Jakie piano kupic do utworów orkiestrowych?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
edneysis
Posty: 245
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 00:00

Jakie piano kupic do utworów orkiestrowych?

Post autor: edneysis » poniedziałek 22 lut 2010, 16:12

Nadszedl u mnie czas zeby wyposarzyc sie w brzmienie dobrego pianina, chce doradzic sie was w podjeciu decyzji, ale przechadzac do rzeczy:
Sluchalem wielu demowek i moje odczucia sa mieszane , Ql Pianos brzmi swietnie ale ogrom biblioteki troche mnie przeraza. Zastanawiam sie nad Galaxy II i Ivory ale tez nic nie stoi na przeszkodzie zeby skusic sie na jakies sample library do kontakta.Czym warto sie zainteresowac na dzien dzisiejszy ? chodzi mi glownie o pianino do utworow orkiestrowych , ale dobrze by byly gdyby takze sprawdzalo sie w popowych numerach, nie biore pod uwage wtyczek sample modeling (true pianos, pianoteq itd)bo mam odczucia ze to jednak nie jest to co bym chcial.

Awatar użytkownika
edneysis
Posty: 245
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 00:00

Re: Jakie piano kupic do utworów orkiestrowych?

Post autor: edneysis » poniedziałek 22 lut 2010, 22:59

Nikt sie nie wypowie?? temat pojawial sie juz kilka razy i mozna powiedziec ze zarys opini mam ale teraz caly czas wychodzi cos nowego , wiem nie chce zeby mi cos umknelo!


Piniol
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Jakie piano kupic do utworów orkiestrowych?

Post autor: Piniol » poniedziałek 22 lut 2010, 23:09

...
Nikt sie nie wypowie?? temat pojawial sie juz kilka razy i mozna powiedziec ze zarys opini mam ale teraz caly czas wychodzi cos nowego , wiem nie chce zeby mi cos umknelo!...
 


http://www.linuxsampler.org/instruments.html


Maestro concert grand - jest w formacie gig, darmowe i zajmuje 932 mb więc powinno Ci styknąć. 

Muzyk jazzowy, skrzypek, klawiszowiec.
http://www.myspace.com/bienczyckidominik

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Jakie piano kupic do utworów orkiestrowych?

Post autor: Pietro » poniedziałek 22 lut 2010, 23:15

Jeśli chcesz filmowo albo uniwersalnie, to raczej QL Pianos.


Jeśli klasycznie, to może Vienna Imperial Grand.


- Piotr


Awatar użytkownika
edneysis
Posty: 245
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 00:00

Re: Jakie piano kupic do utworów orkiestrowych?

Post autor: edneysis » wtorek 23 lut 2010, 00:00

...
Jeśli chcesz filmowo albo uniwersalnie, to raczej QL Pianos.

Jeśli klasycznie, to może Vienna Imperial Grand.

a co z Galaxy II i Ivory to złe opcje??


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Jakie piano kupic do utworów orkiestrowych?

Post autor: Akton » wtorek 23 lut 2010, 08:11



a co z Galaxy II i Ivory to złe opcje??


Ivory to również ogrom - ponad 40 GB, poza tym nie za bardzo się "klei". Popieram Piotra - Vienna Concert Grand lub Berlin Concert Grand. Chodzą pod Kontaktem 4, kosztują grosze i nieźle brzmią.

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
edneysis
Posty: 245
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 00:00

Re: Jakie piano kupic do utworów orkiestrowych?

Post autor: edneysis » wtorek 23 lut 2010, 09:35


Ivory to również ogrom - ponad 40 GB, poza tym nie za bardzo się "klei". Popieram Piotra - Vienna Concert Grand lub Berlin Concert Grand. Chodzą pod Kontaktem 4, kosztują grosze i nieźle brzmią.



Vienna Imperial Grand  a Vienna Concert Grand To nie to samo:). Patrzylem na Imperial'a Ale cena troche przytlacza;/.


Awatar użytkownika
edneysis
Posty: 245
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 00:00

Re: Jakie piano kupic do utworów orkiestrowych?

Post autor: edneysis » wtorek 23 lut 2010, 09:49

Vienna Concert Grand lub Berlin Concert Grand. Chodzą pod Kontaktem 4, kosztują grosze i nieźle brzmią.

Jeszcze jedno o ile sie nie mysle to sa poprostu odizolowane pianinko z Akustic Piano , mam racje??


ale z tego co takietam akustic piano byl plastikowy.


Awatar użytkownika
staszek909
Posty: 13
Rejestracja: środa 28 kwie 2010, 00:00

Re: Jakie piano kupic do utworów orkiestrowych?

Post autor: staszek909 » czwartek 17 cze 2010, 16:38

A może NI Alicia's Keys ?
Nie słyszałem na żywo, ale pod tym linkiem koleżka wykonał fajną prezentację:
http://www.youtube.com/watch?v=0kFr4qFmdY4

EastWest QL Symphonic Orchestra posiada Stainway'a, ale prawdę mówiąc jak dla mnie w wersji Silver brzmi dość ubogo, a kosztuje znacznie więcej od pojedynczych fortepianów Native Instruments.

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Jakie piano kupic do utworów orkiestrowych?

Post autor: grembo » czwartek 17 cze 2010, 17:17

AK jest zjawiskoe - mam i kocham, ma dusze. Ale nagrane z bliska - wiec nie wiem jak sie moze skleic z reszta. To samo bedziesz mail z IVORY. Innych dobrze nie znam.

Wydaje sie wlasciwe, zakupic piano od tego vendora, ktory sprzedaje biblioteke symfoniczna i wspomina o pianie jako uzupelnieniu.

Jedna uwaga - Alicia Keys jest na tyle genialnie nagrana, ze poddaje sie doskonale nawet ekstremalnym equalizacjom, wiec moze dystans uda Ci sie uzyskac. Szczegolnie ze jest jednym z ciemniejszych na rynku pian samplowanych (na ogół w slepych porownaniach po tym, ze jest najciemniejsza odroznialem ja od innych), nie ma "dzwonienia" wysokich klawiszy i innych kwaitkow (wyst. np w Akoustik Piano)

ODPOWIEDZ