Kierunkowość kabli - prawda czy mit?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Kierunkowość kabli - prawda czy mit?

Post autor: wasyl25 » sobota 15 mar 2008, 17:37

aha, i jeszcze jedno: w tym zdaniu sam sobie zaprzeczasz - bo wpierw twierdzisz, że odwróciłem baterię (a więc odwróciłem różnicę potencjałów), a w drugim piszesz, że kierunek wynika z tej różnicy potencjałów, ale znowu w pierwszym, że płynie w tym samym kierunku. To znaczy w KTÓRYM ?
...
**********************

bo płynie w tym samym kierunku. Widzisz jakąś różnice po za sposobem zapisania "od + do - " i "do - od +" , bo właśnie to miałem na myśli. A jeżeli ty nie jesteś w stanie zrozumieć tego że prąd w gniazdku nie "zawraca" to ja juz nic na to nie poradzę. Chłopie tego chyba w podstawówce uczą. Ty mi prubujesz udowodnić coś co jest bez sensu. Udowodnić to mało powiedziane, ty i kilku jeszcze na tym forum wmawiacie to sobie i innym.

ty mi piszesz udowodnij. Skoro to takie oczywiste to ty mi udowodnij. Bo jak do tej pory żadnego sensownego wytłumaczenia nie dałeś.

Czy jeżeli generator tworzy prąd zmienny i wchodzi w faze ujęmną ( wg. ciebie zaczyna płynąć w drugą strone) to generator pobiera prąd?? Bo skoro płynie w drugą strone to musi skądś płynąć? Pytanie skąd??
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Kierunkowość kabli - prawda czy mit?

Post autor: matiz » sobota 15 mar 2008, 17:40

MB, daj spokoj - wasyl25 nie rozumie pytan, a co dopiero mowic o odpowiedzach...
Swoja droga w tej wikipedii tez niezla kaszana

senjin
Posty: 405
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Kierunkowość kabli - prawda czy mit?

Post autor: senjin » sobota 15 mar 2008, 17:42

mylisz kierunek przepływu prądu z przesyłaniem energii. to są dwie różne rzeczy (choć oczywiście występujące równocześnie).

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Kierunkowość kabli - prawda czy mit?

Post autor: MB » sobota 15 mar 2008, 17:46

...mylisz kierunek przepływu prądu z przesyłaniem energii. to są dwie różne rzeczy (choć oczywiście występujące równocześnie)....
**********************
faktycznie, vasyl chyba sobie wyobraża, że generator prądu produkuje elektrony, a żarówka je "zjada". Tylko ciekawe po co w takim razie dwa przewody

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Kierunkowość kabli - prawda czy mit?

Post autor: wasyl25 » sobota 15 mar 2008, 17:51

......mylisz kierunek przepływu prądu z przesyłaniem energii. to są dwie różne rzeczy (choć oczywiście występujące równocześnie)....
**********************
faktycznie, vasyl chyba sobie wyobraża, że generator prądu produkuje elektrony, a żarówka je "zjada". Tylko ciekawe po co w takim razie dwa przewody ...
**********************
MB, ty mi nie mów co ja sobie wyobrażam, tylko odpowiedz na pytanie.
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

senjin
Posty: 405
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Kierunkowość kabli - prawda czy mit?

Post autor: senjin » sobota 15 mar 2008, 17:57

energia jest przesyłana od baterii do żarówki niezależnie od tego, jak podłączysz plus i minus. natomiast prąd będzie płynął w przeciwną stronę po zamianie biegunów baterii - bo zmieni się różnica potencjałów, której źródłem jest bateria.

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Kierunkowość kabli - prawda czy mit?

Post autor: wasyl25 » sobota 15 mar 2008, 18:01

...energia jest przesyłana od baterii do żarówki niezależnie od tego, jak podłączysz plus i minus. natomiast prąd będzie płynął w przeciwną stronę po zamianie biegunów baterii - bo zmieni się różnica potencjałów, której źródłem jest bateria....
**********************
ale w odniesieniu do żarówki płynie odwrotnie a w odniesieniu do baterii płynie w tą samą stronę
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Kierunkowość kabli - prawda czy mit?

Post autor: MB » sobota 15 mar 2008, 18:01

ty mi piszesz udowodnij. Skoro to takie oczywiste to ty mi udowodnij. Bo jak do tej pory żadnego sensownego wytłumaczenia nie dałeś.
**********************
zacytuj moją wypowiedź, gdzie użyłem słowa "udowodnij".


MB, ty mi nie mów co ja sobie wyobrażam, tylko odpowiedz na pytanie....
**********************
na moje (wcześniej zadane) pytania nie odpowiedziałeś, ale domagasz się odpowiedzi na swoje. Brawa za tupet.

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Kierunkowość kabli - prawda czy mit?

Post autor: wasyl25 » sobota 15 mar 2008, 18:02

na moje (wcześniej zadane) pytania nie odpowiedziałeś, ale domagasz się odpowiedzi na swoje. Brawa za tupet. ...
**********************
które??
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Marck9
Posty: 214
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Kierunkowość kabli - prawda czy mit?

Post autor: Marck9 » sobota 15 mar 2008, 18:03

.........mylisz kierunek przepływu prądu z przesyłaniem energii. to są dwie różne rzeczy (choć oczywiście występujące równocześnie)....
**********************
faktycznie, vasyl chyba sobie wyobraża, że generator prądu produkuje elektrony, a żarówka je "zjada". Tylko ciekawe po co w takim razie dwa przewody ...
**********************
MB, ty mi nie mów co ja sobie wyobrażam, tylko odpowiedz na pytanie....
**********************

Rany!!! wasyl25, ile Ty masz lat??? Spałeś na lekcjach fizyki w liceum??? Bo nie sądzę żebyś miał do czynienia z zagadnieniami z elektrotechniki na poziomie akademickim bo by Cię na pierwszej sesji oblali... Chyba, że z Polską edukacją jest już tak źle
Kurcze czytam i oczom nie wierzę!!! Na początku myślałem, że jesteś nieźle skacowany po piątku ale do tej pory to każdy wytrzeźwieje!!!!

Z drugiej strony skoro dyplomowany nauczyciej j. polskiego może uczyć, że "Krzysztof Kolumb - polski naukowiec opłynął świat w niecały rok i kilka miesięcy..." to czego ja się spodziewam.
Stary już widać jestem...

Pozdrawiam
Marck9 - Warszawa

ODPOWIEDZ