Poziomy! - one more

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Poziomy! - one more

Post autor: mysza » czwartek 21 sie 2003, 17:37

Korzystale z przegladarki i nic wiec....

Czy moglby ktos wyjasnic raz i porzadnie jak to jest z poziomem srednim i szczytowym.Jakie powinny byc ich wartosci ,jak(czym) mierzyc i jak interpretowac wskazniki sygnalu przy wirtualnych mikserach w edytorach audio?Czy sa to wskazniki poziomu szczytowego?Z gory dziekuje za odpowiedz i cierpliwosc....
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Poziomy! - one more

Post autor: mysza » czwartek 21 sie 2003, 19:12

Jesli ktos nie chce poruszac tego tematu na forum to moze wyjasni mi te zagadnienia w mailu?Bardzo prosze o pomoc...
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Poziomy! - one more

Post autor: djx76 » czwartek 21 sie 2003, 20:05

...Korzystale z przegladarki i nic wiec....

Czy moglby ktos wyjasnic raz i porzadnie jak to jest z poziomem srednim i szczytowym.Jakie powinny byc ich wartosci ,jak(czym) mierzyc i jak interpretowac wskazniki sygnalu przy wirtualnych mikserach w edytorach audio?Czy sa to wskazniki poziomu szczytowego?Z gory dziekuje za odpowiedz i cierpliwosc.... ...

**********************

poziom szczytowy to sławne 0 decybeli ,a poziom średni powinien być mniejszy od poziomu szczytowego ale nie za dużo żeby utwór nie stracił spójności.poziom średni podnosi się limiterem.jakie powinny być ich wartości ? - moim zdaniem to zależy od gatunku muzyki.na miernikach pilnujesz żeby poziom nie przekroczył 0 db a żeby wszystkie ślady w mixie brzmiały zrozumiale to musi to być zrobione na etapie mixowania a nie jak niektórzy robią " o tu jest za cicho ale się nie chce poprawiać więc wyciągnę przy masterze".to chyba tak ale myślę że kilka osób jeszcze się wypowie na ten ważny i ciekawy temat - pozdrawiam -
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Poziomy! - one more

Post autor: mysza » czwartek 21 sie 2003, 21:34

Dzieki djx76 ale tyle to ja tez wiem...

A jak i za pomaca jakich wtyczek kontrolowac oba poziomy?Czy np.CEP,Acid,Cubase Sx maja na swoim pokladzie odpowiecnie funkcje do ich kontrolowania???
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
Piechnik
Posty: 119
Rejestracja: czwartek 16 maja 2002, 00:00

Re: Poziomy! - one more

Post autor: Piechnik » czwartek 21 sie 2003, 22:26

skorzystaj z wyszukiwania zaawansowanego na tym forum

jako słowa kluczowe wpisz: poziom, szczytowy

i wyskoczy Ci mnóstwo informacji na ten temat



a swoja drogą poziom szczytowy to nie 0 dB, tylko najgłośniejszy moment naszego utworu, który może np wynosić -10,4 dB

a w poprawnie zrealizowanym masteringu poziom szczytowy wynosi około -0,3 dB. jest to margines dla słabszych przetworników które moga wprowadzać zniekształcenia przy odtwarzaniu dźwieków na poziomie 0 dB.

piotr
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 20 maja 2002, 00:00

Re: Poziomy! - one more

Post autor: piotr » czwartek 21 sie 2003, 23:26

...Dzieki djx76 ale tyle to ja tez wiem...

A jak i za pomaca jakich wtyczek kontrolowac oba poziomy?Czy np.CEP,Acid,Cubase Sx maja na swoim pokladzie odpowiecnie funkcje do ich kontrolowania???...

**********************

Cześć

Mogę się wypowiedzieć tylko w temacie Cubase SX, ponieważ tego programu właśnie używam. Cubase SX jest to kompletne studio zawierające wszystkie niezbędne wtyczki potrzebne do obróbki sygnałów audio. W zasadzie umożliwiają one stworzenie gotowego utworu.

Użycie wtyczek Dynamics lub VSTDynamisc, pozwoli kontrolować Ci dynamikę obrabianego sygnału. Obie wtyczki zawierają: Compresor, Limiter, AutoGate, a VSTDynamics dodatkowo Auto Level i Soft Clip. Jest jeszcze Leveler. Możesz je wpiąć zarówno w tor insert i/lub send danego kanału (max 8 urządzeń w insert i 8 w send) jak również w tor master wirtualnego miksera (również max 8 urządzeń) co pozwoli Ci kontrolować dynamikę sygnału wychodzącego (czyt. końcowego).

Pozdrawiam

Piotr

P.S. Odnośnie poziomów i decybeli szukaj tu: http://www.prorec.com/prorec/articles.nsf/articles/EA68A9018C905AFB8625675400514576

http://www.prorec.com/prorec/articles.nsf/articles/3F50D03B51D16EF386256904007DFFC0

(to są dwie części jednego artykułu - niestety wymagany angielski)

Pozdr.

Piotr


Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Poziomy! - one more

Post autor: djx76 » piątek 22 sie 2003, 00:35

...Dzieki djx76 ale tyle to ja tez wiem...

A jak i za pomaca jakich wtyczek kontrolowac oba poziomy?Czy np.CEP,Acid,Cubase Sx maja na swoim pokladzie odpowiecnie funkcje do ich kontrolowania???...

**********************

po opisie twojego tematu nie było widać że tyle też wiesz.lepiej byłoby napisać "proszę o bardziej zaawansowane wypowiedzi niż podstawa" ale spoko.jak pisałem na pewno wypowie się jeszcze paru userów

Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Poziomy! - one more

Post autor: djx76 » piątek 22 sie 2003, 00:37

ps.Piechnik masz rację - popitoliło mi się deczko-za duż o postów już dziś napisałem - hehe - wprowadze limit -
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

ODPOWIEDZ