Jak odzyskać lub naprawić skasowane dane?!

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Ja-cek
Posty: 304
Rejestracja: piątek 28 lut 2003, 00:00

Re: Jak odzyskać lub naprawić skasowane dane?!

Post autor: Ja-cek » wtorek 19 sie 2003, 13:18

W kompie nic nie ginie, zwykle tylko zamazywany jest ślad, za pomocą którego komp to znajduje. Jeżeli pamiętasz gdzie to było (dysk, katalog, nazwa) spróbuj uruchomić komputer w dosie i wprowadzić polecenie: undelete , zwykle polecenie to wymaga parametrów i dla tego należy pamiętać lokalizację skasowanych plików. Ale przeglądnij jeszcze kosz może tam siedzi?

www.surogat.pl

Awatar użytkownika
astro
Posty: 166
Rejestracja: piątek 09 sie 2002, 00:00

Re: Jak odzyskać lub naprawić skasowane dane?!

Post autor: astro » wtorek 19 sie 2003, 13:41

Może trochę późno na takie ostrzeżenia, ale nie powinieneś wykonywać żadnych operacji na tym dysku (także start /zamknięcie systemu). Nowe dane mogą zostać zapisane na miejscu starych a wtedy to ich już nie odzyskasz. Jeżeli na tym dysku masz także system to należało by go wyjąć (dysk nie system:-)) i zanieść do kolegi, który wyżej wymienione programy posiada.
Arek - Radzyń Podlaski

Awatar użytkownika
astro
Posty: 166
Rejestracja: piątek 09 sie 2002, 00:00

Re: Jak odzyskać lub naprawić skasowane dane?!

Post autor: astro » wtorek 19 sie 2003, 13:48

Ewentualnie zna się na magicznych zaklęciach DOSem zwanych.
Arek - Radzyń Podlaski

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Jak odzyskać lub naprawić skasowane dane?!

Post autor: djx76 » wtorek 19 sie 2003, 16:00

...Może trochę późno na takie ostrzeżenia, ale nie powinieneś wykonywać żadnych operacji na tym dysku (także start /zamknięcie systemu). Nowe dane mogą zostać zapisane na miejscu starych a wtedy to ich już nie odzyskasz. Jeżeli na tym dysku masz także system to należało by go wyjąć (dysk nie system:-)) i zanieść do kolegi, który wyżej wymienione programy posiada. ...

**********************

czyli jak zapisywałem na dysku i zamykałem i uruchamiałem system to już THE END ? -
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Jak odzyskać lub naprawić skasowane dane?!

Post autor: djx76 » wtorek 19 sie 2003, 17:20

......Może trochę późno na takie ostrzeżenia, ale nie powinieneś wykonywać żadnych operacji na tym dysku (także start /zamknięcie systemu). Nowe dane mogą zostać zapisane na miejscu starych a wtedy to ich już nie odzyskasz. Jeżeli na tym dysku masz także system to należało by go wyjąć (dysk nie system:-)) i zanieść do kolegi, który wyżej wymienione programy posiada. ...

**********************

czyli jak zapisywałem na dysku i zamykałem i uruchamiałem system to już THE END ? - ...

**********************

odzyskałem pliki r-studio ale są uszkodzone - sekwencer ich nie widzi,nie rozpoznaje,mają błędy - więc tu pytanie - odzyskać się da ale czy da się naprawić odzyskane pliki ? -
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
astro
Posty: 166
Rejestracja: piątek 09 sie 2002, 00:00

Re: Jak odzyskać lub naprawić skasowane dane?!

Post autor: astro » środa 20 sie 2003, 09:09



czyli jak zapisywałem na dysku i zamykałem i uruchamiałem system to już THE END ? - ...

**********************

Nie koniecznie. Kiedy opróżniasz kosz to system nie wymazuje fizycznie danych, ale informacje o tym gdzie na dysku się znajdowały. Oznacza to, że dla systemu miejsce gdzie znajdował się skasowany plik jest puste. Każda operacja zapisu (a system zapisuje sobie na dysku dużo informacji niekoniecznie wtedy gdy Ty naciskasz Zapisz) może, podkreślam może, spowodować, że nowe dane zostaną zapisane na miejscu starych. Wtedy już nic nie odzyskasz. To że programy odzyskujące dane „utworzyły” pliki które nie dadzą się otworzyć może oznaczać dwie rzeczy: programy takie nie znają poprawnego format pliku, lub na wolnym dla systemu miejscu zostały zapisane mniejsze porcje danych i zagubiony plik jest podziurawiony (niemożliwy do poprawnego odtworzenia).

Arek - Radzyń Podlaski

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Jak odzyskać lub naprawić skasowane dane?!

Post autor: djx76 » środa 20 sie 2003, 14:01

...

czyli jak zapisywałem na dysku i zamykałem i uruchamiałem system to już THE END ? - ...

**********************

Nie koniecznie. Kiedy opróżniasz kosz to system nie wymazuje fizycznie danych, ale informacje o tym gdzie na dysku się znajdowały. Oznacza to, że dla systemu miejsce gdzie znajdował się skasowany plik jest puste. Każda operacja zapisu (a system zapisuje sobie na dysku dużo informacji niekoniecznie wtedy gdy Ty naciskasz Zapisz) może, podkreślam może, spowodować, że nowe dane zostaną zapisane na miejscu starych. Wtedy już nic nie odzyskasz. To że programy odzyskujące dane „utworzyły” pliki które nie dadzą się otworzyć może oznaczać dwie rzeczy: programy takie nie znają poprawnego format pliku, lub na wolnym dla systemu miejscu zostały zapisane mniejsze porcje danych i zagubiony plik jest podziurawiony (niemożliwy do poprawnego odtworzenia).

...

**********************

czyli chyba lipa ponieważ odzyskałem dane 3 programami i każdy podziurawił pliki,nie były to aż tak strasznie ważne pliki ale szkoda,nie ma programu który łata takie dziury ?
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Jak odzyskać lub naprawić skasowane dane?!

Post autor: MB » środa 20 sie 2003, 17:09

czyli chyba lipa ponieważ odzyskałem dane 3 programami i każdy podziurawił pliki,nie były to aż tak strasznie ważne pliki ale szkoda,nie ma programu który łata takie dziury ?...

**********************

pomyśl logicznie: jeśli w pliku są dziury i brakuje danych to skąd program ma je wytrzasnąć?

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Jak odzyskać lub naprawić skasowane dane?!

Post autor: djx76 » środa 20 sie 2003, 18:19

...czyli chyba lipa ponieważ odzyskałem dane 3 programami i każdy podziurawił pliki,nie były to aż tak strasznie ważne pliki ale szkoda,nie ma programu który łata takie dziury ?...

**********************

pomyśl logicznie: jeśli w pliku są dziury i brakuje danych to skąd program ma je wytrzasnąć?...

**********************

nie wiem skąd nie znam się na tym aż tak głęboko więc pytam.myślę logicznie i brałem to pod uwagę ale są różne narzędzia więc myślałem że jest również takie do przywracania dla pliku poprzedniej postaci.
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

ODPOWIEDZ