Honoraria za udźwiękowienie animacji?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
sagitarius1
Posty: 46
Rejestracja: piątek 21 kwie 2006, 00:00

Honoraria za udźwiękowienie animacji?

Post autor: sagitarius1 » czwartek 08 lis 2007, 08:09

Witam wszystkich:)
zajmuję się od jakiegoś czasu udźwiękawianiem filmów animowanych i przyszło mi zmierzyć się po raz pierwszy z prawdziwie "ubudżetowioną" produkcją.Zorientowanych w temacie chciałbym poprosić o informacje na temat aktualnych honorariów za wykonanie takiej pracy...czy jest to kwestia płynna czy może też istnieją konkretne stawki np. od minuty ?? w grę wchodzi pełna postprodukcja dźwiękowa- udźwiękowienie,muzyka i wypuszczenie gotowego formatu .jak to sobie liczyć należy? z góry uprzejmie dziękuję za sugestie dobrze ponformowanym:)
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
BarteQ
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 30 lis 2006, 00:00

Re: Honoraria za udźwiękowienie animacji?

Post autor: BarteQ » czwartek 08 lis 2007, 09:54

...Witam wszystkich:)
zajmuję się od jakiegoś czasu udźwiękawianiem filmów animowanych i przyszło mi zmierzyć się po raz pierwszy z prawdziwie "ubudżetowioną" produkcją.Zorientowanych w temacie chciałbym poprosić o informacje na temat aktualnych honorariów za wykonanie takiej pracy...czy jest to kwestia płynna czy może też istnieją konkretne stawki np. od minuty ? w grę wchodzi pełna postprodukcja dźwiękowa- udźwiękowienie,muzyka i wypuszczenie gotowego formatu .jak to sobie liczyć należy? z góry uprzejmie dziękuję za sugestie dobrze ponformowanym:)
pozdrawiam....
**********************
Zajmuje się tym od od czasu do czasu - bo to bardzo przyjemna praca - z finansami wszystko zależy od stopnia komercjalizacji danego filmu. W przypadku filmow dyplomowych na ASP - (komercjalizacja=0 ;)) budzet zalezy glownie od tego co zalatwi rezyser/producent. Ogółem na wszystkie wrażenia dźwiękowe (łączine z muzyką) najczesciej przeznaczone jest ok 2000-4000 - czyli jest to dosc przecietna cena. Filmy trwają od ok 6-15 minut a pracy jest sporo.
W przypadku bardziej komercyjnych projektów można za takie udźwiękowienie wziąć dużo więcej. Liczenie ceny od minuty filmu nie zawsze pokrywa się z ilością pracy - mimo tego - to chyba najlepszy sposób na wyznaczenie uczciwej ceny bo często ciężko liczyć od godziny spędzonej w studio.
Postaraj się zapewnić sobie pewną płynność budzetu - zeby nie wkopać się w 2 tygodnie pracy za 500zł. Jeśli możesz to oglądnij wcześniej obraz do udźwiękowienia, zapytaj czego potrzebuje autor i skonfrontuj to z Twoimi własnymi pomysłami oceniając ile czasu Ci to zajmie.

Pozdrawiam!

sagitarius1
Posty: 46
Rejestracja: piątek 21 kwie 2006, 00:00

Re: Honoraria za udźwiękowienie animacji?

Post autor: sagitarius1 » czwartek 08 lis 2007, 12:46


Zajmuje się tym od od czasu do czasu - bo to bardzo przyjemna praca - z finansami wszystko zależy od stopnia komercjalizacji danego filmu. W przypadku filmow dyplomowych na ASP - (komercjalizacja=0 ;)) budzet zalezy glownie od tego co zalatwi rezyser/producent. Ogółem na wszystkie wrażenia dźwiękowe (łączine z muzyką) najczesciej przeznaczone jest ok 2000-4000 - czyli jest to dosc przecietna cena. Filmy trwają od ok 6-15 minut a pracy jest sporo.
W przypadku bardziej komercyjnych projektów można za takie udźwiękowienie wziąć dużo więcej. Liczenie ceny od minuty filmu nie zawsze pokrywa się z ilością pracy - mimo tego - to chyba najlepszy sposób na wyznaczenie uczciwej ceny bo często ciężko liczyć od godziny spędzonej w studio.
Postaraj się zapewnić sobie pewną płynność budzetu - zeby nie wkopać się w 2 tygodnie pracy za 500zł. Jeśli możesz to oglądnij wcześniej obraz do udźwiękowienia, zapytaj czego potrzebuje autor i skonfrontuj to z Twoimi własnymi pomysłami oceniając ile czasu Ci to zajmie.

Pozdrawiam!...
**********************
Hmm czyli prawidłowo oceniałem sytuację:) filmy dyplomowe z akademii warszawskiej i gdańskiej miałem okazję udźwiękawiać i rzeczywiście sytuacja przedstawiała się dokładnie w ten sposób.miło mieć świadomośc że nie jest się rynkowym psujem dla innych:) a praca rzeczywiście miła.
serdeczne dzięki za odpowiedź
pozdrawiam!

nord
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 19 lip 2016, 00:00

Re: Honoraria za udźwiękowienie animacji?

Post autor: nord » wtorek 19 lip 2016, 11:35

Witam. Podbiję temat.


Koledzy, a jak sprawa finansów wygląda na dziś? Ile kosztuje udziękowienie trzyminutowej animacji 3d?


wariant A -  z podkładem z banku + ubogacenie efektami


wariant B - kompozycja pod daną animację + efekty ...


ODPOWIEDZ