ESI U46DJ i laptop Toshiba Satellite - dropy

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
stig-inge-oy
Posty: 3
Rejestracja: środa 05 gru 2007, 00:00

ESI U46DJ i laptop Toshiba Satellite - dropy

Post autor: stig-inge-oy » środa 05 gru 2007, 22:03


Witam wszystkich.
Wiem że problem był kilkakrotnie poruszany , ale nie moge odnaleźć wczesniejszych postów i mam kilka pytań
Posiadam interfejs audio na USB ESi u46dj oraz laptop Toshiba satellite A 200
*procesor Intel Core Duo T7100 @ 1.80 Ghz
* ram -2046g
* niezintegrowana karta graficzna
system XP ( pozbyłem sie dołączonej Visty)
uzywam Abletona 6
IEE bus host controller Texas Instruments.
system zoptymalizowany, uzywany tylko do audio, brak podłączenia do netu i innych bzdur.
i pojawia sie problem. obciążenie procesora skacze jak oszalałe powodując dropy( od 30 % do 150 % i z powrotem).dopiero ustawienie latencji na 512 rozwiązuje w miare problem(obciążenie skacze od 30% do 80%)
sesje nie są zbyt rozbudowane , a poza tym bezproblemowo działały na znacznie słabszym laptopie marki Acer. wiem że mogę sprawdzić coś takiego jak współdzielenie portów USB , ale niestety przeszukanie forum nie dało rezultatów. co polecacie zrobić , i jak można sprawdzić te porty USB . aq może po prostu moja karta gryzie sie z laptopem?

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: ESI U46DJ i laptop Toshiba Satellite - dropy

Post autor: WG » czwartek 06 gru 2007, 03:10

Spróbuj czymś takim wybadać sytuację.

DPC Latency Checker

Ja bym zaczął od sprawdzenia wtyczek, może, któraś powoduje te skoki cpu. Może coś namieszane w ustawieniach sekwencera albo posiada jakieś opcje dedykowane do pracy np. pod wielordzeniowymi prockami.

stig-inge-oy
Posty: 3
Rejestracja: środa 05 gru 2007, 00:00

Re: ESI U46DJ i laptop Toshiba Satellite - dropy

Post autor: stig-inge-oy » czwartek 06 gru 2007, 08:56

dziękuje.sprawdze.
tez myslałem że to jakas wtyczka ,99% vst używanych przeze mnie to freeware lub shareware , a wiadomo jak źle mogą być napisane.ale dzieje się to w każdej sesji.
dodam jeszcze że ableton służy mi jako rozbudowany procesor efektów więc zwiększenie latencji w czasie gry na żywo nie wchodzi w gre.

dj.unitra
Posty: 40
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 00:00

Re: ESI U46DJ i laptop Toshiba Satellite - dropy

Post autor: dj.unitra » czwartek 06 gru 2007, 12:12

Witam!

Widzę znowu problemy z Toshibą Satellite A 200. W ogóle dziwne są te laptopy. Najpierw nie było sterowników pod xp, teraz się pojawiły i wcale nie wszystkie są w pełni kompatybilne. Na Twoim miejscu tak jak kolega napisał wyżej, najpierw sprawdziłbym te wtyczki, a potem jeśli nic nie da, to ogólnie sterowniki (tj. ich kompatybilność ze sprzętem). Dobrze, że przynajmniej zwiększyłeś pamięć, bo do zadań muzycznych 1GB to lipa. Spróbuj poszukać też nowszego sterownika do Twojego interfejsu, bo może coś się gryźie.

Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

Re: ESI U46DJ i laptop Toshiba Satellite - dropy

Post autor: stereoman » czwartek 06 gru 2007, 16:49

**********************
Widzę znowu problemy z Toshibą Satellite A 200. W ogóle dziwne są te laptopy. Najpierw nie było sterowników pod xp, teraz się pojawiły i wcale nie wszystkie są w pełni kompatybilne.
**********************

czy mieliscie stycznosc z laptopem toshiby satellite L40-14F ?
Czy wszystkie toshiby Satelite maja tendencje do sprawiania probmelow przy tworzeniu muzy?

stig-inge-oy
Posty: 3
Rejestracja: środa 05 gru 2007, 00:00

Re: ESI U46DJ i laptop Toshiba Satellite - dropy

Post autor: stig-inge-oy » poniedziałek 10 gru 2007, 16:11

jak sie okazało to samo dzieje sie na zintegrowanej karcie muzycznej.
pomocy. co może być problemem?

ODPOWIEDZ