Z audio na MP3 - jaki program?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
belcanto
Posty: 150
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Z audio na MP3 - jaki program?

Post autor: belcanto » środa 22 paź 2003, 10:32

Ja zaproponuję ci programik LAME.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Z audio na MP3 - jaki program?

Post autor: WG » środa 22 paź 2003, 17:17

...Exact Audio Copy - do tego coder fraunhoffer. Nikt nie pozna, że to mp3. Przynajmniej na komputerowych głośniczkach, hehe. ...

**********************



ja mam AudioGoGo - jak dla mnie jest swietny, b.wysoka jakosc nagran. A NIE POLECAM encoderow Xinga, ktore szczycą sie tym, ze sa szybkie. Fakt. Ale jakosc mierna ;)

**********************

Niestety coś za coś. To, że kodeki działają szybko bo są zoptymalizowane nie zawsze będzie skutkować dobrą jakością dźwięku.

Nie miałem do czynienia z Lame ale wiem, że na kodeka Franhoffer można przeważnie liczyć chociaż raz trafiło się, że w żaden sposób nie udało mi się zmusić kodeka do poprawnej kompresji pewnego sygnału. Ktoś zna takie przypadki ? Mi się to przydażyło bodajże z kilka razy. Po prostu ten osłwiony Franhoffer niestety wyłożył się na jakości.

Druga sprawa, że ten Franhoffer jest już chyba nie rozwijany, chyba doszli do pewnego punktu i stanęli, szkoda Teraz tylko sprzedają licencje na coś co powstało jakiś czas temu.



A tak wogóle to nie wiem czy wiecie ale kodowanie MP3 pochodzi właśnie stamtąd i to oni mają wszelkie prawa do patentu na MP3. Dziwię się tylko w jaki sposób udało się to wypuścić pod postacią darmowego Lame.



A tak po za tym ja osobiście wolę OGG. Bije MP3 o głowę. Ogg Vorbis stosuje całkiem inny mechanizm kodowania niż ten w MP3. Szkoda tylko, że jest na razie tak mało popularny ale kto wie.




ODPOWIEDZ