa 19 wrz 2007, 16:02

ja bym jeszcze udekorował obudowę kwiatkami, bombki też mogą być.

Awatar użytkownika
Monk
Posty: 150
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: Monk » środa 19 wrz 2007, 16:27

Na jednym z ICC jeden z uczestników po długim wywodzie pana z Microsoftu na temat fajerwerków o ktorych piszesz występujących w Viście zabił zgromadzoną gawiedź pytając:
"Czy da się to wszystko wyłączyć żeby było tak jak w Win 98?"

Nieco speszony pan prezentujący system odparł że owszem i pokazał jak.

I myślę że tędy droga, podczas gdy ty lekko zboczyłeś z jedynego słusznego niepisanego kursu.

abproject
Posty: 404
Rejestracja: piątek 09 wrz 2005, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: abproject » środa 19 wrz 2007, 17:36

...
*********************
Znajomy zrobił sobie taką " nakładkę ". Wszystko fajnie jakieś bajery aero... itd, ale kiedy mu sie znudziło i chciał odinstalować to ustrojstwo - system padł. Jak sie okazało zmiany po instalacji nakładki... głęboko ingerują w system i konieczna jest ponowna instalacja całego systemu... Warto ?
Mac Pro, Logic Pro X i trochę klawiszy :)

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: NoRd384 » środa 19 wrz 2007, 17:50

albo praca albo bajery dla graczy i oglądaczy płyt dostarczanych z kobiecymi czasopismami. Po co bezsensownie obciążać system ? gg, tlen, skype, synchronizacja z zegarem atomowym, wielka tapeta, 101 plików na pulpicie - zobaczcie ile te procesy zajmują, jak bardzo obciążają system.
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Awatar użytkownika
jp8000
Posty: 7
Rejestracja: sobota 15 wrz 2007, 00:00

Re: Vistamizowanie XP

Post autor: jp8000 » środa 19 wrz 2007, 21:31

...Witam
Zaczynajac od początku to smiało mogę powiedizec , że przebrnałem już przez takie tematy jak optymalizacja i robieni z wyglądu xp windowsa 98 co daje marginalny i praktycznie nieodczuwalny przyrost wydajnosci, dlatego w przededniu reinstalacji systemu zastanowiłem się czy nie można pójśc krok dalej i wizualnie upodobnić xpka do visty - tak żeby nowoczesnością oko cieszył. Zainstalowałem jakiegoś tam vistamizera i wsystko śmiga w porządku. Nie będę miał jednak czasu żeby to stestowac jakoś głębiej , więc moje pytanie czy takie vistamizowanie xp jest wydanościowochłonne dla xpka i co owogóle o tym myslicie/ mozę polecacie jakieś inne programy.

Pozdrawiam...
**********************
chłopie po co ci to? bill gates pracował nad vistą ok 5 lat zanim weszła na rynek a i tak jest tam pewnie sporo niedorobek:-( dałbym sobie spokój i vistą i dobajerzaniem xp - szkoda zasobow i ryzyko niestabilnosci spore
sam zanim wejdę w vistę to poczekam z rok póltora az koreance i inni azjaci przetestuja viste na zywym organizmie - wyjda hot fixy i patche - głowe daje - nie ma się co jarać urodą visty - ważna jest funkcjonalność - z brakuje ci czegos w xp??
[addsig]

ODPOWIEDZ