Tani syntezator

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Tani syntezator

Post autor: AdamZ » piątek 29 sie 2008, 19:23

...Po raz kolejny przeginasz. Juno 106, TB-303 niby jeden oscylator i jedna obwiednia, a i tak są świetnymi instrumentami, które kupiłbym bez wahania.
To, że SH-201 mi się nie podoba, to już kwestia mojego gustu- po prostu jest dla mnie cienki.
Na Virusa TI się nie zdecyduję, bo wolę Waldorfa, który nabędę w późniejszym czasie.
I zauważam, że swoimi wypowiedziami próbujesz ukazać swoją wyższość nad kimś, kto dopiero zaczyna zabawę z tworzeniem. Nie wiem, co masz konkretnego na celu człowieku, prócz notorycznego wytykania....
**********************


Skoro tyle o nich wiesz kup więc dowolny z wymienionych. Naprawdę Ciebie nie rozumiem. O co w końcu pytasz ? Poszukaj więc JUNO i jazdaa.

Pytałeś o synth do Trance/Goa/Psy ... Ja uważam , ze takiego nie ma. Tzn , że większośc z wymienianych się do tego nada. Twierdzisz , że SH jest do bani do takiej muzy tak ? To powiedz mi na czym się opierasz twierdząc że JUNO 106 byłby do tego lepszy i kupiłbyś w ciemno? Grałes na nim ? Bo jesli chodzi o TRANCE to SH vs JUNO 106 nie ma porównania. SH możliwościami rozkłada JAUNO na łopatki. Nie rozumiem Ciebie , powaga.

Więc w końcu wiesz o czym mówisz czy nie ? Znasz te klawisze ? Używałeś TB303 ? Juno ?


Zrozum , że nic innego nie mogę Ci doradzić. Nie chodzi mi o wytykanie, ale jesteś męczący i za cholere nie trafia do Ciebie to co inni piszą.Dalej swoje ...

VST lub którys z wymienianych !Tyle mam do powiedzenia


OK gości mam ...




AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

mh
Posty: 155
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 00:00

Re: Tani syntezator

Post autor: mh » piątek 29 sie 2008, 20:08

Juno 106 to inny instrument niż sh. O ile mi wiadomo, 106 jest do padów i stringów.
Człowieku, zrozum, że 201 mi się nie podoba i tyle. Czy to jest tak ciężko pojąć? Tak samo jak niektórzy nie lubią Kurzweili, tak jak nie trawię 201...
Juno i TB-303 używałem na chwilę ale od razu się zakochałym w tych synthach. A SH? Synth jak synth i nic więcej
Psychomaniak

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Tani syntezator

Post autor: AdamZ » piątek 29 sie 2008, 21:28

...Juno 106 to inny instrument niż sh. O ile mi wiadomo, 106 jest do padów i stringów....
**********************


Sorry , ale nic Ci nie wiadomo . Na tym kończę naszą dyskusję i życzę miłego szukania.
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Tani syntezator

Post autor: Caroozo » sobota 30 sie 2008, 00:29

......Juno 106 to inny instrument niż sh. O ile mi wiadomo, 106 jest do padów i stringów....
**********************


Sorry , ale nic Ci nie wiadomo . Na tym kończę naszą dyskusję i życzę miłego szukania....
**********************
Panowie, na luzie, nikt nikomu nie musi nic udowadniać. Kolego MH, zrób wywalony w kosmos kawałek nawet na Casio, a wszyscy nagle zaczną robić Psy na Casio:) Tak to działa;> qmasz? Gatunek nie ma sztywnych ram, bo zawsze znajdzie się jakiś "krejzol";P który namiesza i zredefiniuje nurt. A jak chcesz brzmieć jak inni to ja nie widzę problemu, kopiuj:]

mh
Posty: 155
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 00:00

Re: Tani syntezator

Post autor: mh » sobota 30 sie 2008, 06:52

Zamierzam kupić tą cholerną Yamahę CS1X i żaden arogant nie będzie mi wytykał słabej (faktycznie) znajomości hardware'u.
Skoro AN1X zrobił zawrotną karierę w psychedelic, to dlaczego jego starszy brat nie może? ;)
Psychomaniak

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Tani syntezator

Post autor: Pan_Jabu » sobota 30 sie 2008, 07:26

...Zamierzam kupić tą cholerną Yamahę CS1X i żaden arogant nie będzie mi wytykał słabej (faktycznie) znajomości hardware'u.
**********************

To po co pytasz tutaj o zdanie i rady, skoro sam wiesz lepiej?

mh
Posty: 155
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 00:00

Re: Tani syntezator

Post autor: mh » sobota 30 sie 2008, 08:14

Bo czy człowiekowi wystarczy jeden synth? ;)
Psychomaniak

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Tani syntezator

Post autor: pixel » sobota 30 sie 2008, 11:12

No to kupuj. AN1X nie zrobiła żadnej zawrotnej kariery w Psy. Nie wiem gdzie to wyczytałeś
Ja tylko zawsze myślałem ze silnikiem napędowym w Psy jest synteza i jej nieskonczone mozliwosci kreacji, a nie sample
Fakt ze na wszystkim pewnie da sie zrobic Psy, ale jesli chce sie szukac orygnialnych, swoich barw to raczej AWM tak wielkiej mozliwosci nie daje

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Tani syntezator

Post autor: pixel » sobota 30 sie 2008, 11:21

...Zamierzam kupić tą cholerną Yamahę CS1X i żaden arogant nie będzie mi wytykał słabej (faktycznie) znajomości hardware'u.
Skoro AN1X zrobił zawrotną karierę w psychedelic, to dlaczego jego starszy brat nie może? ;)...
**********************
yyyy AN1X ma sie nijak do CS1X man. to AN jest starszym bratem i ma inny typ syntezy... o wlasnie! on ma synteze. a CS to bank probek plus malutkie mozliwosci ich modyfikacji

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Tani syntezator

Post autor: pixel » sobota 30 sie 2008, 11:34

a mam taki pierwszy lepszy przyklad ze psychedelic nie musi byc wtorny: http://www.myspace.com/procstrance
Klient z hardware zdaje sie ze ma tylko JP8000 i jakies Akai, reszta soft, a robi taką muze ze glowa mała :)
Niektore kawalki to jazz 25ego wieku nie znam innych wykonawcow psy-trance ktorzy dla basu uzywaja skal "zarezerwowanych" tylko dla muzyki jazz. dla innych brzmien z reszta tez duzo czerpie z jazzu (chodzi tutaj o najnowsza plyte).
No i wcale nie potrzebuje do tego zadnego "syntezatora do psy-trance"

ODPOWIEDZ