Wygrzewanie słuchawek

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
yopek
Posty: 4
Rejestracja: sobota 26 lis 2005, 00:00

Wygrzewanie słuchawek

Post autor: yopek » czwartek 27 sie 2009, 21:40

Witajcie,


 


mam zamiar niedługo kupic słuchawki beyerdynamic dt990 pro (myslałem jeszcze o dt 880 ale to juz mnie cena przerasta) do nazwe to homerecordingiem bo czysta amatorka i chciałbym sie dowiedziec cos na temat wygrzewania tych słuchawek:


1. ile czasu powinno to trwac?


2. na jakiej głosnosci?


3. co powinno grac: plyta audio, radio, mp3 czy bez znaczenia


4. czy jesli bede robił przerwy w wygrzewaniu to wpłynie to na pozniejsza jakos sprzetu?


5. jaki dobrac do tego przedwzmacniacz? albo jesli ktos poleciłby jakis interfejs audio który dobrze spełniałby taka role i kosztował nie wiecej niz 1000zł to byłbym wdzieczny


6. jesli o czyms zapomniałem to prosze dodac


 


dziekuje i pozdrawiam


Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Wygrzewanie słuchawek

Post autor: Redakcja » czwartek 27 sie 2009, 21:51

...jesli o czyms zapomniałem to prosze dodac...

Zapomniałeś spytać pod jaką kołdrą!
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
yopek
Posty: 4
Rejestracja: sobota 26 lis 2005, 00:00

Re: Wygrzewanie słuchawek

Post autor: yopek » czwartek 27 sie 2009, 22:14

......jesli o czyms zapomniałem to prosze dodac...

Zapomniałeś spytać pod jaką kołdrą! ...


 


dziękuję, nie wiedziałem ze to forum nie jest od zadawania pytań...


 


moze dosc konkretnie sprecyzowałem pytania (to chyba dobrze?) ale z tego co wiem kazde gra jakaś role w tym procesie, ale jak sie okazuje wygrzewanie słuchawek to jakis mit zeby Ci co nie wiedza zadawali pytania a Ci co wiedza stroili sobie z nich żarty.


Awatar użytkownika
gonzo
Posty: 16
Rejestracja: piątek 07 mar 2008, 00:00

Re: Wygrzewanie słuchawek

Post autor: gonzo » czwartek 27 sie 2009, 22:15

...
Witajcie,

 

mam zamiar niedługo kupic słuchawki beyerdynamic dt990 pro (myslałem jeszcze o dt 880 ale to juz mnie cena przerasta) do nazwe to homerecordingiem bo czysta amatorka i chciałbym sie dowiedziec cos na temat wygrzewania tych słuchawek:

1. ile czasu powinno to trwac?


Jakieś 2-3 tygodnie

2. na jakiej głosnosci?


Koniecznie na 0,3 dB

3. co powinno grac: plyta audio, radio, mp3 czy bez znaczenia


Koniecznie plik 24 bit i 96 kHz(minimum)

4. czy jesli bede robił przerwy w wygrzewaniu to wpłynie to na pozniejsza jakos sprzetu?


Można robić przerwy po min. 7 godz. pracy ciągłej. Najlepiej jakieś gęste tehno lub house. Na muzyce akustycznej ne wygrzejesz dobrze.

5. jaki dobrac do tego przedwzmacniacz? albo jesli ktos poleciłby jakis interfejs audio który dobrze spełniałby taka role i kosztował nie wiecej niz 1000zł to byłbym wdzieczny


Najlepiej jakaś niemiecka Vermona lub SB Live! OEM

6. jesli o czyms zapomniałem to prosze dodac


Koniecznie w temperaturze 25 st.C. i wilgotności  powietrza od 83 do 88 % po pierwsze a po drugie z życiu bym nie wpadł na napisanie takich bzdur. ROTFL !!!

 

dziekuje i pozdrawiam...
 


Też pozdrawiam. Niech się dobrze grzeje.

Muzyk, realizator

danas
Posty: 106
Rejestracja: piątek 02 lis 2007, 00:00

Re: Wygrzewanie słuchawek

Post autor: danas » czwartek 27 sie 2009, 22:21

Chodzi o to, zebys zaczal uzywac uszu, sluchac, bo dzwiek to cos co sie slysze, a nie o czym sie wie. Widac, ze naczytales sie na forach roznych rzeczy, i ze WIESZ ale czy SLYSZYSZ? Jesli nie to po co sobie zawracac glowe czyms takim jak wygrzewanie sluchawek ? Zacznij zwracac uwage na wazniejsze rzeczy, np muzyke :)


Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Wygrzewanie słuchawek

Post autor: Redakcja » czwartek 27 sie 2009, 23:09

...ale jak sie okazuje wygrzewanie słuchawek to jakis mit zeby Ci co nie wiedza zadawali pytania a Ci co wiedza stroili sobie z nich żarty...



Dokładnie.



I tak masz wielkie szczęście, że nie uzyskałeś np. takiej odpowiedzi, w języku audio-voodoo:

1). wyjmij przetworniki z nauszników, odłącz od przewodów i przez kilka dni po kilkanaście zdrowasiek wygrzewaj same kable. Aby to uczynić należy do każdego z kabli (lewy/prawy) podłączyć przez moduł słuchawkowy możliwie najlepszego przedwzmacniacza (koniecznie lampowego) obwód żarzenia niskonapięciowej lampy elektronowej - oczywiście im starsza, tym lepsza;

2). zamontuj przetworniki;

3). podłącz wobulator (koniecznie lampowy!) i z maksymalnym podanym poziomem przemiataj pasmo w pełnym zakresie częstotliwości podanym przez producenta (min/max). Pamiętaj aby czynić to w temperaturze ciała, czyli najlepiej mieć słuchawki na uszach. Tak czyń też przez kilkanaście zdrowasiek na dobę, przez ok. tydzień;

4). zdejmij słuchawki;

5). udaj się do laryngologa;

6). udaj się do psychiatry;

7). zanim jeszcze raz zapostujesz u nas na forum zapoznaj się z naszym magazynem, serwisem, działem FAQ oraz Archiwum na nim. O wyszukiwarkach nie wspomnę, bo jak dotąd jesteś tu pierwszym, który raczył wystąpić z TAKIM problemem.



Sorry, s'est la żizń.


[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
ZgibniewZiobor
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 00:00

Re: Wygrzewanie słuchawek

Post autor: ZgibniewZiobor » czwartek 27 sie 2009, 23:26

Chłopie włącz sobie i niech na sredniej głośności grają tydzień i już. Włącz jakąś płyte w kolo i tyle. Ja tak swoje Sennki wygrzewałęm.


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Wygrzewanie słuchawek

Post autor: preceli » czwartek 27 sie 2009, 23:32

...Chłopie włącz sobie i niech na sredniej głośności grają tydzień i już. Włącz jakąś płyte w kolo i tyle. Ja tak swoje Sennki wygrzewałęm...

Następny
Jedyne dwie rzeczy jakie zawsze należy zrobić w przypadku nowych słuchawek to nauczyć się ich słuchać i cieszyć się, że są nowe.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
jaca2303
Posty: 211
Rejestracja: poniedziałek 30 paź 2006, 00:00

Re: Wygrzewanie słuchawek

Post autor: jaca2303 » piątek 28 sie 2009, 01:04

...Chłopie włącz sobie i niech na sredniej głośności grają tydzień i już. Włącz jakąś płyte w kolo i tyle. Ja tak swoje Sennki wygrzewałęm...

Następny
Jedyne dwie rzeczy jakie zawsze należy zrobić w przypadku nowych słuchawek to nauczyć się ich słuchać i cieszyć się, że są nowe.


A kolumny???

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Wygrzewanie słuchawek

Post autor: PiotrK » piątek 28 sie 2009, 01:05

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 03:33 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

ODPOWIEDZ