Krótsze klawiatury u Rolanda?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Carolco26
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 31 mar 2008, 00:00

Krótsze klawiatury u Rolanda?

Post autor: Carolco26 » niedziela 13 kwie 2008, 14:47

Witam :)
Czy mógłbym prosić osoby które dysponują wiedzą na temat klawiatur w syntezatorach firmy Roland o informację czy krótsza klawiatura taka jak w juno G jest również w innych syntezatorach tej firmy, czy tylko juno G ma krótszą a w innych syntkach jest wymiarowa?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź/dzi ;)

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Krótsze klawiatury u Rolanda?

Post autor: KAFEL » niedziela 13 kwie 2008, 17:17

...Przepraszam a czy naprawde tak boli zajrzeć na strone Rolanda??...
**********************
A od kiedy to podawane są przez producentów długości samych klawiszy (nie mylić z ilością oktaw) ? Nigdzie nie znajdziesz takiej informacji, niestety tak samo jak nie dowiesz się jak głęboki jest skok danej klawiatury.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Krótsze klawiatury u Rolanda?

Post autor: preceli » niedziela 13 kwie 2008, 17:30

...Nigdzie nie znajdziesz takiej informacji, niestety tak samo jak nie dowiesz się jak głęboki jest skok danej klawiatury....

Oczywiście, że tak. Podobnie nie znajdziesz nigdzie definicji "klawiatury wymiarowej".
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

DCG
Posty: 363
Rejestracja: środa 06 cze 2007, 00:00

Re: Krótsze klawiatury u Rolanda?

Post autor: DCG » niedziela 13 kwie 2008, 17:49

A może wymiarowa, to ta w fortepianie, albo przynajmniej w pianach el., 88 klawiszowych, w pełni ważonych ?

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Krótsze klawiatury u Rolanda?

Post autor: preceli » niedziela 13 kwie 2008, 18:07

...A może wymiarowa, to ta w fortepianie, albo przynajmniej w pianach el., 88 klawiszowych, w pełni ważonych ?...

Zapomnij. Jak chcesz klawiatury dla siebie to niestety musisz ją sobie wybrać organoleptycznie na wzor i podobieństwo do czegokolwiek, bo brak tu standardów i tyla.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Carolco26
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 31 mar 2008, 00:00

Re: Krótsze klawiatury u Rolanda?

Post autor: Carolco26 » niedziela 13 kwie 2008, 18:17

......A może wymiarowa, to ta w fortepianie, albo przynajmniej w pianach el., 88 klawiszowych, w pełni ważonych ?...

Takie wrażenie odnoszę, że klawiatury np. w pianinach scenicznych/przenośnych rolanda są dłuższe niż w syntezatorach, oglądając oczywiście fotki w necie. Ja mam łapę niedźwiedzią, więc przypuszczam że trudniej grałoby mi się na krótszej klawiaturze.


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Krótsze klawiatury u Rolanda?

Post autor: preceli » niedziela 13 kwie 2008, 18:36

.........A może wymiarowa, to ta w fortepianie, albo przynajmniej w pianach el., 88 klawiszowych, w pełni ważonych ?...
...Takie wrażenie odnoszę, że klawiatury np. w pianinach scenicznych/przenośnych rolanda są dłuższe niż w syntezatorach, oglądając oczywiście fotki w necie. Ja mam łapę niedźwiedzią, więc przypuszczam że trudniej grałoby mi się na krótszej klawiaturze...

Paradoksalnie klawiaturę dobiera się dla siebie nie do wymiaru łapy, lecz do zasięgu samych paluchów. Tak, aby możliwie u początku było w miarę optymalnie gdyż długości palców już raczej nie zmienisz. Cała zaś reszta jest już tylko kwestią odpowiednich, mądrze ukierunkowanych wprawek.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
ktm
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2007, 00:00

Re: Krótsze klawiatury u Rolanda?

Post autor: ktm » poniedziałek 14 kwie 2008, 11:54

...A może wymiarowa, to ta w fortepianie, albo przynajmniej w pianach el., 88 klawiszowych, w pełni ważonych ?...
**********************
fortepian/pianino/el. pianino(klawinowa) - wszystkie mają taki sam rozmiar klawiatury. Pianino elektryczne jak najbardziej powinno symulować pracę oraz dźwięk prawdziwego fortepianu/pianina, dlatego też logiczne jest że ma taki sam rozmiar klawiatury(długość klawiszy)
pozdrawiam!

Carolco26
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 31 mar 2008, 00:00

Re: Krótsze klawiatury u Rolanda?

Post autor: Carolco26 » poniedziałek 14 kwie 2008, 14:12

Dzięki Wszystkim za info, swoją drogą napisałem też do Rolanda, bardzo sympatyczny Pan potwierdził iż klawiatura w juno G jest troszkę krótsza od innych klawiszy, celem zmniejszenia kosztów instrumentu, pozostałe syntezatory z wyższej półki mają dłuższą.


ODPOWIEDZ