Hypersonic 2 - banki brzmień

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Akton » czwartek 22 paź 2009, 08:54



Coś mi się wydaje, że jednak mnie namówisz na Sample Tanka :D. Nie wiem czy to co znalazłem na youtubie można brać pod uwagę, ale ogólnie spodobało mi się to brzmienie :). No i bardzo pasuje mi jeszcze to, że zajmuje tylko 7 GB na dysku. Mam niestety tylko 40 GB wolnego miejsca :(.

Nie mniej jednak, myślę że nie pożałuję zakupu. Potwierdzisz moją hipotezę ? ;]

Zdecydowanie potwierdzam :) W ostatnich kilku latach przetestowałem mnóstwo różnych VSTi. Wcześniej czytałem wiele różnych opinii kolegów na naszym forum, co stanowiło dla mnie jakąś tam wykładnię, tym bardziej, że niektórzy mają ogromną wiedzę, a co ważniejsze, dzielą się nią z innymi (tu muszę wspomnieć Pietra, który nigdy nie odmówił mi sensownych porad, z pisaniem maili na PW włącznie). Daj Panie Boże więcej takich Piotrusiów :)


Ale do rzeczy. Zdarzało się również i tak, że niektóre instrumenty, zachwalane przez kolegów, nie spełniły moich oczekiwań. Tu mogę jako przykład podać Kontakta 3 - świetny sampler, chyba jeden z najlepszych, a może i najlepszy, ale jego biblioteki to już zupełnie inna sprawa, a mnie zależy przede wszystkim na dobrych brzmieniach. Takich przykładów mógłbym podać więcej. Piszę dlatego, gdyż trzeba samemu się przekonać, czy jakiś VSTi odpowiada nam, czy nie. Ja się przekonałem co do kilku instrumentów. Propozycje IK Multimedia nie są, o czym pisałem już wcześniej, wymagające sprzętowo, a naprawdę świetnie brzmią, dlatego Ci je zaproponowałem.  Mając zarówno Sample Tanka (oczywiście 2,5 XL) oraz Philharmonika (wersja oczywiście 7 GB), masz w zasadzie pełne spektrum dobrych brzmień - i do rozrywki w szerokim tego słowa znaczeniu (ST), i do muzyki symfonicznej (PM). Aktualnie piszę coś tam właśnie na orkiestrę symfoniczną i odpaliłem tylko PM - w zupełności mi to wystarcza.


Aha - nie jestem pracownikiem wspomnianej firmy Laughing

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Robix » czwartek 22 paź 2009, 15:14


Ale do rzeczy. Zdarzało się również i tak, że niektóre instrumenty, zachwalane przez kolegów, nie spełniły moich oczekiwań. Tu mogę jako przykład podać Kontakta 3 - świetny sampler, chyba jeden z najlepszych, a może i najlepszy, ale jego biblioteki to już zupełnie inna sprawa, a mnie zależy przede wszystkim na dobrych brzmieniach. Takich przykładów mógłbym podać więcej. Piszę dlatego, gdyż trzeba samemu się przekonać, czy jakiś VSTi odpowiada nam, czy nie. Ja się przekonałem co do kilku instrumentów. Propozycje IK Multimedia nie są, o czym pisałem już wcześniej, wymagające sprzętowo, a naprawdę świetnie brzmią, dlatego Ci je zaproponowałem.  Mając zarówno Sample Tanka (oczywiście 2,5 XL) oraz Philharmonika (wersja oczywiście 7 GB), masz w zasadzie pełne spektrum dobrych brzmień - i do rozrywki w szerokim tego słowa znaczeniu (ST), i do muzyki symfonicznej (PM). Aktualnie piszę coś tam właśnie na orkiestrę symfoniczną i odpaliłem tylko PM - w zupełności mi to wystarcza.

Aha - nie jestem pracownikiem wspomnianej firmy Laughing


...


To mnie przekonałeś :). Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Też właśnie rozczarowałem się niektórymi wtyczkami, nie mam ich wiele ale mam. Chodziło mi o odpowiedź kogoś, kto tak samo był rozczarowany i wreszcie znalazł to co chciał :). Bradzo dziękuję za pomoc.


Serdecznie pozdrawiam

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: AkselPL » czwartek 22 paź 2009, 15:22

Witam. Podepnę się pod temat. Otóż, niedawno przesiadłem się na Windowsa 7 i... nie mogę odpalić Hypersonica2.
"File SYNSOACC.DLL does not have the expected interface."


Tak błąd wyskakuje, potem coś z ReWireDLL, potem coś Mircosoft C++? Kurcze... istnieje jakiś sposób na odpalenie? możemam cośzainstalować? Jakiś patch? 


Problem jest z "donglem". ...albo masz pirata i nie zainsalowałeś TruEmu czy jak to sie tam nazywa albo nie masz Dongla.
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

ODPOWIEDZ