Wtyczka do odseparowania mono/stereo

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
iceman
Posty: 69
Rejestracja: czwartek 10 mar 2005, 00:00

Wtyczka do odseparowania mono/stereo

Post autor: iceman » niedziela 22 lut 2009, 23:18

Potrzbuję wtyczki która może mi podzielić sygnał stereo na trzy - lewy, prawy i środkowy. Czy ktoś słyszał o takowej? Muszę wyodrębnić z nagrania głos solowy a pozbyć się w jak największym stopniu instrumentów rozłożonych szeroko w panoramie.

Awatar użytkownika
force
Posty: 437
Rejestracja: wtorek 11 maja 2004, 00:00

Re: Wtyczka do odseparowania mono/stereo

Post autor: force » niedziela 22 lut 2009, 23:29

eee to spoko, ja znalazłem ostatnio darmową wtyczkę, która wyodrębnia wzystkie instrumenty/ślady z nagrania. Znaczy darmowa jest do 30 dni, ale tylko wyodrębnia do 3 instrumentów. Potem trzeba zapłacić jakieś 20$, ale się opłaca. www.detrucker.com, jakoś tak.
SONY VAIO, MOTU Traveler, Presonus Digimax FS, ADAM A7

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Wtyczka do odseparowania mono/stereo

Post autor: smiechu » poniedziałek 23 lut 2009, 00:13

Waves MS matrix np... róznego rodzaju stereo tools... w Sonarze 8 jest wtyczka Chanell tools...
To dośc prosta wtyczka więc wiele darmowych można znaleść na necie, szukaj pod hasłem MS, Stereo Tools itp...

Najprostrze czyli takie jak MS matrix zamieniają sygnał Stereo LR (Left Right) na MS (Middle Side)... czyl po załaczeniu takiej wtyczki otrzymujesz na jednym kanale "środek" a na drugim kanale "bok"...

Swoją drogą... nie spodziewaj sie jakichś spektakularnych efektów... wokal może i odrobine wyizolujesz ale nadal pozostanie bas i kupa nienaturalnego...i

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Wtyczka do odseparowania mono/stereo

Post autor: smiechu » poniedziałek 23 lut 2009, 00:14

...bas i kupa nienaturalnego syfu...

iceman
Posty: 69
Rejestracja: czwartek 10 mar 2005, 00:00

Re: Wtyczka do odseparowania mono/stereo

Post autor: iceman » środa 25 lut 2009, 00:37

...eee to spoko, ja znalazłem ostatnio darmową wtyczkę, która wyodrębnia wzystkie instrumenty/ślady z nagrania. Znaczy darmowa jest do 30 dni, ale tylko wyodrębnia do 3 instrumentów. Potem trzeba zapłacić jakieś 20$, ale się opłaca. http://www.detrucker.com, jakoś tak....
**********************


Pod tym adresem nic nie ma i jakoś nie moge znaleźć w google. Możesz jakos sprecyzować te namiary? Nie spodziewam sie cudów po tej wtyczce ale z ciekawości bym sprawdził. Jeszcze inną żecz potrzebuję - a mianowicie wtyczkę która by imitowała efekt scretch na gramofonach - najlepiej jak by się dało to samemu kontrolować i funkcje przypisać do kontrolera midi.

Awatar użytkownika
delorjan
Posty: 408
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2005, 00:00

Re: Wtyczka do odseparowania mono/stereo

Post autor: delorjan » środa 25 lut 2009, 22:56

......eee to spoko, ja znalazłem ostatnio darmową wtyczkę, która wyodrębnia wzystkie instrumenty/ślady z nagrania. Znaczy darmowa jest do 30 dni, ale tylko wyodrębnia do 3 instrumentów. Potem trzeba zapłacić jakieś 20$, ale się opłaca. http://www.detrucker.com, jakoś tak....
**********************


Pod tym adresem nic nie ma i jakoś nie moge znaleźć w google. Możesz jakos sprecyzować te namiary? Nie spodziewam sie cudów po tej wtyczce ale z ciekawości bym sprawdził. Jeszcze inną żecz potrzebuję - a mianowicie wtyczkę która by imitowała efekt scretch na gramofonach - najlepiej jak by się dało to samemu kontrolować i funkcje przypisać do kontrolera midi....
**********************
To ja podpowiem, kolega chyba niestety żartował :( a szkoda, bo za taką wtyczkę, to mógłbym dać nawet 25$ ;)

ODPOWIEDZ