Perkusja z midi

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
gostq
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 11 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Perkusja z midi

Post autor: gostq » poniedziałek 18 sie 2003, 10:42



Mam plik midi, z którego chciałbym wykorzystać ścieżkę perkusyjną, która składa się z 12 instrumentów perkusyjnych. Wiadomo, ze dzwięki standardowe midi brzmią kiepsko a ja mam dużo próbek (wav) z brzmieniami perkusji.

Jak przyporządkowac teraz moje brzmienia do tej ścieżki midi. Można to zrobić w dosyć męczący sposób za pomocą programu kontakt czy F.L.

Czy jest jakiś plugin, programik współpracujący z cubase, za pomocą którego można zrealizować szybko mój zamiar.
Robię muzykę od 7 lat. Marzy mi się skomponowanie muzyki do filmu. Na razie robię muzykę w różnych stylach.

3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: Perkusja z midi

Post autor: 3h » poniedziałek 18 sie 2003, 11:07



Czy jest jakiś plugin, programik współpracujący z cubase, za pomocą którego można zrealizować szybko mój zamiar....

**********************

Native Instruments Battery

Awatar użytkownika
gostq
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 11 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Perkusja z midi

Post autor: gostq » poniedziałek 18 sie 2003, 11:14

...

Czy jest jakiś plugin, programik współpracujący z cubase, za pomocą którego można zrealizować szybko mój zamiar....

**********************

Native Instruments Battery...

**********************

Może troszkę więcej. Jak to działa?
Robię muzykę od 7 lat. Marzy mi się skomponowanie muzyki do filmu. Na razie robię muzykę w różnych stylach.

3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: Perkusja z midi

Post autor: 3h » poniedziałek 18 sie 2003, 11:28

......

Czy jest jakiś plugin, programik współpracujący z cubase, za pomocą którego można zrealizować szybko mój zamiar....

**********************

Native Instruments Battery...

**********************

Może troszkę więcej. Jak to działa?...

**********************

to software'owy sampler perkusyjny, ma możliwość wstawiania wielu warstw próbek,(czyli to co przy perkusji potrzeba). prosty w obsłudze.



http://www.nativeinstruments.de/index.php?battery_us




Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Perkusja z midi

Post autor: msieczko » poniedziałek 18 sie 2003, 11:32

Może troszkę więcej. Jak to działa?...

**********************

w dużym uproszczeniu - to instrument VST (wtyczka) którą po uruchomieniu wpinasz w kanał MIDI



następnie w Battery każdej nucie możesz przypisac jedną próbkę instrumentu perkusyjnego (np. stopy) ( tak naprawdę to można podpiąć więcej próbek które będą wyzwalane w zależności od velocity). Masz dostępne łącznie (jeżeli dobrze pamiętam) 52 tzw. pady czyli elementu do których przypinasz próbki

zobacz tu

http://www.audiofactory.pl/_ni/ni_battery.html

lub bezpośrednio na stronie producenta,



oczywiście są jeszcze podobne programy innych firm jak np. FXpansion DR008 (dodatkowo może syntezować bębny - zamiast odtwarzać próbek), Steinberg LM4
Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
gostq
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 11 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Perkusja z midi

Post autor: gostq » wtorek 19 sie 2003, 17:00

...Może troszkę więcej. Jak to działa?...

**********************

w dużym uproszczeniu - to instrument VST (wtyczka) którą po uruchomieniu wpinasz w kanał MIDI



następnie w Battery każdej nucie możesz przypisac jedną próbkę instrumentu perkusyjnego (np. stopy) ( tak naprawdę to można podpiąć więcej próbek które będą wyzwalane w zależności od velocity). Masz dostępne łącznie (jeżeli dobrze pamiętam) 52 tzw. pady czyli elementu do których przypinasz próbki

zobacz tu

http://www.audiofactory.pl/_ni/ni_battery.html

lub bezpośrednio na stronie producenta,



oczywiście są jeszcze podobne programy innych firm jak np. FXpansion DR008 (dodatkowo może syntezować bębny - zamiast odtwarzać próbek), Steinberg LM4...

**********************



(...)tak naprawdę to można podpiąć więcej próbek które będą wyzwalane w zależności od velocity.



Właśnie tego szukam!!!!!!!!!!!!!!!



Czy ktoś wie gdzie można dostać drmowe próbki perkusji odpowiadające właśnie standardowym próbką perkusyjnym midi.
Robię muzykę od 7 lat. Marzy mi się skomponowanie muzyki do filmu. Na razie robię muzykę w różnych stylach.

Awatar użytkownika
franiu
Posty: 58
Rejestracja: środa 05 cze 2002, 00:00

Re: Perkusja z midi

Post autor: franiu » wtorek 19 sie 2003, 20:55

próbek do battery poszukaj na kazzie, dub kit, drumandbass kit, jazz kit...ambience kit...takie coś jest do sciągnięcia



a w sumie to lepiej sobie battery kup, chyba jest jakas promocja, a razem z programem dostajesz płytę dobrze brzmiących bębnów

pozdrawiam



franiu





rebel rebel 4ever

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Perkusja z midi

Post autor: cichydd » wtorek 19 sie 2003, 21:33

Kiedyś EiS dołączyła płytkę do gazety pełną sampli, pętli. Mżna z nich zrobić zestawik całkiem fajny. Było dużo pojedynczych uderzeń w każdy kawałek perkusji. Może ktos ci to udostępni to sobie pociągniesz. Mogę ci to wystawić na Soulseek jeśli to przypadkiem nie piractwo ??

Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: Perkusja z midi

Post autor: Dobmatt » środa 20 sie 2003, 07:21

A pewnie, ze piractwo!!! Ty wiesz ile potu i krwi mnie kosztowalo zeby te kolekcje zmontowac? Ale, niech tam...

To juz lepiej znalezc te plytke EiS z warsztatami GigaSampler, tam jest perkusja ze leb urywa ... rozebrac plik GIG na WAV-y i bawic sie w ukladanie w Battery.



Maciej Dobrski.
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

ODPOWIEDZ