Sennheiser HD600 czy AKG K241 Studio

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
hardstep
Posty: 191
Rejestracja: sobota 26 lip 2003, 00:00

Sennheiser HD600 czy AKG K241 Studio

Post autor: hardstep » czwartek 14 sie 2003, 11:14

Chcialbym dowiedziec sie ktore sluchawki lepiej spelniaja swoje zadanie w studio i jaka jest ich orientacyjna cena.Jestem wlasnie w Niemczech i rozgladam sie rowniez za Ultrasone HI FI 2000.Prosze o pomoc.

Awatar użytkownika
xvoice
Posty: 78
Rejestracja: piątek 21 mar 2003, 00:00

Re: Sennheiser HD600 czy AKG K241 Studio

Post autor: xvoice » czwartek 14 sie 2003, 11:39

...Chcialbym dowiedziec sie ktore sluchawki lepiej spelniaja swoje zadanie w studio i jaka jest ich orientacyjna cena.Jestem wlasnie w Niemczech i rozgladam sie rowniez za Ultrasone HI FI 2000.Prosze o pomoc. ...

**********************

Z tego co mi wiadomo postwaiłbym na AKG. Firma ta cieszy sie dośc sporym uznaniem wśród ludzi pracujących w studio zajmujących sie dźwiekiem. To sa słuchawki bardzo solidnie skonstruwane i oferujące doskonałe parametry techniczne w kwestii monitoringu odsłuchowego dlatego tak czesto sięgają po nie dźwiekowcy.

Jesli chodzi o Sennhaisery to nie zabardzo je znam, ale to moze ktos inny jeszcze cos dopowie na ten temat.



Pozdrawaim;




Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Sennheiser HD600 czy AKG K241 Studio

Post autor: cichydd » czwartek 14 sie 2003, 12:00

AKG są bardzo prymitywnej konstrukcji. Jak dla mnie po prostu niewygodne. Weź pod uwagę Beyerdynamici z serii DT. Jeśli chodzi o HD 600 to grają perfekcyjnie ale na głowie lepiej leżą HD 590 ( idealne przyleganie i lekkość ) brzmiąc równie dobrze ( choć przyznam że porównywałem tylko w MediaMarkcie )

Awatar użytkownika
krezul
Posty: 42
Rejestracja: piątek 03 maja 2002, 00:00

Re: Sennheiser HD600 czy AKG K241 Studio

Post autor: krezul » czwartek 14 sie 2003, 12:25

Co do MediaMarktu musze zwrocic honor, gdyz jak poprosilem to podlaczyli do dobrego wzmacniacza NADa



Jesli chodzi o powyzszy wybor to HD600 sa zdecydowanie lepsze niz AKG, jednak HD600 sa delikatniej skonstruowane...



Przesluchaj sobie HD600 HD590 HD580 i Beyerdynamic DT990PRO



pozdrawiam

szymon

Awatar użytkownika
Zone
Posty: 99
Rejestracja: piątek 24 maja 2002, 00:00

Re: Sennheiser HD600 czy AKG K241 Studio

Post autor: Zone » czwartek 14 sie 2003, 15:57

A jak sie maja AKG K240 S w stosunku do Ultrasone? Czym w ogole roznia sie 240 od 241



Pozdrawiam/Zone przed zakupem sluchawek
Sanok

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Sennheiser HD600 czy AKG K241 Studio

Post autor: oduck » czwartek 14 sie 2003, 16:04

Zone : ja rowniez bardzo polecam DT990pro , pracuje na tych sluchawkach od poczatku "kariery" i nigdy si enie zawiodlem, a i chyba najwygodniejsze (przynajmniej jesli chodzi o moja czaszke)

HD600 sennheisera maja rowniez swoich zwolennikow ale jak dla mnie sa troche za malo neutralne, uladniaja dzwiek i bardziej nadaja sie do sluchania dla przyjemnosci na hi-fi niz do pracy
fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
franiu
Posty: 58
Rejestracja: środa 05 cze 2002, 00:00

Re: Sennheiser HD600 czy AKG K241 Studio

Post autor: franiu » czwartek 14 sie 2003, 17:07

dla reżysera senheiser 600, to megadobre słuchawki, polecam!



wszystkie akg studyjne za to będą dobrze się sprawować jako słuchawki uniwersalne, w sensie ze lepiej się w nich śpiewa, gra itepe, moim zdaniem lepiej leżą od np senheisera a przede wszystkimi są bardzo wytrzymałe, w furii wokalnej ludzie robią różne rzeczy ze słuchawkami! hehe



pozdrawiam

franiu
rebel rebel 4ever

Awatar użytkownika
Zone
Posty: 99
Rejestracja: piątek 24 maja 2002, 00:00

Re: Sennheiser HD600 czy AKG K241 Studio

Post autor: Zone » czwartek 14 sie 2003, 21:14

Psy tez rozne rzeczy robia :) Moje Sennheiser-y 265 niezle potraktowal :)

Jakos sie troche zrazilem do DT. Moj kolega je mial i mowil, ze z checia wymienilby je na K240. Brzmialy mu dokladnie tak jak w opisie w EiS. A ja juz twardo postawilem na AKG, az nagle zobaczylem test Ulrasone. Troche co prawda przystanalem przy tym calym S-Logic hmmm. Jakos mi sie kojarzy z firma Creative :) Choc moze to mylne. Jesli nikt z was nie slyszal tych sluchawek, to poprosimy Pana Wroblewskiego do tablicy :)



P.S. O co chodzi z K241? Na stronie nie znalazlem :( W tescie Ultrasone tez sa K241, myslalem ze to pomylka, a w temacie posta tez 241? Oglupialem.



Pozdrawiam/Zone
Sanok

Awatar użytkownika
rednacz
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 23 maja 2002, 00:00

Re: Sennheiser HD600 czy AKG K241 Studio

Post autor: rednacz » czwartek 14 sie 2003, 23:03

Choc moze to mylne. Jesli nikt z was nie slyszal tych sluchawek, to poprosimy Pana Wroblewskiego do tablicy :)

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>



Nie zrazajcie sie tym S-Logic! Na poczatku, zanim je wyjalem z pudelka, myslalem dokladnie tak samo. Znow jakis bajerancki system, lep na klienta. Nic z tych rzeczy. Firma jest sprawdzona, maja na koncie szereg ciekawych patentow i te sluchawki sa naprawde swietne. A przykladowy wplyw S-Logic jest nastepujacy: w typowych sluchawkach w czasie przejscia na kotlach szeroko rozstawionych w panoramie macie wrazenie jakby cos przejechalo z jednej strony na druga. W S-Logic wszystko sie dzieje w obrebie glowy - panorama jest wykreowana w wezszym kacie za pomoca zabiegow natury mechaniczno-elektrycznej (zadnej elektroniki, symulacji i tym podobnych spraw). Dzieki temu mozna sprobowac ustawic efekty przestrzenne, co w zwyklych sluchawkach moze sie nie udac.

Brzmienie Ultrasone - na poziomie HD600, albo i lepiej. Do rocka i elektroniki na pewno sa lepsze, w klasyce juz nie. Ale to kwestia gustu. Mnie sie naprawde spodobaly.A poza tym sa bardzo solidnie wykonane, smiem twierdzic ze lepiej od AKG (bo od HD600 na pewno). Umowcie sie na odsluch z dystrybutorem (Optimum Audio) - nie ma innej metody sprawdzenia.

http://www.ultrasone.de/html_e/produkte/hfi2000.html

TW

Awatar użytkownika
Zone
Posty: 99
Rejestracja: piątek 24 maja 2002, 00:00

Re: Sennheiser HD600 czy AKG K241 Studio

Post autor: Zone » piątek 15 sie 2003, 00:08

Dziekuje bardzo. Moze sie jednak skusze, bo cena nawet nie jest taka straszna. Mocno nad AKG zaczalem sie zastanawiac po przeczytaniu "doskonale zdaja egzamin w przypadku ostrzejszych gatunkow muzycznych". :)



Pozdrawiam/Zone
Sanok

ODPOWIEDZ