Stopery do ochrony słuchu

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Stopery do ochrony słuchu

Post autor: ceres1x » wtorek 21 paź 2008, 16:23

Panowie które stopery sa najlepsze do ochrony słuchu?Chodzi mi o takie ktore jak najbardziej wytłumiają wszelakie dzwieki otoczenia-ostatnio mam do czynienia ze strasznym hałasem i obawiam sie o swoj słuch...Stosowalem jakies piankowe wynalazki ale wypadaja z uszu i słabo tłumia.
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
ktm
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2007, 00:00

Re: Stopery do ochrony słuchu

Post autor: ktm » wtorek 21 paź 2008, 17:04

...Panowie które stopery sa najlepsze do ochrony słuchu?Chodzi mi o takie ktore jak najbardziej wytłumiają wszelakie dzwieki otoczenia-ostatnio mam do czynienia ze strasznym hałasem i obawiam sie o swoj słuch...Stosowalem jakies piankowe wynalazki ale wypadaja z uszu i słabo tłumia....
**********************
witaj, też ostatnio się tym interesowałem, te piankowe to lipa ponieważ tłumią częstotliwości wybiórczo już wata jest chyba lepsza, polecam zainwestować parę złotych i mieć spokój. Jest na puławskiej w Warszawie zakład gdzie robią odlew za 300zł i podobno to tłumi w miarę równo.
pozdrawiam

swiezak
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 00:00

Re: Stopery do ochrony słuchu

Post autor: swiezak » wtorek 21 paź 2008, 17:24

Ja za czasów studenckich kupiłem sobie specjalistyczne ochraniacze słuchu. Wyglądają jak słuchawki, tyle że nic w nich nie słychać:) BARDZO dobre.

Wpisz ochraniacze słuchu w google i bedziesz wiedzial o co chodzi.
W świecie MIDI zielony jak szczypiór...

Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Stopery do ochrony słuchu

Post autor: Aurora » wtorek 21 paź 2008, 18:10

Hey na potrzeby djki kupiłem popularnne b. w Niemczech stoperki Alpine

są białe i wymienialny wkład tłumiący a przy tym malutkie, wkład jest biały, srebrny(stalowy), złoty i one w zaleznosci od pomieszczenia znajduja zastosowanie, do klubu mam srebry a scena live złote

Naprawde szczerze polecam ;)

Awatar użytkownika
force
Posty: 437
Rejestracja: wtorek 11 maja 2004, 00:00

Re: Stopery do ochrony słuchu

Post autor: force » wtorek 21 paź 2008, 20:46

ja stosowałem piankowe firmy 3M lub peltora słuchawkowe. Oba rozwiązania są dobre. Pianki sa wygodniejsze, bardziej komfortowe i także mocno tłumią. Jak Ci wypadają to przetnij na pół i śmiało instaluj. Dźwięk szlifierki staje się przyjazny:)
SONY VAIO, MOTU Traveler, Presonus Digimax FS, ADAM A7

ODPOWIEDZ