Klawiatura ważona 76 klawiszy

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Piniol
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Klawiatura ważona 76 klawiszy

Post autor: Piniol » sobota 22 sie 2009, 18:03

Czy ktoś mógłby polecić mi stage piano (może być z głośniczkami) lub sterownik 76 klawiszowy z mechanizmem młoteczkowym? Szukam w inetrnecie ale firmy produkują tylko wersję 88 klawiszy. Znalazłem jedynie Doepfera ale cena jest zabójcza. Chciałbym czasem wozić takie piano na granie a jak wiadomo prawie do żadnego pojazdu taki klawisz się w poprzek nie zmieści. Nord stage nie wchodzi w grę. Mam okazję kupić rolanda ep 77 ale tam jest niestety klawiatura półważona (chyba że się mylę?)


Pozdrawiam, i dziękuję za pomoc.

Muzyk jazzowy, skrzypek, klawiszowiec.
http://www.myspace.com/bienczyckidominik

2ms
Posty: 177
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2005, 00:00

Re: Klawiatura ważona 76 klawiszy

Post autor: 2ms » sobota 22 sie 2009, 18:47

 Ensoniq zrobił kiedyś workstation z 76 klawiszami ważonymi, ale nie pamiętam w tej chwili nazwy...

ROLAND JP8000, YAMAHA Motif ES6, WALDORF Blofeld, OBERHEIM MC1000/76, IBM T40, BEHRINGER BCA-2000, ALESIS M1 Active mk2, Sennheiser HD265 Linear x2... http://www.myspace.com/inthetwilightbandpl

2ms
Posty: 177
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2005, 00:00

Re: Klawiatura ważona 76 klawiszy

Post autor: 2ms » sobota 22 sie 2009, 18:51

to był chyba KS-32


[addsig]
ROLAND JP8000, YAMAHA Motif ES6, WALDORF Blofeld, OBERHEIM MC1000/76, IBM T40, BEHRINGER BCA-2000, ALESIS M1 Active mk2, Sennheiser HD265 Linear x2... http://www.myspace.com/inthetwilightbandpl

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Klawiatura ważona 76 klawiszy

Post autor: grembo » sobota 22 sie 2009, 20:44

to był chyba KS-32


 




miałem - nieszczegolna ta klawiatura byla, niby Fatar a jakas taka....

Piniol
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Klawiatura ważona 76 klawiszy

Post autor: Piniol » niedziela 23 sie 2009, 01:47

...to był chyba KS-32
 


miałem - nieszczegolna ta klawiatura byla, niby Fatar a jakas taka.......


Dzięki za odzew, jak widać nie mam za dużo wyboru. Chyba będę musiał kupić 88kę

Muzyk jazzowy, skrzypek, klawiszowiec.
http://www.myspace.com/bienczyckidominik

Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: Klawiatura ważona 76 klawiszy

Post autor: Jarek_Zand » niedziela 23 sie 2009, 05:09

  Dzięki za odzew, jak widać nie mam za dużo wyboru. Chyba będę musiał kupić 88kę
...


Sam miałem kiedyś identyczny problem. Rzuć okiem na Yamaha CP33.


1,3M szeroka i waży tylko 18kg.




[addsig]

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Klawiatura ważona 76 klawiszy

Post autor: Redakcja » niedziela 23 sie 2009, 13:36

...Czy ktoś mógłby polecić mi stage piano (może być z głośniczkami) lub sterownik 76 klawiszowy z mechanizmem młoteczkowym? Szukam w inetrnecie ale firmy produkują tylko wersję 88 klawiszy. Znalazłem jedynie Doepfera ale cena jest zabójcza. Chciałbym czasem wozić takie piano na granie a jak wiadomo prawie do żadnego pojazdu taki klawisz się w poprzek nie zmieści...

Będzie z tym wielki kłopot choć cała idea jest jak najbardziej słuszna. Jeśli nie gramy klasyki to 76 klawiszy spokojnie wystarczy, a przy tym instrument ma mniejsze gabaryty i jest lżejszy.          
Niestety z mechaniką młotkową spotkamy się głównie w klawiaturach 88-klawiszowych. Są jednak odstępstwa. Z tych bardziej znanych:
 - syntezatory: Ensoniq KS32, Yamaha S70XS
 - kontrolery (klawiatury) MIDI: Studiologic VMK-176, CME-Pro ZSC 76, Doepfer PK88/LMK2+/LMK4+ (wszystkie występują w wersjach 76- lub 88-klawiszowych)

...miałem - nieszczegolna ta klawiatura byla, niby Fatar a jakas taka...


Śmiem twierdzić, iż akurat KS-32 ma jedną z lepszych jakościowo klawiatur młotkowych z jakimi można było się spotkać w czasach, gdy był jeszcze produkowany. Jeśli kolega Piniol spotka się gdzieś jeszcze z tym modelem, to gorąco mu go polecam, aby tylko był w dobrym stanie. Wbrew pozorom klawiatury młotkowe są bardzo kapryśne zarówno w eksploatacji jak i serwisie.

...Sam miałem kiedyś identyczny problem. Rzuć okiem na Yamaha CP33.
1,3M szeroka i waży tylko 18kg...


Yamaha CP33 (88-klawiszów) posiada system graded hammer (rolę młotków pełnią w niej pręty) - to też niezły wybór.

...Mam okazję kupić rolanda ep 77 ale tam jest niestety klawiatura półważona (chyba że się mylę?)...

Roland ep-77 nie ma mechanizmu młotkowego.


[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Piniol
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Klawiatura ważona 76 klawiszy

Post autor: Piniol » niedziela 23 sie 2009, 14:02

Wielkie dzięki! Patrząc na ensoniqa to jest on chyba trochę mniejszy (duża przestrzeń na kółka modulacji). Chyba jednak poszukam 88 bo jest zdecydowanie duży wybór. Tak przy okazji, słyszałem żeby unikać yamahy do jakiegoś rocznika bo jakiś element był wadliwy i trzeba było jeździć co pół roku do serwisu?

Muzyk jazzowy, skrzypek, klawiszowiec.
http://www.myspace.com/bienczyckidominik

Piniol
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Klawiatura ważona 76 klawiszy

Post autor: Piniol » niedziela 23 sie 2009, 15:04

Bardzo interesujący jest ten model CME co podał pan Wojciech, nie mogę znaleźć w necie informacji co do ceny w Polsce jak i wagi. Na stronie cme są tylko wymiary. Czy klawiatury ważone CME są warte uwagi?
Muzyk jazzowy, skrzypek, klawiszowiec.
http://www.myspace.com/bienczyckidominik

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Klawiatura ważona 76 klawiszy

Post autor: Redakcja » niedziela 23 sie 2009, 15:42

...Bardzo interesujący jest ten model CME co podał pan Wojciech, nie mogę znaleźć w necie informacji co do ceny w Polsce jak i wagi. Na stronie cme są tylko wymiary. Czy klawiatury ważone CME są warte uwagi?...



Informacje o ZSC 76 są mocno enigmatyczne. Z tych dostępnych można wynieść, iż cena tej klawiatury będzie kształtowała się w okolicach 500$, oraz, że... nie będzie lekką - jakieś 30 kg(!?). W Polsce dystrybutorem CME jest firma Audiostacja, produkt nie jest jeszcze dostępny. Wcześniejsze modele CME z hammer action mają zarówno swych przeciwników jak i sympatyków - samo życie. Na Twym miejscu, na dzień dzisiejszy, przyjrzałbym się wnikliwie także Studiologic VMK-176/188 Plus.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

ODPOWIEDZ