Trancegate i Arpeggio - wtyczki

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Trancegate i Arpeggio - wtyczki

Post autor: kaziorkaski » piątek 14 lis 2008, 15:02

Witam.
Tym razem chciałbym Was poprosić o pomoc w znalezieniu wtyczek dających efekt Trancegate i Arpeggio.
Oczywiście prosty arpeggiator oferuje FL Studio 8 w którym działam. Również w używanym przeze mnie Waldorf Blofeld jest niezły arp. ( w sumie nieraz połączenie ich obu nieźle brzmi...)
Jeśli jednak mieliście możliwość sprawdzić jak działa trancegate np. w Nexusie, to wiecie o co mi chodzi. Ja Nexusa nie mam jednak zamiaru narazie nabywać.... (lub trancegate i arp razem wzięte, też ciekawe struktury;-))
To jest to czego szukam, tyle, że jako plug-inu.
Rzecz w tym - ma to być proste, a zarazem efektywne narzędzie!
Bez względu czy działają na poziomie MIDI czy audio.
Piszcie o darmowych jak i komercyjnych wtyczkach, jeśli są dobre to warto zainwestować kilka Euro;)
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Trancegate i Arpeggio - wtyczki

Post autor: AkselPL » piątek 14 lis 2008, 15:12

...Witam.
Tym razem chciałbym Was poprosić o pomoc w znalezieniu wtyczek dających efekt Trancegate i Arpeggio.
Oczywiście prosty arpeggiator oferuje FL Studio 8 w którym działam. Również w używanym przeze mnie Waldorf Blofeld jest niezły arp. ( w sumie nieraz połączenie ich obu nieźle brzmi...)
Jeśli jednak mieliście możliwość sprawdzić jak działa trancegate np. w Nexusie, to wiecie o co mi chodzi. Ja Nexusa nie mam jednak zamiaru narazie nabywać.... (lub trancegate i arp razem wzięte, też ciekawe struktury;-))
To jest to czego szukam, tyle, że jako plug-inu.
Rzecz w tym - ma to być proste, a zarazem efektywne narzędzie!
Bez względu czy działają na poziomie MIDI czy audio.
Piszcie o darmowych jak i komercyjnych wtyczkach, jeśli są dobre to warto zainwestować kilka Euro;) ...
**********************
Polecam system KARMA z korga ;P
a tak bardziej software'owo to... wtyczka o nazwie SuperWave Trance PRO. NRG-A, Zt3a, Predator, Scaned Synth, Vanguard i Arturia. Hypersonic jeszcze... ale to dość duże jest. W sumie sporo tego jest... Wymieniłem Ci te w których mi się podoba arp ;)
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Re: Trancegate i Arpeggio - wtyczki

Post autor: kaziorkaski » piątek 14 lis 2008, 16:17

Polecam system KARMA z korga ;P
a tak bardziej software'owo to... wtyczka o nazwie SuperWave Trance PRO. NRG-A, Zt3a, Predator, Scaned Synth, Vanguard i Arturia. Hypersonic jeszcze... ale to dość duże jest. W sumie sporo tego jest... Wymieniłem Ci te w których mi się podoba arp ;)...
**********************
Oczywiście chodzi tylko o soft i dokładniej o wtyczki efektowe, nie zaś kompletne instrumenty VST.
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Trancegate i Arpeggio - wtyczki

Post autor: AkselPL » piątek 14 lis 2008, 16:52

...Polecam system KARMA z korga ;P
a tak bardziej software'owo to... wtyczka o nazwie SuperWave Trance PRO. NRG-A, Zt3a, Predator, Scaned Synth, Vanguard i Arturia. Hypersonic jeszcze... ale to dość duże jest. W sumie sporo tego jest... Wymieniłem Ci te w których mi się podoba arp ;)...
**********************
Oczywiście chodzi tylko o soft i dokładniej o wtyczki efektowe, nie zaś kompletne instrumenty VST....
**********************
aaa... no to w sumie samym kompresorem możesz to zrobić podpinasz pod lfo na lfo dajesz jaki dźwięk który Ci odpowiada. Wiele sposobów jest.
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Trancegate i Arpeggio - wtyczki

Post autor: fabian » piątek 14 lis 2008, 17:01

Aksel, czasem jak cos walniesz to az szkoda gadac..

z darmowych wtyczek czasem uzywam mgTriggerGate
do prostych rzeczy jak znalazl..
[addsig]
the Sun Personality

AndrzejG
Posty: 60
Rejestracja: sobota 01 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Trancegate i Arpeggio - wtyczki

Post autor: AndrzejG » piątek 14 lis 2008, 18:47

...Witam.
Tym razem chciałbym Was poprosić o pomoc w znalezieniu wtyczek dających efekt Trancegate i ...

**********************
CamelSpace

kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Re: Trancegate i Arpeggio - wtyczki

Post autor: kaziorkaski » piątek 14 lis 2008, 22:47

Dzięki wielkie za już :)
Przypadł mi di gustu zwłaszcza mgTriggerGate, bardzo prosty i przejrzysty. Miejmy nadzieje, że będzie dalej rozwijany.
CamelSpace, hmmm-odnoszę wrażenie, że ktoś chciał napchać zbyt wiele w jednym i przez to wtyczka ta zatraciła swój charakter. Jest taka fajna, że aż za bardzo.... Aczkolwiek nie sposób nie docenić drzemiącego w niej potencjału.
Znalazłem jeszcze Scuzzphut - Scuzzphut6, ale i ta wtyczka jest chyba nieco przekombinowana;) lub niedopracowana, nie wiem....
Może jeszcze coś znajdziemy??!!
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Awatar użytkownika
Masters
Posty: 230
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 00:00

Re: Trancegate i Arpeggio - wtyczki

Post autor: Masters » piątek 14 lis 2008, 23:21

VANGUARD, NEXUS, FM7, Z3ta+, PREDATOR, ARTURIA - generalnie najbardziej zadowolony jestem z Nexusa.

I pozdrawiam!

kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Re: Trancegate i Arpeggio - wtyczki

Post autor: kaziorkaski » sobota 15 lis 2008, 11:00

...VANGUARD, NEXUS, FM7, Z3ta+, PREDATOR, ARTURIA - generalnie najbardziej zadowolony jestem z Nexusa.

I pozdrawiam!...
**********************
Wiesz, gdyby mnie było stać na te wszystkie - lub nawet połowę - nie istniałby zdaje się w ogóle problem. Ehhh....
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Trancegate i Arpeggio - wtyczki

Post autor: AdamZ » sobota 15 lis 2008, 14:34

......VANGUARD, NEXUS, FM7, Z3ta+, PREDATOR, ARTURIA - generalnie najbardziej zadowolony jestem z Nexusa.

I pozdrawiam!...
**********************
Wiesz, gdyby mnie było stać na te wszystkie - lub nawet połowę - nie istniałby zdaje się w ogóle problem. Ehhh.......
**********************

A myślisz , ze kolegę wyżej było stać ?
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

ODPOWIEDZ