Czy czytacie z nut ?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
gostq
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 11 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Czy czytacie z nut ?

Post autor: gostq » środa 07 maja 2003, 11:32

na klawiszach gram juz pare lat. Ze słuchu gram całkiem chyżo ale chciałbym się nauczyć grać z nut. Nie chciałbym zostać muzycznym analfabeta. Potrzebuję jakieś dobry podręczni lub program(słyszałem że są takowe) dzięki czemu mógłbym zgłebić tajniki szyfru muzycznego.

Dodaję, że oczywiście wiem jaki klawisz trzeba nacisnąć aby usłyszeć nutę A, czy akord. Chodzi mi o bardzej zaawansowane techniki.

Od razu mówię, że na ptrywatne lekcje mnie nie stac.
Robię muzykę od 7 lat. Marzy mi się skomponowanie muzyki do filmu. Na razie robię muzykę w różnych stylach.

Ja-cek
Posty: 304
Rejestracja: piątek 28 lut 2003, 00:00

Re: Czy czytacie z nut ?

Post autor: Ja-cek » środa 07 maja 2003, 14:03

W sumie zasada jest prosta, masz klucz G (wiolinowy), w którym kropka wskazuje dźwięk g i klucz basowy F, w którym dźwięk f jest pomiędzy dwiema kropkami, jest jeszcze klucz C (altowy) ale już jakiś czas się go chyba nie używa, bo go dawno nie widziałem. Poza tym jest szereg nut: cała pół, ćwierć itd i pauz odpowiednich, trudno mi coś więcej pokazać nie dysponując w tym komputerze edytorem nut.

A potem już tylko ćwiczenie, tj, najpierw z ołówkiem na kserówce po kolei rozpisywać dźwięki aż do czytania nut w locie (tzw. granie a vista)

Proponuję zacząć od najzwyklejszej "Szkoły na ...", zasze na początku coś z teorii jest, wystarczy chcieć poszukać.

www.surogat.pl

Awatar użytkownika
xvoice
Posty: 78
Rejestracja: piątek 21 mar 2003, 00:00

Re: Czy czytacie z nut ?

Post autor: xvoice » środa 07 maja 2003, 22:17

... Potrzebuję jakieś dobry podręczni lub program(słyszałem że są takowe) dzięki czemu mógłbym zgłebić tajniki szyfru muzycznego.

Dodaję, że oczywiście wiem jaki klawisz trzeba nacisnąć aby usłyszeć nutę A, czy akord. Chodzi mi o bardzej zaawansowane techniki.

Od razu mówię, że na ptrywatne lekcje mnie nie stac....

**********************



http://www.earmaster.com/index.htm - program generalnie do kształcenia słuchu muzycznego, ale śmiało sie nada również do szkolenia umiejętności nauki gry na klawiszch dla początkujących jak i zaawansowanych. Aktualnie sam magluje ten program Jak dla mnie GIT wiele sie dzięki niemu nauczyłem.

Pozdrawaim;

Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: Czy czytacie z nut ?

Post autor: Helmer » czwartek 08 maja 2003, 11:03

...... Potrzebuję jakieś dobry podręczni lub program(słyszałem że są takowe) dzięki czemu mógłbym zgłebić tajniki szyfru muzycznego.

Dodaję, że oczywiście wiem jaki klawisz trzeba nacisnąć aby usłyszeć nutę A, czy akord. Chodzi mi o bardzej zaawansowane techniki.

Od razu mówię, że na ptrywatne lekcje mnie nie stac....

**********************



http://www.earmaster.com/index.htm - program generalnie do kształcenia słuchu muzycznego, ale śmiało sie nada również do szkolenia umiejętności nauki gry na klawiszch dla początkujących jak i zaawansowanych. Aktualnie sam magluje ten program Jak dla mnie GIT wiele sie dzięki niemu nauczyłem.

Pozdrawaim;...

**********************



EarMaster w wersji 4.0 mozna nabyc w Audio Factory. Jest w pelnej polskiej wersji jezykowej!!!!


Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Czy czytacie z nut ?

Post autor: mysza » czwartek 08 maja 2003, 19:02

EarMaster w wersji 4.0 mozna nabyc w Audio Factory. Jest w pelnej polskiej wersji jezykowej!!!! ...

**********************

...a może jest demo tego programiku?Tak dla spróbowania...


[Post edytowany przez Admina w dniu 25/10/2003]
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
xvoice
Posty: 78
Rejestracja: piątek 21 mar 2003, 00:00

Re: Czy czytacie z nut ?

Post autor: xvoice » czwartek 08 maja 2003, 19:11

EarMaster w wersji 4.0 mozna nabyc w Audio Factory. Jest w pelnej polskiej wersji jezykowej!!!!

...

**********************

...a może jest demo tego programiku?Tak dla spróbowania...



...

**********************

---> http://www.earmaster.com/index.htm <--- tutaj na stronie którą podałem możesz smiało go wyprubować przez 30 dni.

Awatar użytkownika
Yaseck
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 21 paź 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Czy czytacie z nut ?

Post autor: Yaseck » wtorek 21 paź 2003, 20:23

...jest jeszcze klucz C (altowy) ale już jakiś czas się go chyba nie używa, bo go dawno nie widziałem...

**********************



BWAHAHAHAHAHAHA!!!! Dawno się tak nie uśmiałem. Altowioliści dali by Ci po uszach! Hehehe...


[addsig]
..:: Yaseck ::..

Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: Czy czytacie z nut ?

Post autor: Helmer » wtorek 21 paź 2003, 20:53



Moze podstawowe lektury:



Zofia Lissa - Zarys nauki o muzyce

F. Wesolowski - Zasady muzyki





?

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Czy czytacie z nut ?

Post autor: Gizmo » środa 22 paź 2003, 07:12

......jest jeszcze klucz C (altowy) ale już jakiś czas się go chyba nie używa, bo go dawno nie widziałem...

**********************



BWAHAHAHAHAHAHA!!!! Dawno się tak nie uśmiałem. Altowioliści dali by Ci po uszach! Hehehe...



...

**********************

Witam, Dołączam się:). Pozdrawiam

3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: Czy czytacie z nut ?

Post autor: 3h » środa 22 paź 2003, 12:14

Od razu mówię, że na ptrywatne lekcje mnie nie stac....

**********************



A może popytaj w lokalnym domu kultury o jakieś zajęcia muzyczne, na pewno jest taniej niż prywatnie, a nauka z kimś doświadczonym będzie efektywniejsza niż miałbyś się uczyć sam.

ODPOWIEDZ