Nagłośnienie i oświetlenie lodowiska

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
karkoteka
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 00:00

Nagłośnienie i oświetlenie lodowiska

Post autor: karkoteka » wtorek 15 wrz 2009, 21:08

Witam serdecznie

Dziś dowiedziałem się o niespodziance jaką mi urządził mój pracodawca (z grzeczności nie podam nazwy:). Sprawa wygląda tak, że muszę się zająć nagłośnieniem i oświetleniem plenerowego lodowiska. Wymiary to 20x20m, miejsce: dziedziniec zamku. Zawodowo jestem realizatorem oświetlenia, więc ze światłem dam sobie radę. Problem polega na nagłośnieniu tego przybytku. Realizacją audio zajmuje się bardziej hobbystycznie i szczerze mówiąc nie znam się na instalacjach napowietrznych. Mimo tego kosztorys muszę przygotować.
Moje pytanie brzmi:
Jakie kolumny głośnikowe wytrzymają zimowe warunki, dodam tylko że zima tam gdzie pracuje bywa bardziej deszczowa niż mroźna i snieżna? Mój akustyk wyjechał na kurs i nie sposób się z nim skontaktować. Szukam więc pomocy u Was.
Co do tych zestawów głośnikowych to mile widziane są konstrukcje aktywne, ale może istnieją również rozwiązania działające w standardzie 100V ( typowo "radiowęzłowe") Ważne aby przetwarzały w miarę dobrze, ponieważ będzie z nich leciała muzyka klasyczna, oraz aby wytrzymały zimową aurę. No i oczywiście dobrze pokryły obszar 400m2. Koszty są sprawą do negocjacji.

Pomożecie?! :)

tomkat_75
Posty: 170
Rejestracja: piątek 20 mar 2009, 00:00

Re: Nagłośnienie i oświetlenie lodowiska

Post autor: tomkat_75 » środa 16 wrz 2009, 10:02

Zgłoś się do tej firmy  http://www.rduch.com.pl/ Tak się składa że mam pod opieką podobny "sezonowy przybytek" Nagłośnienie robiła właśnie ta firma. Kolumny odporte na warunki atmosferyczne w systemie 100V po 50W. Dwa sezony bez problemów jak do tej pory. Jakość dzwięku taka sobie. Ale nie ma co przesadzać na lodowiskach publicznych bo nie przychodzą tam melomani by posłuchać muzyki.


Awatar użytkownika
MaciejB
Posty: 132
Rejestracja: sobota 24 sty 2009, 00:00

Re: Nagłośnienie i oświetlenie lodowiska

Post autor: MaciejB » środa 16 wrz 2009, 17:51

...
Zgłoś się do tej firmy  http://www.rduch.com.pl/ Tak się składa że mam pod opieką podobny "sezonowy przybytek" Nagłośnienie robiła właśnie ta firma. Kolumny odporte na warunki atmosferyczne w systemie 100V po 50W. Dwa sezony bez problemów jak do tej pory. Jakość dzwięku taka sobie. Ale nie ma co przesadzać na lodowiskach publicznych bo nie przychodzą tam melomani by posłuchać muzyki....
 


 


Odradzam nagłośnienie Rduch do takiego zastosowania. Jest wiele ZNACZNIE lepszych produktów. Wszystko zależy od funduszy inwestora. Co mogę polecić to firmy Apart, JBL, drożej EAW. Naszczęście 20m x 20m to niewiele. Sugerował bym zrobić symulację np. w EASE. Najtaniej to skorzystać z Apart MPH30, wykorzystać słupy oświetleniowe. Jezeli ma byc znacznie lepsza jakosc dzwieku mozna kombinowac dalej (Jbl, jeszcze lepiej EAW). Na taki obiekt pewnie zamkniesz sie w 240W koncowce. I tez nieradze aby byl to np RH Sound... tudziez inne badziewie wciskane teraz przez niektore firmy. Co wazne przewod do tego oczywiscie ten czarny ("żelowy")

Muzyk, realizator dźwięku, VJ

Awatar użytkownika
MaciejB
Posty: 132
Rejestracja: sobota 24 sty 2009, 00:00

Re: Nagłośnienie i oświetlenie lodowiska

Post autor: MaciejB » środa 16 wrz 2009, 17:59

Ten Apart to mial byc MP26


 


zerknij na priv oprocz tego Wink 

Muzyk, realizator dźwięku, VJ

Awatar użytkownika
karkoteka
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 00:00

Re: Nagłośnienie i oświetlenie lodowiska

Post autor: karkoteka » środa 16 wrz 2009, 18:03

 
Odradzam nagłośnienie Rduch do takiego zastosowania. Jest wiele ZNACZNIE lepszych produktów. Wszystko zależy od funduszy inwestora. Co mogę polecić to firmy Apart, JBL, drożej EAW. Naszczęście 20m x 20m to niewiele. Sugerował bym zrobić symulację np. w EASE. Najtaniej to skorzystać z Apart MPH30, wykorzystać słupy oświetleniowe. Jezeli ma byc znacznie lepsza jakosc dzwieku mozna kombinowac dalej (Jbl, jeszcze lepiej EAW). Na taki obiekt pewnie zamkniesz sie w 240W koncowce. I tez nieradze aby byl to np RH Sound... tudziez inne badziewie wciskane teraz przez niektore firmy. Co wazne przewod do tego oczywiscie ten czarny ("żelowy")...
 


 


Jeśli chodzi o słupy oświetleniowe to takowych nie ma. Najprawdopodobniej zostaną postawione w czterech rogach statywy wysokie na ok 5,5m z belkami oświetleniowymi. Ma istnieć bowiem możliwość regulacji natężenia światła, kilka kolorów, itp. Co do symulacji to chętnie przeprowadzę, ale jak na razie nie znam dokładnych danych. Sytuacja ciągle się rozwija. Jutro mam rozmawiać o tym ze szefem wszytkich szefów to być może podam jakieś dokładniejsze informacje.


Dzięki i pozdrawiam


tomkat_75
Posty: 170
Rejestracja: piątek 20 mar 2009, 00:00

Re: Nagłośnienie i oświetlenie lodowiska

Post autor: tomkat_75 » czwartek 17 wrz 2009, 07:22

...
 
Odradzam nagłośnienie Rduch do takiego zastosowania.
 


 


Mam naglośnienie tej firmy dokładnie pod takie zastosowanie. Dwa sezony prawdziwej zimy. trwającej 4-5 miesięcy. do tego okresy przejsciowe i nic się z nim nie stało. Nie mówię że jest to doskonała jakość audio tylko że przetrwało mrozy po dwadzieścia parę stopni, zawieruchy, lód, deszcz (na kolumnach wisiały raz sople), oraz obsługę ludzi pochądzących z programu prac publicznych:) Nie odradzam tylko polecam bo się po prostu sprawdziło. A że są rozwiązania oferującą lepszą jakość audio to nie zaprzeczam. Takowymi równiesz dysponuje ale na halach widowiskowo sportowych. Właśnie trzeba je znowu wydobyć z magazynów bo nowy sezon za pasem. Jeśli autor wątku chce dowiedzieć więcej o tym gdzie i co to za lodowisko to niech się odezwie na priva.


AshleyS
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 23 sie 2018, 15:00

Re: Nagłośnienie i oświetlenie lodowiska

Post autor: AshleyS » czwartek 23 sie 2018, 15:10

Jeśli chodzi o oświetlenie to zdecydowanie polecam oświetlenia Renovisa. Oferują świetne oświetlenie obiektów sportowych https://renovis.pl/oferta/oswietlenie-wewnetrzne/sport/

Bijere38
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 wrz 2018, 15:23

Re: Nagłośnienie i oświetlenie lodowiska

Post autor: Bijere38 » piątek 07 wrz 2018, 15:28

Nie będzie to należało do łatwego zadania.

__

https://www.estetica-grodzisk.pl/

ODPOWIEDZ