Program idealny dla lektora

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
toniacz89
Posty: 5
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 00:00

Program idealny dla lektora

Post autor: toniacz89 » piątek 15 sty 2010, 08:33

mam takie pytanie. Mianowicie - mam do zrobienia montaż ok 20 godzin nagrania lektorskiego. Musze wycinac błedy oddechy i mlaskania. Próbowałem w jakiś sposób skrócic sobie prace. Przechodzilem juz przez bramki i expandery jednak nie daje to dobrych rezultatów. Pozostaje obróbka ręczna. Szukam programu który będzie idealny do tego celu. Chodzi o to aby mozna było robić to w mozliwe najkrótszym czasie (w locie). Do tej pory uzywalem cool edita z podpisaną klawiaturą (pod Z mam wyciszenie, pod X - fade in, C - fade out, V - click reduction) Brakuje mi jednak w nim mozliwosci zmiany tempa aby przyspieszać momenty które są ok i odsłuchiwać je niejako spitchowane. Sprawdzalem juz Cubase, Acid Pro i Reaper jednak w zadnym z nich nie robi sie tego łatwiej. Prosze bardzo bardzo o jakies wskazówki i rady. Pozdrawaim


Awatar użytkownika
Kompost
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2008, 00:00

Re: Program idealny dla lektora

Post autor: Kompost » piątek 15 sty 2010, 08:48

Dla mnie do takich zadań bezkonkurencyjny jest Wavelab. Nauczysz się go w pół godziny a potem nie będziesz chciał montować na niczym innym.


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Program idealny dla lektora

Post autor: DJOZD » piątek 15 sty 2010, 08:51

Nooo kolego, wydaje mi sie że pewnych rzeczy za friko nie dostaniesz.


Wydaje mi sie jednym z lepszych metod bedzie poprostu wyćwiczenie oblugi danego programu, zrobienie wszytskich niezbednych skrótów. Cwiczenie, cwiczenie i jeszcze raz cwiczenie aż dojdziesz do swogo rekodu zyciowego na czas!


Obróbka 20 sek lektora np. w 5 sec. Laughing


Jak sobie to wyobrażasz zeby program sam wszytsko zrobił dobrze. NIe ma takich opcji. Jedyna droga opanować metody obróbki dzwięku, wycwiczenie oblugi programu. Ja takie rzeczy robie w locie, bo znam obluge programu na ktorym pracuje bardzo dobrze.


Nie sądze ze znajdzie sie ktos kto zna magiczne narzędzie.


Mozesz sobie skrócic czas pracy np. tworząc gotową sesje z zapietymi pluginami w bloku obróbki dla sladu. Potem jak nagrywasz lektora to od razu masz te pluginy na sladzie i juz idzie przez blok kompresji itp. NIe musisz ladować recznie wszytskiego. POtem ciach ciach tu i ówdzie, fade tu i tam. Gwaratuje, jak wycwiczysz to zrobisz to w pare sec.


Awatar użytkownika
Sempoo
Posty: 187
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Program idealny dla lektora

Post autor: Sempoo » piątek 15 sty 2010, 10:00

Istotne jest też, do czego to nagranie ma być przeznaczone, bo jeśli do filmu TV, to nie wiem, czy wiesz, ale w fabryce FSO się Bentley'ów nie składa ;)

ESI Juli@ + KRK RP8 gen2

WBH-2006
Posty: 174
Rejestracja: piątek 22 gru 2006, 00:00

Re: Program idealny dla lektora

Post autor: WBH-2006 » piątek 15 sty 2010, 17:17

Kup sobie Sound Forge 9 Studio za niecale 2 paczki, a bedziesz zadowolony, serio! Tam wlasnie masz suwak pitch-tempo +/- w nieskonczonosc, super! :D 32 sciezki wokalne po 2-3 minuty kazda edytuje w czasie ponizej 4ch godzin (wdechy i smieci), a sample z filmu 1,5h wycinam w ilosci 50-150 szt. w ok. 2h (niestety nie mam wersji pro, gdzie pozniej jest ich automatyczny export - to byloby jeszcze szybciej)... to moje skromne rekordy narazie. :)


ODPOWIEDZ