Sample fortepianowe dla hardware

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
kocuros
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 09 sie 2007, 00:00

Sample fortepianowe dla hardware

Post autor: kocuros » wtorek 20 lis 2007, 00:13

Zależy mi na dobrym brzmieniu fortepianów akustycznych.Biorę pod uwagę zakup samplera sprzętowego.Jakie sample polecilibyście , żeby sie zmieścić w 128Mb?
Jestem nauczycielem muzyki

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sample fortepianowe dla hardware

Post autor: gores » wtorek 20 lis 2007, 17:10

Nie wiem jaka biblioteka z fortepianem zmieści sie do 128 mb ale przepiekne (moim amatorskim zdaniem) fortepiany to Eastwest bosendorfer albo ich kolekcja Pianos. Z tym ze dużo więcej ważą. Zerknij na www.soundsonline.com

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sample fortepianowe dla hardware

Post autor: gores » wtorek 20 lis 2007, 17:12

...Nie wiem jaka biblioteka z fortepianem zmieści sie do 128 mb ale przepiekne (moim amatorskim zdaniem) fortepiany to Eastwest bosendorfer albo ich kolekcja Pianos. Z tym ze dużo więcej ważą. Zerknij na http://www.soundsonline.com...
**********************
pozwólcie że sam sobie odpisze :

GORES, CZYTAJ UWAŻNIEJ O CO LUDZIOM DOKLADNIE CHODZI!I SIE NIE KOMPROMITUJ PUBLICZNIE!!

Dziekuje

Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Re: Sample fortepianowe dla hardware

Post autor: Łukasz1985 » wtorek 20 lis 2007, 17:27

...Zależy mi na dobrym brzmieniu fortepianów akustycznych.Biorę pod uwagę zakup samplera sprzętowego.Jakie sample polecilibyście , żeby sie zmieścić w 128Mb?...
**********************
AKAI - Grand Piano Back In Time
Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

Leff
Posty: 545
Rejestracja: sobota 13 kwie 2002, 00:00

Re: Sample fortepianowe dla hardware

Post autor: Leff » wtorek 20 lis 2007, 17:30

...Zależy mi na dobrym brzmieniu fortepianów akustycznych.Biorę pod uwagę zakup samplera sprzętowego.Jakie sample polecilibyście , żeby sie zmieścić w 128Mb?...
**********************
Hejka!
Myślę, że sprzętowe samplery mają największy sens, jeśli chcesz ich używać na żywo. Jeśli pracujesz na kompie, to chyba lepszym rozwiązaniem będzie dobry soft, których nie brak - np Emulator X lub Kontakt, nawet Halion. Nie jesteś ograniczony pamięcią sprzętowca, szybciej i łatwiej się pracuje. No chyba, że grasz żywce, wtedy może i taki sprzęcik się przyda.
Ciekawe i niezbyt ciężkie brzmienia pochodzą z bibliotek Akai, znajdziesz tam fortepiany Steinway, Kawai i chyba jakaś Yamaha też jest. Bardziej się jednak moim zdaniem nadają do muzyki o brzmieniu klasycznym, trochę staromodnym nawet.Możliwe, że da się je wykręcić na bardziej nowoczesne, ale nie próbowałem. Ja używam fortepianu z Haliona lub piana Yamaha CP - 33.
Pozdrawiam - Leff
Leff - Szczecin

Awatar użytkownika
kocuros
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 09 sie 2007, 00:00

Re: Sample fortepianowe dla hardware

Post autor: kocuros » wtorek 20 lis 2007, 21:08


Hejka!
Myślę, że sprzętowe samplery mają największy sens, jeśli chcesz ich używać na żywo, wtedy może i taki sprzęcik się przyda.
Ciekawe i niezbyt ciężkie brzmienia pochodzą z bibliotek Akai, znajdziesz tam fortepiany Steinway, Kawai i chyba jakaś Yamaha też jest. Bardziej się jednak moim zdaniem nadają do muzyki o brzmieniu klasycznym, trochę staromodnym nawet.Możliwe, że da się je wykręcić na bardziej nowoczesne, ale nie próbowałem. Ja używam fortepianu z Haliona lub piana Yamaha CP - 33.
Pozdrawiam - Leff...
**********************
Tak Leff-chce używac tego sprzetu do wystepów na żywo...(zbadam te sample Akai).
Żeby było ciekawiej-tez mam Cp-33 -jako piano "klasyczne" brzmi bardzo fajnie...potrzebuje piana bardziej ostrego , popowego-może jakieś pomysły?
Jestem nauczycielem muzyki

ODPOWIEDZ