Sprzętowy vocoder - jaki?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Sprzętowy vocoder - jaki?

Post autor: lukaszg » poniedziałek 21 sty 2008, 18:42

Witam!

Chcę zakupić jakiś vocoder, jakie macie doświadczenie w temacie tych instrumentów? Zależałoby mi nad czymś z klawiaturą.
Myślałem nad ROLAND VP 550. Ten roland ma prócz barwy syntetycznej, też chóry. Czy są jakieś alternatywy podobnie funkcjonalne?

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Sprzętowy vocoder - jaki?

Post autor: lukaszg » poniedziałek 21 sty 2008, 18:50

ps. Na tym forum są tematy odnośnie programowych vocoderów. A mnie zależy tylko i wyłącznie na sprzętowych vocoderach, używa ktoś?

Z góry dzięki za odpowiedź,
pozdrawiam

Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Sprzętowy vocoder - jaki?

Post autor: Mr.Lee » poniedziałek 21 sty 2008, 18:56

...ps. Na tym forum są tematy odnośnie programowych vocoderów. A mnie zależy tylko i wyłącznie na sprzętowych vocoderach, używa ktoś?

Z góry dzięki za odpowiedź,
pozdrawiam...
**********************
Proponuje Radiasa. Za te pieniądze nie kupisz chyba nic lepiej brzmiącego.
Ten Roland to faktycznie potęga ale nie za te pieniądze.
Ewentualnie polecam Ci Waldorfa micro Q. A najtańszą opcją jest procesor efektów Behringera Virtualizer - ale tam za bardzo nie pokręcisz. Jednak brzmi nieżle.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Sprzętowy vocoder - jaki?

Post autor: MB » poniedziałek 21 sty 2008, 19:04

VP-550 to unikalny instrument. To coś więcej niż wokoder, to prawdziwy syntezator głosu, pozwalający śpiewać różnymi barwami. Myślę, że żaden normalny wokoder nie wytrzymuje porównania z VP-500.

A jeśli chodzi o "normalne" sprzętowe wokodery to polecam NordModular i wszelkie jego mutacje. Oczywiście wokoder jest tylko jednym z setek modułów, które oferuje, ale moim skromnym zdaniem brzmi świetnie.

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Sprzętowy vocoder - jaki?

Post autor: grembo » poniedziałek 21 sty 2008, 19:14

obejrzalem demo Rolanda - niewiarygodne!!!

low.on.ice
Posty: 28
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 00:00

Re: Sprzętowy vocoder - jaki?

Post autor: low.on.ice » poniedziałek 21 sty 2008, 20:04


A jeśli chodzi o "normalne" sprzętowe wokodery to polecam NordModular i wszelkie jego mutacje. Oczywiście wokoder jest tylko jednym z setek modułów, które oferuje, ale moim skromnym zdaniem brzmi świetnie....
**********************
co do nord modular to faktycznie świetny sprzęt, jednak jeżeli chodzi ci o vocoder"sprzętowy"w sensie 100% hardware czyli na scenę itp to weź pod uwagę że modular wymaga edytora w postaci pc lub laptopa.Oczywiście bez tego też na nim pograsz ale tylko zapisanymi barwami niemając czytelnego dostępu do ustawień.Z innych vocoderów jest fajny czerwony electrix warp factory,niemiałem nigdy ale słyszałem i miło mnie zachwycił.W cenie nord modular możesz kupić korga vc10 ale to bardzo rzadki sprzęt i raczej dla kolekcjonerów.Z tych tańszych jest jeszcze MAM VF11 ale niema midi.No właśnie to"ale..."
Roland lub korg ms2000 wydaje się być najłatwiej dostępnym vocoderem w przyzwoitej cenie oferując dodatkowo syntezator.
co moog to żaden inny nie moog

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Sprzętowy vocoder - jaki?

Post autor: MB » poniedziałek 21 sty 2008, 21:01

co do nord modular to faktycznie świetny sprzęt, jednak jeżeli chodzi ci o vocoder"sprzętowy"w sensie 100% hardware czyli na scenę itp to weź pod uwagę że modular wymaga edytora w postaci pc lub laptopa.
**********************
Tylko do tworzenia nowych struktur modularnych. Natomiast do pracy na żywo żaden edytor nie jest potrzebny. Wgrywasz wszystko co potrzeba, odłączasz komputer i masz całkowicie niezależne urządzenie, wszystkie parametry dostępne za pomocą gałek na pulpicie.


Z tych tańszych jest jeszcze MAM VF11 ale niema midi.No właśnie to"ale..."
**********************
Tego akurat zdecydowanie niepolecam, moim zdaniem to żałośnie nieudana namiastka profesjonalnego wokodera, zrobiona najtańszym możliwie kosztem. Żenująca selektywność pasm, zerowa zrozumiałość i beznadziejna jakość sygnału (bardzo szumi).


Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Sprzętowy vocoder - jaki?

Post autor: lukaszg » poniedziałek 21 sty 2008, 22:37

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Oglądam, szukam na necie i z tego wszystkiego chyba najlepszym wyborem wydaje się właśnie ROLAND VP-550, brzmienie klasyczne vocoderowe, chóry gospel, kościelne i pop, robi naprawdę wrażenie!
Nic tylko uzbierać pieniądze, bo do tanich rzeczy to nie należy.

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Sprzętowy vocoder - jaki?

Post autor: AdamZ » wtorek 22 sty 2008, 08:39

Ja poleciłbym MicroKORG-a , świetny vocoder+syntezator za niewielkie pieniądze.
Rozwiązaniem może też być KORG KAOSS PAD 3 , który jesli się nie mylę ma ten sam vocoder jaki oferuje RADIAS i przy okazji dziesiątki innych efektów.


[addsig]
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Sprzętowy vocoder - jaki?

Post autor: lukaszg » wtorek 22 sty 2008, 16:27

Od KORGa oprócz ms2000, radiasa; znalazłem też Korg R3, też dość ciekawy instrument.


A mam czy ktoś z Was posiada może KORGa MS2000? Jak w nim wygląda kształtowanie barw vocodera, jakie brzmienia są?

ODPOWIEDZ