Brzmienie Waldorfa

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Sixtus
Posty: 111
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Brzmienie Waldorfa

Post autor: Sixtus » niedziela 27 lip 2003, 06:21

Drodzy Forumowicze,

pilnie potrzebuje recepty, jak osiagnac wierna kopie charakterystycznego brzmienia Waldorfa. Chodzi mi zwlaszcza o jego charakterystyczne samogloski nosowe, ktore, od Jego nieodzalowanego odejscia, zniknely gdzies ze swiata otaczajacych nas dzwiekow....Czy ktos jeszcze pamieta p.Jerzego?

pozdrawiam

Sixtus


Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: Brzmienie Waldorfa

Post autor: Dobmatt » niedziela 27 lip 2003, 07:03

Sixtus, chlopie drogi, czys Ty na rozum upadl? Chcesz miec Waldorfa wirtualnego? Nie twierdze, ze to jest niemozliwe, ale jeszcze nie teraz. Prawdopodobnie potrzebny bedzie jakis piekielnie skomplikowany algorytm analizujacy timbr glosu na podstawie tysiecy probek ... z tym nie ma problemu, sa juz pewne osiagniecia na tym polu (Helicon, TC Electronics). Ale jak reanimowac intonacje, charakterystyczny akcent i kilka innych niuansow glosu Jerzego Waldorfa? A przedwszystkim jego charyzme ...?



MD.
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

Awatar użytkownika
entryspace
Posty: 32
Rejestracja: sobota 10 maja 2003, 00:00

Re: Brzmienie Waldorfa

Post autor: entryspace » niedziela 27 lip 2003, 08:08

...Sixtus, chlopie drogi, czys Ty na rozum upadl? Chcesz miec Waldorfa wirtualnego? Nie twierdze, ze to jest niemozliwe, ale jeszcze nie teraz. Prawdopodobnie potrzebny bedzie jakis piekielnie skomplikowany algorytm analizujacy timbr glosu na podstawie tysiecy probek ... z tym nie ma problemu, sa juz pewne osiagniecia na tym polu (Helicon, TC Electronics). Ale jak reanimowac intonacje, charakterystyczny akcent i kilka innych niuansow glosu Jerzego Waldorfa? A przedwszystkim jego charyzme ...?



MD....

**********************



Yamaha Vocaloid załatwi sprawę.

Tyle, że nie z Waldorfem, a Waldorffem, bo brzmienia Waldorfa nie podrobi nic na świecie...
cieszę się życiem

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 179
Rejestracja: piątek 28 cze 2002, 00:00

Re: Brzmienie Waldorfa

Post autor: przemal » poniedziałek 28 lip 2003, 21:47

Jestem absolwentem ASP w Krakowie, a więc jestem z innej branży :) Tworzenie muzyki traktuję jako hobby (bardzo ważne dla mnie hobby!).

Awatar użytkownika
Di_Monsta
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek 22 kwie 2002, 00:00

Re: Brzmienie Waldorfa

Post autor: Di_Monsta » poniedziałek 28 lip 2003, 22:02

Witam.



Z wtyczką udającą głos p. Jerzego W. jeszcze się nie spotkałem (ale słyszałem, że trwają prace w IPN), natomiast jeżeli interesuje ciebie urządzenie znakomicie naśladujące głos p. Lwa Rywina, to zgłoś się do p. Adama M. Nawet chyba na www.gazeta.pl/downloads/audio/rywinsynth powinna być wersja demo do ściągnięcia.



Pozdrawiam.

D_M






ODPOWIEDZ