Sklepy ze sprzętem muz. w Niemczech

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
DCG
Posty: 363
Rejestracja: środa 06 cze 2007, 00:00

Re: Sklepy ze sprzętem muz. w Niemczech

Post autor: DCG » sobota 29 gru 2007, 00:30

Też kilkakrotnie kupowałem w MUSIC-TOWN i wszystko OK.
Poza tym można po polsku się dogadać z P.Lucyną, przedstawicielką na nasz kraj, korzystniej przeliczją euro niż kupując w kantorze, bo po średnim kursie NBP. Przesyłki też terminowe, cena do Polski 12 euro. Polecam.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Sklepy ze sprzętem muz. w Niemczech

Post autor: Akton » sobota 29 gru 2007, 07:54

Dodam jedną, bardzo istotną kwestię - kwestię ceny. Jestem na etapie finalizowania decyzji zakupu MotU Mach Five2. W Audio Factory ta przyjemność kosztuje ok. 1.800 zł (!). W DJ Shop jest trochę normalniej - ok. 1.500, natomiast w Music-Town - 349 euro! Dodatkowo, o czym wspomniano wyżej, można otworzyć stronę sklepu w wersji polskojęzycznej. Jeżeli pomyślimy jeszcze o relacjach zarobkowych w Polsce i w Niemczech, to ceny w Audio Factory są wręcz aferą! Bardzo dziękuję kolegom z forum, że podjęli temat zakupów w Niemczech. Dzięki Wam mogę kupić to samo za ponad 500 zł taniej.
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Kobe
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 07 lip 2002, 00:00

Re: Sklepy ze sprzętem muz. w Niemczech

Post autor: Kobe » sobota 29 gru 2007, 10:41

...Dodam jedną, bardzo istotną kwestię - kwestię ceny. Jestem na etapie finalizowania decyzji zakupu MotU Mach Five2. W Audio Factory ta przyjemność kosztuje ok. 1.800 zł (!). W DJ Shop jest trochę normalniej - ok. 1.500, natomiast w Music-Town - 349 euro! Dodatkowo, o czym wspomniano wyżej, można otworzyć stronę sklepu w wersji polskojęzycznej. Jeżeli pomyślimy jeszcze o relacjach zarobkowych w Polsce i w Niemczech, to ceny w Audio Factory są wręcz aferą! Bardzo dziękuję kolegom z forum, że podjęli temat zakupów w Niemczech. Dzięki Wam mogę kupić to samo za ponad 500 zł taniej....
**********************
Osobiście nic nie mam przeciwko kupowaniu za granicą, ale u naszego dystrybutora MOTU (AudioTech) na ten sampler widnieje cena 346 Euro, nie wiem tylko czy to jest v2 i czy cena jest brutto. W ogóle w polskich cennikach ciężko się połapać, zwłaszcza odnośnie monitorów, zazwyczaj nie piszą czy to cena za szt. czy za parę netto czy brutto...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Sklepy ze sprzętem muz. w Niemczech

Post autor: Akton » sobota 29 gru 2007, 10:53


Osobiście nic nie mam przeciwko kupowaniu za granicą, ale u naszego dystrybutora MOTU (AudioTech) na ten sampler widnieje cena 346 Euro, nie wiem tylko czy to jest v2 i czy cena jest brutto. W ogóle w polskich cennikach ciężko się połapać, zwłaszcza odnośnie monitorów, zazwyczaj nie piszą czy to cena za szt. czy za parę netto czy brutto...

Pozdrawiam ...
**********************
No właśnie - nie wiadomo, czy netto, czy brutto. Natomiast wyjaśniam - jest tu podany Motu Mach Five - 1-sza wersja. Potwierdza to mój wybór, czyli zakupy w Niemczech. A nasi dystrybutorzy niech nadal czekają na ... gwiazdkę z nieba? :)
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Sklepy ze sprzętem muz. w Niemczech

Post autor: Akton » sobota 29 gru 2007, 11:31

... u naszego dystrybutora MOTU (AudioTech) ...

Chyba przyznasz, że to wstyd, jeżeli dystrybutor MotU nie ma w ofercie kolejnej wersji programu, chociaż jest ona już na naszym rynku od dłuższego czasu. Zdecydowanie wolę załatwiać sprawy profesjonalne z profesjonalistami, np. ze sklepem z Neubrandenburga :)
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sklepy ze sprzętem muz. w Niemczech

Post autor: Zbynia » sobota 29 gru 2007, 12:20

ja bralem w music town - polecam - milo szybko i bez problemu - bardzo dobry kontakt ze slepem a ze musialem poczekac na czesc sprzetu to fajnie wiedziec co sie dzieje

jechac mi sie nie chcialo bo to jednak kawalek a przesylka tak tania ze sie zwyczajnie nie oplaca - pomijam fakt ze powyzej 1000 euro oni placa za przesylke( a mialem podwojna ze wzgledu na brak towaru)

a jeszcze trafilem na promocje i emu 1212 dostalem za 1/4 ceny

a polskie sklepy?coz dalej ciemnota - ceny w europie podobne,przewoz przez granice zadnym problemem a cenowo nieraz polowe taniej....

Kobe
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 07 lip 2002, 00:00

Re: Sklepy ze sprzętem muz. w Niemczech

Post autor: Kobe » sobota 29 gru 2007, 15:01

Chyba przyznasz, że to wstyd, jeżeli dystrybutor ..

********************************************************

Jasne, jasne. Jak już napisałem nie mam nic przeciwko zakupom za granicą. Sam mieszkam w przygranicznym mieście i często korzystam.

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Sklepy ze sprzętem muz. w Niemczech

Post autor: AdamZ » sobota 29 gru 2007, 16:36

Wczoraj ( po 11 dniach oczekiwania ! a obiecywanych 4-5) dotarł do mnie Behringer DEQ2496 z mikrofonem do pomiarów i kablem. Wszystko zamówiłem w THOMANN.de


ładne pudło z dużym logiem , wszystko pięknie pozapinane ... w środku mniejsze pudła z DEQ itd ... i co sie okazuje


Wyciągam z pudła behringera ... co mnie zdziwiło to brak folii na wyświetlaczu LCD ... zacząłem się bardziej przyglądac urządzeniu ...
I co się okazuje: pod spodem obudowa porysowana jak cholera !!! z tyłu przy gnieździe mikrofonowym powinien znajdować się przełącznik +12/+22 DB , ale w jego miejscu była dziura z wystającą sprężynką !!! ( domyślam się , że tym co po przełączniku zostało )

Całe szczęscie urządzenie działa , ale to znie zmienia faktu , że płaciłem za nowe - fabrycznie zapakowane a dostałem używane i zniszczone !

Odwaliłem e-mail do THOMANNa z fotkami i czekam na odpowiedź.

Teraz zacznie się odsyłanie , tłumaczenie itd. Zastanawiam się kto będzie płacił koszty przesyłki. Nie mam tez ochoty czekać tygodniami na urządzenie , tak jak się to działo tym razem. Jeszcze nic nie odpowiedzieli i myśle że odezwą się po nowym roku.

Nie wiem czy jestem jedynym , który został tak wykolegowany , ale mocno zastanowiłbym się przy kolejnym zakupie w thomann.



Pozdrawiam
[addsig]
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Sklepy ze sprzętem muz. w Niemczech

Post autor: grembo » sobota 29 gru 2007, 17:09

cale wieki nas malo szanowali, dlaczego by mieli teraz zaczac

abproject
Posty: 404
Rejestracja: piątek 09 wrz 2005, 00:00

Re: Sklepy ze sprzętem muz. w Niemczech

Post autor: abproject » sobota 29 gru 2007, 17:25

...cale wieki nas malo szanowali, dlaczego by mieli teraz zaczac ...
**********************
Mojego majka wyslali kiedys zwykla poczta... a wszyscy wiedza co w Polsce nasi pocztowcy robia z paczkami....tez pisalem... bo placilem za kuriera.
Mac Pro, Logic Pro X i trochę klawiszy :)

ODPOWIEDZ