Kilka klawiatur - jak podłączyć przez MIDI?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Nix
Posty: 45
Rejestracja: środa 18 paź 2006, 00:00

Kilka klawiatur - jak podłączyć przez MIDI?

Post autor: Nix » piątek 26 lut 2010, 09:55

Mam taki problem: Jak bezkonfliktowo podłączyć do PC 3 lub 4 identyczne klawiatury USB/midi tak by były niezależne i miały na stałe zdefiniowane kanały ? Potrzebuję w zasadzie tylko jednego kanału wyjściowego midi.

Jak podłączyć przez USB- będą się "gryzły" albo otrzymają losowe kanały midi, więc chyba odpada...

Jak podłączyć po midi- trzeba mieć midi-merger, albo interfejsc midi 4x4?

Które rozwiązanie byłoby ok ?
Ten np. interfejs
http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Studio/Programy/M-AUDIO-Midisport-4X4.html

pzdr! Nix

audiophone
Posty: 510
Rejestracja: piątek 08 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Kilka klawiatur - jak podłączyć przez MIDI?

Post autor: audiophone » piątek 26 lut 2010, 11:34

napisz jakie to klawisze...


jezeli po midi to mozesz rozwazyc cos takiego jak midi thru - przypisac kanał do midi i w sequencerze odpowiernio rozdzielić kanały - do sterowania. ew. spiąć te klawisze razem w taki sposob:

z jednego midi out do drugiego midi in z drugiego midi out do trzeciego midi in z trzeciego midi out do PC midi in.
Tylko wszystkie klawisze muszą miec funkcje na midi out - midi thru. podzielić je na kanały i ustawic w sequencerze.

jezeli chodzi o usb to ja osobiscie mam 2 klawisze podpiete pod 2 osobne usb. nie ma problemów z routingiem midi - tylko trzeba sobie ustawic kanały.

co do Midisport 4X4 - nie miałem nie wypowiem sie na ten temat, ale z opisu wynika ze to tez jest rozwiazanie Twojego problemu.
http://www.myspace.com/audiophone

audiophone
Posty: 510
Rejestracja: piątek 08 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Kilka klawiatur - jak podłączyć przez MIDI?

Post autor: audiophone » piątek 26 lut 2010, 11:45

zapomniałem dopisac, jedne midi posiada w sobie 16 kanałów wiec mozesz do jednego midi wpiąć 16 niezależnych sterowników (teoretycznie)


poczytaj sobie o podstawach midi
Co trzeba wiedzieć o MIDI





// brak funkcji edycji postu !
http://www.myspace.com/audiophone

Awatar użytkownika
Nix
Posty: 45
Rejestracja: środa 18 paź 2006, 00:00

Re: Kilka klawiatur - jak podłączyć przez MIDI?

Post autor: Nix » piątek 26 lut 2010, 12:04

Dzięki za szybki odzew!


To są 3 identycze klawiatury


keystation 61es


http://www.sklepmuzyczny.pl/sklepmuzyczny,pl,strona,produkt,asortyment,6,dzial,61,grupa,0,id,7607.html


 


Niestety nie mają midi Thru, a tylko USB i zwykłe midi Out...


pzdr! Nix


 


 


 


Awatar użytkownika
csdis
Posty: 263
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 00:00

Re: Kilka klawiatur - jak podłączyć przez MIDI?

Post autor: csdis » piątek 26 lut 2010, 15:41

zapomniałem dopisac, jedne midi posiada w sobie 16 kanałów wiec mozesz do jednego midi wpiąć 16 niezależnych sterowników (teoretycznie)
**************************************************************************************
no własnie niby jak ??
bo jestem bardzo ciekaw ,musialbys miec merger midi 16in 1out!!!!

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Kilka klawiatur - jak podłączyć przez MIDI?

Post autor: Redakcja » piątek 26 lut 2010, 16:18

...Niestety nie mają midi Thru, a tylko USB i zwykłe midi Out...



Po prostu potrzebujesz interfejsu MIDI USB 4 x In/Out, a tu naprawdę niezłym wyborem będzie choćby PRODIPE MIDI USB 4i4o. Nasze testy redakcyjne przeszedł wzorowo, a w jego cenie ciężko będzie znaleźć podobnie funkcjonalne urządzenie. Oczywiście nic się nie będzie też w nim gryzło



P.S.

Podobnych tematów znajdziesz na naszym forum co najmniej kilka, w tym niektóre mocno rozwinięte merytorycznie. Bardzo więc proszę na przyszłość o posłużenie się wpierw wyszukiwarką.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Kilka klawiatur - jak podłączyć przez MIDI?

Post autor: PiotrK » piątek 26 lut 2010, 16:45

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 03:07 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Kilka klawiatur - jak podłączyć przez MIDI?

Post autor: Redakcja » piątek 26 lut 2010, 16:58

...Sam swego czasu polując na tego Prodipe'a, w końcu skończyłem na MIDISPORT 4x4 Anniversary Edition...



Piotrze, cóż mogę tu dopowiedzieć prócz tego, że sam go sobie (pewnie w odpowiedniej porze) zanabyłem na potrzeby redakcyjno-domowe. I sprawdza się wyśmienicie.

Owego MIDISPORT'a nie znam (jeszcze), wiem jednak jedno, a co wielokrotnie tu już podkreślałem - otóż takowe interfejsy pracują na jednym porcie USB. Tak więc z różnych przyczyn o prawidłowym wysyłaniu dłuższych komunikatów SysEx należy w ich przypadku raczej zapomnieć .

Za to komunikaty kanałowe MIDI (PC, CC) "wciągają" zwykle nosem :-)
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
Nix
Posty: 45
Rejestracja: środa 18 paź 2006, 00:00

Re: Kilka klawiatur - jak podłączyć przez MIDI?

Post autor: Nix » piątek 26 lut 2010, 18:55

......Sam swego czasu polując na tego Prodipe'a, w końcu skończyłem na MIDISPORT 4x4 Anniversary Edition...


 


 


A czy interfejs midi typu 4 x4 np. taki m-audio jesli wpuszcza kominikaty na 4 złączach in, może je wypuszcać fizyczni z jednego złącza out, czyli może realniue działać jako merger?


audiophone
Posty: 510
Rejestracja: piątek 08 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Kilka klawiatur - jak podłączyć przez MIDI?

Post autor: audiophone » piątek 26 lut 2010, 19:28

zapomniałem dopisac, jedne midi posiada w sobie 16 kanałów wiec mozesz do jednego midi wpiąć 16 niezależnych sterowników (teoretycznie)
**************************************************************************************
no własnie niby jak ?
bo jestem bardzo ciekaw ,musialbys miec merger midi 16in 1out!!!!

chodziło mi o szatańskie rozwiązanie aby połączyć ze sobą sterowniki szeregowo (każdy przypisany inny kanał) midi out thru do midi in.
jest to pewne rozwiązanie - przy wiekszej liczbie sterowików - dla samobójców...


aczkolwiek ww midi 4x4 pod usb jest bardzo praktyczny, musze sobie cos takiego sprawić w niedalekiej przyszłości
http://www.myspace.com/audiophone

ODPOWIEDZ