Co to jest Breath controler ?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
paul1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 00:00

Co to jest Breath controler ?

Post autor: paul1971 » niedziela 20 sty 2008, 21:48

Witam
Zakupiłem niedawno klawiaturę CME UF 80.Jest w niej możliwość podłączenia Breath Controllera.Wiem jak wygląda ten controller widziałem na zdjęciu i że używa się oddechu.Prosiłbym o wyjaśnienie jak ktoś wie do czego służy ten controller i co się uzyskuje za jego pomocą.
początkujący gitarzysta (gitara elektryczna)

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Co to jest Breath controler ?

Post autor: midishiner » niedziela 20 sty 2008, 23:39

...Witam
Zakupiłem niedawno klawiaturę CME UF 80.Jest w niej możliwość podłączenia Breath Controllera.Wiem jak wygląda ten controller widziałem na zdjęciu i że używa się oddechu.Prosiłbym o wyjaśnienie jak ktoś wie do czego służy ten controller i co się uzyskuje za jego pomocą....
**********************
Proste- podłączasz pod moduł lub synth i grasz na dęciakach dmuchając a nie klawiszami. Masz kontrolę nad siłą, ekspresją oraz wysokością dźwięku tak jakbys grał na flecie.

pozdr
Lucas May On Tour
5-21.V.2009

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Co to jest Breath controler ?

Post autor: JoachimK » niedziela 20 sty 2008, 23:43

Proste- podłączasz pod moduł lub synth i grasz na dęciakach dmuchając a nie klawiszami.
**********************

Niekoniecznie. To nie ma zastapic instrumentu EWI ale umozliwic wlasnie na klawiszach kontrolowac brzmienie jak w instrumentach detych.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Co to jest Breath controler ?

Post autor: mr-hammond » niedziela 20 sty 2008, 23:45

Tak naprawde to jest to kontroler ktory daje ci wartosc od 1- 127 dowolnego komunikatu , czyli nie musisz krecic " kulatkiem" bądz suwakiem a dmuchasz.

paul1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 00:00

Re: Co to jest Breath controler ?

Post autor: paul1971 » niedziela 20 sty 2008, 23:50

Dziękuję za wyjaśnienia
początkujący gitarzysta (gitara elektryczna)

KYMY
Posty: 264
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2006, 00:00

Re: Co to jest Breath controler ?

Post autor: KYMY » poniedziałek 21 sty 2008, 10:17

...Tak naprawde to jest to kontroler ktory daje ci wartosc od 1- 127 dowolnego komunikatu , czyli nie musisz krecic " kulatkiem" bądz suwakiem a dmuchasz. ...
**********************
(od 0 do 127)
A nawet więcej. możesz dmuchać, jednocześnie lewą ręką kręcić kółkiem czy czymś podobnym, nogą ruszać pedałem, a dawniej były jeszcze dźwignie kolanowe.
Jeśli tyle parametrów będziesz sterować w czasie gry (a możesz je przypisać do wielu elementów syntezy) to po opanowaniu techniki posługiwania się taką maszynerią- dźwięki jakie uzyskujesz zaczną żyć razem z całym utworem.

Niekoniecznie należy sterownik oddechem (breath controller) (a właściwie ciśnieniem, bo w środku najczęściej jest czujnik ciśnienia) kojarzyć wyłącznie z symulacją instrumentów dętych - sterować można wszystko, oczywiście w miarę możliwości syntezatora.


Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Co to jest Breath controler ?

Post autor: mr-hammond » poniedziałek 21 sty 2008, 16:25

Dokładnie :)
JA miałem do k2500 przypisany i sterował filtrami. Teraz bede katował yamahe.
Ale mnie po dłuzszym dmuchaniu robi sie niedobrze :) , nawet jak ustawie gain :), nie jestem trębaczem :)

Awatar użytkownika
Jassio
Posty: 241
Rejestracja: niedziela 23 sty 2005, 00:00

Re: Co to jest Breath controler ?

Post autor: Jassio » poniedziałek 21 sty 2008, 22:10

Masz kontrolę nad siłą, ekspresją oraz wysokością dźwięku tak jakbys grał na flecie.
**********************

Z tego co wiem, to wysokością dźwięku dalej sterujesz z klawiatury. Chyba, ze taki kontroler ma też wyjście midi.

Tak więc: dmuchasz i grasz tak jak normalnie to bywa np.TU
[addsig]
Świat bez muzyki byłby monofoniczny,
a tak jest wielowymiarowy.

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Co to jest Breath controler ?

Post autor: mr-hammond » wtorek 22 sty 2008, 00:00

...Masz kontrolę nad siłą, ekspresją oraz wysokością dźwięku tak jakbys grał na flecie.
**********************

Z tego co wiem, to wysokością dźwięku dalej sterujesz z klawiatury. Chyba, ze taki kontroler ma też wyjście midi.

Tak więc: dmuchasz i grasz tak jak normalnie to bywa np.TU
...
**********************
owszem wysokość takze , np odstrojenie :)

ODPOWIEDZ