Hypersonic 2 - banki brzmień

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Bolbou
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 29 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Bolbou » poniedziałek 08 cze 2009, 09:25

Witam
Chce kupić hypoersonic'a 2 aby używac go do grania na żywo z laptopem. Miałem okazję się nim trochę pobawić i brzmienia mi w miarę odpowiadają.
Ale proszę o podpowiedź jego użytkowników.
Czy da się w nim ostawić presety, patche w taki sposób abym np do każdego utworu mógł wczytać konkretne ustawienia, np podział klawiatury, brzmienia w leyerach, efekty itd. - coś podobnie jak w keyboardach user patch, banks.
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Bolbou

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Akton » poniedziałek 08 cze 2009, 11:00

Bawiłem się trochę w przeszłości Hypersonikiem, dlatego też mogę Ci podpowiedzieć, żebyś przyjrzał się Sample Tankowi 2. Hypersonic, mimo swoich oczywistych walorów, jest w mojej ocenie zdecydowanie słabszy brzmieniowo od ST. Jeżeli chodzi o te ustawienia, to myślę, że nie ma problemu, ale dokładniejszą podpowiedź w tym zakresie zostawiam lepszym ode mnie. Ja jedynie podrzuciłem temat stricte muzyczny :) A poza tym teraz masz promocję w IK Multimedia i kupując Sample Tanka dostajesz Miroslava Philharmonika za darmo. Jakby nie liczyć - 2 tys. w kieszeni + praca na naprawdę niezłych instrumentach :)
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Bolbou
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 29 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Bolbou » poniedziałek 08 cze 2009, 12:16

dzięki
Pytam dlatego o hypersonica bo mam możliwość odkupienia go od znajomego w bardzo dobrej cenie... stąd moje pytanie o niego własnie
pzdr

Awatar użytkownika
Vibra
Posty: 282
Rejestracja: sobota 29 cze 2002, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Vibra » poniedziałek 08 cze 2009, 14:32

Czesc. Kolega poleca Ci SampleTanka, być może do dobra propozycja. Ja posiadam Hypersonica 2 i problem mam taki, że moduł nie jest w sprzedaży i nie ma wsparcia. Udało mi sie kupic dwa rozszerzenia kolejne dwa sa nieosiagalne. Co do dzielenia, klawiatury itd. Ja robie to u siebie na zasadzie presetow i w kazdym programuje co chcce. Natomiast dobrze działa z midi, tzn, zmiana barw itd.

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 11 mar 2008, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: grzybiarz » wtorek 13 paź 2009, 10:31

Witam. Podepnę się pod temat. Otóż, niedawno przesiadłem się na Windowsa 7 i... nie mogę odpalić Hypersonica2.
"File SYNSOACC.DLL does not have the expected interface."


Tak błąd wyskakuje, potem coś z ReWireDLL, potem coś Mircosoft C++? Kurcze... istnieje jakiś sposób na odpalenie? możemam cośzainstalować? Jakiś patch? 


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Akton » wtorek 13 paź 2009, 11:00

...
Witam. Podepnę się pod temat. Otóż, niedawno przesiadłem się na Windowsa 7 i... nie mogę odpalić Hypersonica2.
"File SYNSOACC.DLL does not have the expected interface."

Tak błąd wyskakuje, potem coś z ReWireDLL, potem coś Mircosoft C++? Kurcze... istnieje jakiś sposób na odpalenie? możemam cośzainstalować? Jakiś patch? ...
 


 


Niestety muszę Cię zmartwić. U mnie Hypersonic po pewnym czasie przestał odpalać i wyskakiwał komunikat o błędzie (zarówno w jedynce, jak i w dwójce). Taki już jego urok - jestem pewny, że coś z kluczem jest nie tak. Jeżeli masz "Try before buy", to chyba możesz zapomnieć o tym playerze. Ja odpuściłem sobie już dawno :)

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 11 mar 2008, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: grzybiarz » wtorek 13 paź 2009, 17:05

A coś w zastępstwie? Co spełni swoją rolę?


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Akton » wtorek 13 paź 2009, 17:11

...
A coś w zastępstwie? Co spełni swoją rolę?
...
 


Sample Tank 2,5 XL IK Multimedia. Pisałem już o tym wcześniej. Na pewno będziesz zadowolony.


Dla leniwych w poszukiwaniach: http://www.ikmultimedia.com/sampletank/features/Laughing

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 11 mar 2008, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: grzybiarz » czwartek 15 paź 2009, 14:48

Dzięki, ale widze że to porpstu wina windowsa 7.


PianoTeq również nie dziala.


Jest błąd "Microsoft Visual C++ Runtime Library" :(


Watpie że i ten progz zadziała. 


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: preceli » czwartek 15 paź 2009, 15:41

...Dzięki, ale widze że to porpstu wina windowsa 7...

Fajnie, że wreszcie zameldowałeś na jakiej platformie pracujesz.
Oczywiście pewnie myślisz, że wszyscy tu obecni mają czarodziejskie kule, albo co najmniej zapierdzielają w CBŚ-mieciu.
Człeku, pomyśl choć raz za kogoś, o ile taki nawał roboty nie rozwali Ci mózgoczaszki.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

ODPOWIEDZ