Allen&Heath czy Mackie

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
lllls
Posty: 45
Rejestracja: środa 23 lip 2003, 00:00

Allen&Heath czy Mackie

Post autor: lllls » piątek 22 sie 2003, 19:54

Witam

Przymierzam sie do kupna stołu.Nagłaśniam różne imprezy koncerty plenerowe i klubowe, chautury itp. W tej chwili mam 16 kanałowego starego mackiego który zaczyna sie powoli sypać i chce kupić coś nowego i większego. Jako zwolennik Mackiego mam na oku model SR 24-4 VLZ Pro,przeglądając różne oferty i konsultując sie z różnymi ludzmi polecali mi stoły Allen & Heath np.model PA28

Niektórzy twierdzili że makiego SR nie warto brać w plener bo jest zbyt delikatny (czego nie powiem o mackim którego mam)szybko się zamortyzuje a allen w takich warunkach jest wytrzymalszy.

Z Allenami nie miałem jeszcze do czynienia wiec proszę o wypowiedź na ten temat.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vesper
Posty: 6
Rejestracja: środa 23 lip 2003, 00:00

Re: Allen&Heath czy Mackie

Post autor: vesper » sobota 23 sie 2003, 08:51

a ilu kanałowy chcesz ten mikser i ile zamierzasz na niego wydac, ja osobiscie polecałbym Ci coś z soundcrafta jezeli masz malo kasy to cos z LX7 jezeli troszke wiecej to live 4 a jezeli chcesz miec mikser na lata to live 8 jest on bardzo dobry ale tez troszeczke drogi, mam w tej chwili lx7 16 kanalow i live 8 32 oba miksery są godne polecenia

Awatar użytkownika
lllls
Posty: 45
Rejestracja: środa 23 lip 2003, 00:00

Re: Allen&Heath czy Mackie

Post autor: lllls » sobota 23 sie 2003, 14:53

...a ilu kanałowy chcesz ten mikser i ile zamierzasz na niego wydac, ja osobiscie polecałbym Ci coś z soundcrafta jezeli masz malo kasy to cos z LX7 jezeli troszke wiecej to live 4 a jezeli chcesz miec mikser na lata to live 8 jest on bardzo dobry ale tez troszeczke drogi, mam w tej chwili lx7 16 kanalow i live 8 32 oba miksery są godne polecenia...

**********************

Mackie SR kosztuje 9300 ma 20 kanałów mono i 2 stereo 6 wysyłek aux i 8 subgrup 4 powroty efektu.allen jest tańszy o ok 2500 ma 24 kanały mono 2 stereo 4 aux, ma też wbudowany EQ procesor efektów-co mnie troche zniechęca ponieważ nie jestem zwolennikiem zespolonych w/w urządzeń ze stołem mixerskim(zawsze się znajdą jakieś indukowane zakłucenia w takich rozwiązaniach) ,tym bardziej że posiadam te urządzenia w peryferiach


Awatar użytkownika
lllls
Posty: 45
Rejestracja: środa 23 lip 2003, 00:00

Re: Allen&Heath czy Mackie

Post autor: lllls » sobota 23 sie 2003, 14:58

czy faktycznie mackie SR jest taki "delikatny"?

Jeżeli ktoś maiał dłuższą styczność z tym modelem stołu,prosze o opinie!!

z góry wielkie dzięki

Awatar użytkownika
lllls
Posty: 45
Rejestracja: środa 23 lip 2003, 00:00

Re: Allen&Heath czy Mackie

Post autor: lllls » niedziela 24 sie 2003, 01:44



Obecnie jeżeli miał bym zakupić mikser to wybierał bym pomiędzy A&H z serii GL2200 lub własnie Spiritem LX7. A&H jest piękny, bardzo kolorowy i sprawdzony. Ceny LX7 ostatnio spadły.

...

**********************

DZieki za opinie !!!

Widze że opinie z różnorodnych źrudeł się pokryły.

No to mniejwiecej wiem w czym prebierać

ODPOWIEDZ