Podrasowanie dźwięku samochodu

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Tureakh
Posty: 78
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 00:00

Podrasowanie dźwięku samochodu

Post autor: Tureakh » poniedziałek 05 maja 2008, 01:09

Witam...

Pracuje wlasnie nad dorabianiem dzwiekow w pewnym fragmencie filmu.
Pojawia sie tam przejezdzajacy samochod. Zadanie polega na tym, zeby 'podkrecic' troche brzmienie jego silnika. Czy znacie moze jakis sposob, zeby wlasna probke dzwieku ustawic tak, aby podazala natezeniem i glosnoscia za dzwiekiem oryginalnego silnika? Chodzi mi o w miare realistyczny i dobrej jakosci efekt. Czy sa do tego jakies wtyczki badz programy? Pozostaje jeszcze problem panoramy, ale to mozna latwo ustawic recznie...

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Podrasowanie dźwięku samochodu

Post autor: grembo » poniedziałek 05 maja 2008, 01:34

zaloz filtr polkowy na wysokie czestotliwosci i wraz ze zblizaniem sie auta odpuszczaj, tak aby oprzed kamera mial gorke tak ok. 4,5 khz w gore nawet w gorze - pizniej znowu zmniejszaj ilosc gory
. tak latwo uzyskac plan
przestrzen - machaj tez mix w poglosie (tym razem insert).

Warkot - hmmm, nie wiem jak go dodac - ale wiem ze bedzie potezniejszy gdy odpiwednio ustawisz kompresor - ale znowu autoamtyka :)

duuuuuzo automatyki :)

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Podrasowanie dźwięku samochodu

Post autor: grembo » poniedziałek 05 maja 2008, 01:36

do darmowego SIR widzialem gdzies bardzo duzo impulsowych odpowiedzi prawdziwych przetrzeni - nawet mialem, ale po ktoryms formacie diabli wzieli - to bylo swietne, pozniej juz nie znalzlem - bo zadne hall czy plate.... jakos nie zazeraja w tego rodzaju zastosowaniach

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Podrasowanie dźwięku samochodu

Post autor: grembo » poniedziałek 05 maja 2008, 01:38


Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Podrasowanie dźwięku samochodu

Post autor: alius » poniedziałek 05 maja 2008, 09:21

Efekt Dopplera. Im obiekt będzie bliżej obiektywu, możesz też dodać więcej dołu (oktaver i filtr dolnoprzepustowy jako send + automatyzacja). Trzeba uważać, żeby z maluszka nie zrobić Hemi.

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Podrasowanie dźwięku samochodu

Post autor: Velu » poniedziałek 05 maja 2008, 12:22

Doppler jest gdzieś w pakietach Waves z tego co pamiętam :)

Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Podrasowanie dźwięku samochodu

Post autor: alius » poniedziałek 05 maja 2008, 12:30

Waves Doppler jest znakomity! Bardzo dobra i przydatna wtyczka. W Audio Factory można go kupić za 450,00 zł. Sam go sobie sprawiłem i bardzo często stosuję. Ostatnio przy udźwiękawianiu wirtualnych pszczółek
Doskonały do tego typu sound designerskiej roboty też jest pakiet GRM Classic.

Awatar użytkownika
Tureakh
Posty: 78
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 00:00

Re: Podrasowanie dźwięku samochodu

Post autor: Tureakh » poniedziałek 05 maja 2008, 13:52

Dziekuje serdecznie za rady!

Czy istnieje jakas alternatywa dla tego Wavesa? Niestety nie moge nigdzie dema do sciagniecia znalezc...

Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Podrasowanie dźwięku samochodu

Post autor: alius » poniedziałek 05 maja 2008, 16:38

...Dziekuje serdecznie za rady!

Czy istnieje jakas alternatywa dla tego Wavesa? Niestety nie moge nigdzie dema do sciagniecia znalezc... ...
**********************
Demo Wavesa jest jedynie pod iLok... Natomiast możesz spróbować darmowej alternatywy. Bądź skorzystać z tej. Jedyne 15 funtów.

Awatar użytkownika
Tureakh
Posty: 78
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 00:00

Re: Podrasowanie dźwięku samochodu

Post autor: Tureakh » poniedziałek 05 maja 2008, 17:24

......Dziekuje serdecznie za rady!

Czy istnieje jakas alternatywa dla tego Wavesa? Niestety nie moge nigdzie dema do sciagniecia znalezc... ...
**********************
Demo Wavesa jest jedynie pod iLok... Natomiast możesz spróbować darmowej alternatywy. Bądź skorzystać z tej. Jedyne 15 funtów. ...
**********************
1 bardzo ciekawy, o cos w tym stylu mi chodzilo, dzieki... Bede musial pokombinowac troche dluzej z dostosowaniem tego do mojego celu...Poki co zapialem to na szybkiego do partii przesterowanej gitary, ciekawy efekt Troche brak takiego graficznego interfejsu, a niestety 2 propozycja:
' Currently Spacestation does not support multiple processors/cores. You have to disable "multiprocessor support" in your host in order to use the plugin', takze raczej odpada...

ODPOWIEDZ