Co zamiast SoundFontów?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
zielak
Posty: 8
Rejestracja: środa 02 lip 2003, 00:00

Co zamiast SoundFontów?

Post autor: zielak » czwartek 21 sie 2003, 01:30

Dla wielu pewnie głupi problem.

Wymieniłem kartę z "sb live" na "waveterminal192", lubię niestety czasami używać soundfontów, których oczywiście na wt 192 nie da się użyć.

Co w zamian?

Chodzi mi o to: jako że jestem przywiązany do swojej kolekcji sf2, chciałbym przekonwertować je tak bym mógł używać ich na waveterminalu. I tu niestety moja uboga wiedza się kończy, nie mam pojęcia co dalej. Jaki soft, jakie banki i formaty wchodzą w grę itd? ... Sb wszystko zrobił za mnie...



pozdrawiam



zielak

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 179
Rejestracja: piątek 28 cze 2002, 00:00

Re: Co zamiast SoundFontów?

Post autor: przemal » czwartek 21 sie 2003, 02:27

nie trzeba rezygnować z soundfontów, po prostu sprzętowy sampler sb live obsługujący sf, a którego z wiadomych względów brak w waveterminalu, należy zastąpić samplerem programowym który czyta soundfonty, a tu wybór jest ogromny (halion, kontakt, virtual sampler etc. występujące jako instrumenty VST lub DXi) oczywiście głowny program którego używasz musi je obsługiwać
Jestem absolwentem ASP w Krakowie, a więc jestem z innej branży :) Tworzenie muzyki traktuję jako hobby (bardzo ważne dla mnie hobby!).

Awatar użytkownika
Opal
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 14 maja 2002, 00:00

Re: Co zamiast SoundFontów?

Post autor: Opal » czwartek 21 sie 2003, 02:57

Gdzieś mi się obiło o uszy, że można zainstalować obie karty: SB do obsługi MIDI a WT do AUDIO.

Ale nie jestem pewny. Może ktoś wie. Sam jestem ciekaw...



Pozdrawiam, Opal

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Co zamiast SoundFontów?

Post autor: djx76 » czwartek 21 sie 2003, 03:03

...Gdzieś mi się obiło o uszy, że można zainstalować obie karty: SB do obsługi MIDI a WT do AUDIO.

Ale nie jestem pewny. Może ktoś wie. Sam jestem ciekaw...



Pozdrawiam, Opal ...

**********************

o ile dobrze pamiętam to można tak zrobić
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
entryspace
Posty: 32
Rejestracja: sobota 10 maja 2003, 00:00

Re: Co zamiast SoundFontów?

Post autor: entryspace » czwartek 21 sie 2003, 07:12

......Gdzieś mi się obiło o uszy, że można zainstalować obie karty: SB do obsługi MIDI a WT do AUDIO.

Ale nie jestem pewny. Może ktoś wie. Sam jestem ciekaw...



Pozdrawiam, Opal ...

**********************

o ile dobrze pamiętam to można tak zrobić...

**********************

Tylko mając EgoSys Waveterminal 2496. Nowa seria Waveterminali nie posiada unikalnej cechy wielkiego WT 2496, tj. złącza Sb-link, przez które sygnał z Live'a (bądź Audigy 1, 2) można było kierować wprost do WT 2496, lub też z WT bezpośrednio do procesorów efektowych Live! (i pokrewnych) po czym z powrotem do WT.
cieszę się życiem

Awatar użytkownika
OYCIECPIOTR
Posty: 237
Rejestracja: wtorek 25 lut 2003, 00:00

Re: Co zamiast SoundFontów?

Post autor: OYCIECPIOTR » czwartek 21 sie 2003, 07:13

...nie trzeba rezygnować z soundfontów, po prostu sprzętowy sampler sb live obsługujący sf, a którego z wiadomych względów brak w waveterminalu, należy zastąpić samplerem programowym który czyta soundfonty, a tu wybór jest ogromny (halion, kontakt, virtual sampler etc. występujące jako instrumenty VST lub DXi) oczywiście głowny program którego używasz musi je obsługiwać...

**********************

Z darmowych - Buzz.

[URL=http://chomikuj.pl/MISIORPLIKI/SAMPLE+24bity]darmowe sample analogów[/URL]

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Co zamiast SoundFontów?

Post autor: cichydd » czwartek 21 sie 2003, 10:21

Oczywiście mozna używać soundfontów. Ja mając SB Live w ogóle nie korzystam z samplera karty tylko z rozwiązań programowych bo są lepsze.

ODPOWIEDZ